Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209070 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #931

uzeo sam namjerno 3.01 jer mi se više sviđa crna od plave 3.0 boje, pa ako i dođe bez senzora nema veze,
ubacio i njega unutra, nek se nađe  :)
http://www.goodluckbuy.com/cjmcu-ytv3-brushless-mount-controller-v3-01.html

Vidim da ima troosni žiro..da li ima 3 izlaza ili stabilizira po dvije osi ?

Za sada sve ove naše elektronike stabiliziraju po 2 osi, sa objavom hex-a rus je gotov... u svoj priči najmanje on puši prodavači su izgubili najviše a i zbog toga mi je jedino drago jer su od početka krenuli lakomo.. trenutno rus može napravit open source i sa hk neki ugovor nebi li dobio nešta novaca po prodanoj pločici (shema kao sa KK), s time da unaprijedi i da doda treću os što mislim da nije problem samo treba dodat jedan driver i malo promjenit kod-a i tada je sahranio i zena15 i sve ostale... kako je godina krenula bit će zanimljivo...

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #932
treba mu i mag senzor za 3.os, pošto svaki gyro drifta s vremenom
a acc se ne može koristiti za pan os, kao što koristi za poništavanje drifta prve dvije osi,
pošto je očitanje na senzoru Zemljine g sile prema dole konstantno prilikom zakretanja. dok se kod roll i pitch pokreta mijenja ta vrijednost.

dakle, osim koda, treba i mag senzor za par $
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25095__Multiwii_Compass_Module_HMC5883L.html

ili cijeli novi IMU od 9$ koji ima mag već zalemljen pored 6050,

ili 9150 od cca 10$ koji to već ima u sebi...
http://www.invensense.com/mems/gyro/mpu9150.html
tako da nije neki problem u hardveru,

vjerojatno to bude, pošto ima u GUI-u već mag polja predviđena. kao i izračunati heading s kompasom desno iznad bijelog polja.
ali je to ostavio za tren kada konkurencija stisne. ali nije očekivao ovakav rasplet...
nadam se da će preko HobbyKinga isposlovat kao i Rolf Bakke ili kak se već zove, s KK1 i KK2... dobiva po svakom prodanom par $.



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #935
Kad to iziđe onda možemo govorit o totalnom zen15 kileru  ;D, sad već razmišljam da ovaj nadolazeći gimbal koj planiram radit, dizajniram odmah sa tri osi i da gore stoji jedan motor i čeka update :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #936
...da...iako ja mislim da je i servo za pan dovoljan....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #938
Davor, to je tvoj shop?
InnovationMatters

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #939
 ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #940
nice  ;D
InnovationMatters


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #942
Ma nema dok splčo to ne sastavi super je ispalo svak čast.
Samo da ga još je parkira negdje i super :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #943
može može samo ga ti parkiraj  :D  al još ćemo popravit male greškice tako da to bude ko singerica  ;D
svaka čast :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #944
Baš gledam, malo su ti gainovi pre visoki ima trenutaka kada ti gimbal ode u istrzavanje i onda se to vidi kako sitna vibracija.
Samnji malo pa probaj.
Ja neznam šta je ovo pa gdje je ostatak ekipe ili sam ja nešto propustio pa nitko tu kod nas nije stavio video svoj nekakav da vidimo kako drugima radi.
Pa nemoguče je da još nitko nije ništa sastavio da radi pa trebali bi več imati preverzija snimke i gibale.
Uskoro će još jedna hexa poletiti ista kao i gore onda ih ima sve ukupno 4 iste sa različitim kontrolerima.
A na moju ide i fpv i long range pa idemo sa multirotorom malo pod oblake.
Baš me zanimam kako će to biti :)