Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209116 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #840
također probaj drugi usb kabel ako nemožeš uplodati novi softver...meni je trebalo više pokušaja da uspijem i više kablova isprobao
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #841
sve radi, gimbal uskoro

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]





 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #843
Imam problem sa senzorom.
Kad dotaknem prstima, tj malo jace stegnem zice gimbal poblentavi i prijavljuje greske. Kad ga pokrenem GUI nema gresaka ali u toku rada pojavi se po neka od samog pokretanja gimbla ali kad dotaknem prstima on odlepi a broj gresaka nenormalno poraste.
Prvi put zalemio sam zice iste kao na servo motorima, malo pre sam ih zamenio nekim malo debljim, problem i dalje isti...

Jel ovo problem u zicama ili nesto drugo???

http://www.youtube.com/watch?v=EJzWsKHNIlk

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #844
Imam problem sa senzorom.
Kad dotaknem prstima, tj malo jace stegnem zice gimbal poblentavi i prijavljuje greske. Kad ga pokrenem GUI nema gresaka ali u toku rada pojavi se po neka od samog pokretanja gimbla ali kad dotaknem prstima on odlepi a broj gresaka nenormalno poraste.
Prvi put zalemio sam zice iste kao na servo motorima, malo pre sam ih zamenio nekim malo debljim, problem i dalje isti...

Jel ovo problem u zicama ili nesto drugo???

http://www.youtube.com/watch?v=EJzWsKHNIlk

Probaj stavit flat kabel.. i senzor iznad fotića ne dole meni kada je senzor dole pokazuje nebuloze...

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #845
puno previše grešaka je to.
Odmaki kabel od motora i magneta skrati ga u tome je problem.
Flat kabel može biti a i ne mora.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #846
nisam neki expert ali jesi li provjerio koji je otpor na kraju (izlaznom) nakon što si promjenio žice?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #847
Hvala svima, probacu sve.

Inace kablovi jesu duzi i to dosta, senzor je blizu motora i sa donje strane pored aparata.
Javljam se.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #848
meni najmirnije radi kad je senzor na fotiću, mora bit fiksno

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #849
jel normalno da se gimbal nakreće po roll osi kad se multirotor okreće oko svoje osi?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #850
Oko koje svoje osi?

Ako misliš na "pan" (yaw) onda ne. Niti na "pitch", ali na roll naravno :). No, ovisi i o tome koliko je multi nagnut na npr. "pitch" osi da bi to utjecalo na "pan" os. Postoji kalibracija acc sa pet strana, jesi ju napravio?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #851
mislim na yaw
kada se okreće oko yaw osi, onda mu radi roll, hmmm

nisam napravio tu kalibraciju jer baš ne kužim kak

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #852
mislim na yaw
kada se okreće oko yaw osi, onda mu radi roll, hmmm

nisam napravio tu kalibraciju jer baš ne kužim kak
pa rekao bih da je to normalno ako nisi savršeno uparalelio horizontalne osi quada i gimbala....lijepo stavi jednu libelu na gimbal a jednu na quad pa vidi....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #854
Ekipa na kraju ispada da vi imate problema sa elektronikom koja radi savršeno.
kako to? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
U zrak ajmo, ovo sa ogledalom je bilo "in" prije 3 mjeseca a ne sada :)