Skip to main content

Topic: Budućnost dronova (Read 45335 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Budućnost dronova

Reply #77
http://www.youtube.com/watch?v=-vknRo7aLhc
Policija u japanskom glavnom gradu poduzela je odlučne korake u borbi protiv ilegalnih bespilotnih letjelica u njihovom zračnom prostoru. Riječ je o tzv. dronu presretaču, koji je opremljen mrežom za onemogućavanje neprijateljskih dronova u daljem kretanju.Trenutno je u upotrebi samo jedan dron, kojeg koristi policija u glavnom gradu Japana, dok će dodatni dronovi presretači biti u funkciji od veljače 2016.Policijski dron bit će opremljen i kamerom, tako da će njegovo upravljanje biti olakšano u akcijama zaustavljanja ilegalnih dronova. Ipak, iz policije poručuju da će prije nego što pošalju svoj dron presretač da zaustavi ilegalni dron, vlasnik biti upozoren pomoću razglasa da prekine let, prije nego njegova imovina eventualno bude uništena.

Odg: Budućnost dronova

Reply #78
Baš me zanima kako će to funkcionirati u praksi. Za dron koji je u hoveru treba vjerovatno par pokušaja da ga se ulovi, za onog u pokretu vjerujem da je totalno druga priča. Sve ovisi tko će upravljati s presretračem, program ili čovijek.

Odg: Budućnost dronova

Reply #79
Eventualno phantoma ili nesto sporije, minije nece ni skuziti :)

 

Odg: Budućnost dronova

Reply #80
Baš me zanima kako bi izgledalo hvatanje u mrežu sekile i nekog od ekipe s minijima u mrežu. Bio bi dosta zanimljiv video za pogledati!  :P

Odg: Budućnost dronova

Reply #81
Da probate to na iducem meetu organizirati? :)

Odg: Budućnost dronova

Reply #82
Nema problema. Ja ću se prvi zaletiti...ajmo nosač mreže, javi se :D

Odg: Budućnost dronova

Reply #83
Ja želim taj posao  :D
Šalu na stranu, minije nema šanse da će ikad ulovit jedino ako mu se sam nebude koji zabunom i greškom zabio u mrežu izazivajuči ga još onako usput  :) a s druge pak strane i to čudo od phantoma se da vozit brzo i žestoko i to pogotovo 3ka koja je na 4s super okretna i brza, naravno ko zna.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Budućnost dronova

Reply #85
apropo ove mreze gore ;D
nakon sto je firma DAL izbacila svoje doslovce neunistive propse, mislim da bu ova mreza jedino za ribice bila korisna na kraju  ;D


Odg: Budućnost dronova

Reply #86
Ma upleli bi se propeleri u mrezu, nije stvar u jacini samih propsa. Sumnjam da bi uspjeli prerezat išta.


Ja samo razmišljam kako bi okta ta zaustavila "metak" od minija u punom šusu, mogu eventualno povuć sve skupa tri kvarta dalje :D

Odg: Budućnost dronova

Reply #87
Zedo ja samo karikiram  ;D

Odg: Budućnost dronova

Reply #88
Ja ne, stvarno bi htio probat :D hhahaahah

Odg: Budućnost dronova

Reply #89
plonker  :D a nis, za vikend furam mrezu  ;D ;D ;D