Skip to main content

Topic: RC Walkera 22E (Read 2198 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC Walkera 22E

Pozz svima,

Pronašao u garaži davno zaboravljen RC helikopter Walkera 22E http://walkerasite.com/sale_page_walkera_22e.html , koji je doživio havariju  :o prilikom slijetanja, svi dijelovi kupljeni , helić složen i radi ali sad imam problem , nema dovoljno snage za poletiti.
Moje pitanje je , da li ima neko u Zgrebu ili okolici kakva dobra duša koja se razumije malo više od mene u to da pogleda  ili eventualno kakav servis da ga odnesem  ?

Svi savjeti dobro došli , hvala ...

Odg: RC Walkera 22E

Reply #1
Pozdrav

Mislim da bi problem mogla biti baterija ali moze biti i do motora.

Odg: RC Walkera 22E

Reply #2
Bok, da, slažem se, baterija je vjerojatno u komi (je li napuhana ili slično?)

Druge stvari su, posto je bio u havariji, možeš li biti siguran da je geometrija rotora ok? Jeli ti elise na max pitchu grizu u zrak ili su ravne...?

Ako nije jasno, javi pa cemo objasniti, idemo ozivit to cudo :)

Odg: RC Walkera 22E

Reply #3
hvala na odgovorima,

Baterija nije napuhana, doduše čini mi se da se brzo napuni  na punjaču pa bi to moglo biti da je kapacitiet slabiji .Probat ću naći nekakvu zamjensku pa probam opet
Za geometriju nisam siguran, jer nemam nikakve papire od njega, tako da je svaki savjet je dobro došao.

 

Odg: RC Walkera 22E

Reply #4
Hmm, to je dosta bitno, možeš provjeriti ovako:

Ubaci helic u throttle hold (da ti se kontrole rotora ponasaju normalno ali da motor nije u funkciji, mislim da je lijevi prekidac na walkerinim radijima)

Podigni throttle/pitch stick do kraja gore. (to bi trebala bit ljeva palica)

Pogledaj rotor od helica sastrane, horizontalno, sablje bi morale biti u ovoj poziciji:

http://avstop.com/ac/basichelicopterhandbook/5.jpg


Ako možeš otkopčati motor od ostatka heliča, napravi to najbolje.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.