Skip to main content

Topic: Budućnost dronova (Read 45295 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Budućnost dronova

Reply #62
budućnost je svjetla i za visine,
jer tko to kaže da multi ne može potrošiti batku za uspon a dole poput aviona, skoro pa bez struje :)  (inače je obrnuto, potroši ju više na kontrolirano spuštanje nego na brzi uspon)
i to bez straha od upadanja u vortex ili čak ispadanja motora iz synca kod ponovnog startanja za kočenje  ;)

čekamo prve domaće testove i obaranja rekorda sada kada je otkrivena nova metoda  8)

FC: Naza u manual modu

http://tinyurl.com/visinskimulti


Odg: Budućnost dronova

Reply #64
Domaća pamet. Za svaku pohvalu. 8)

https://www.fesb.unist.hr/novosti/504/HGSS-u-urucena-softverska-podrska-za-potrage-i-spasavanja

Ideju je začeo pok. prof. dr.sc. Hrvoje Dujmić, sveučilišni profesor na FESB-u i ugledni član HGSS-a, a programsko rješenje je rezultat rada na projektu "Prototip sustava za potrage i spašavanja temeljen na obradi slika" (voditelj prof. dr. sc. Vladan Papić) sufinanciranog od Splitsko-dalmatinske županije i tvrtke Statim d.o.o. WiSAR je program koji analizira niz fotografija terena koji se pretražuje, a koje su snimljene bespilotnom letjelicom te na njima obilježava lokacije za koje sumnja da se nalazi osoba. Iako ova metoda ne bi bila pretjerano korisna u urbanim područjima, na nepristupačnim područjima gotovo da nema ljudi pa je detekcija prisutnosti na fotografiji itekako korisna informacija u traganju. Označene fotografije se prikazuju na karti što u potpunosti pojednostavljuje određivanje mjesta nestale osobe. U svijetu traganja i spašavanja HGSS je redoviti sudionik na mnogim stručnim kongresima i radionicama te može potvrditi da je WiSAR jedistven proizvod u svijetu. Vjeruje se da će bespilotne letjelice u kombinaciji sa WiSAR programom uvelike skratiti vrijeme za pronalazak nestalih osoba, a s time i povećati izglede za spašavanje ljudskih života, što je osnovni motiv i cilj HGSS-a.

Odg: Budućnost dronova

Reply #65
Hvala Toni , nisam imao pojma.... :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Budućnost dronova

Reply #67
Mislim da to nikad nece zaziviti zbog sigurnosti ljudi...


Odg: Budućnost dronova

Reply #69
E dragi Toni , ova sada spada u nadležnost Lučkih Vlasti... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Budućnost dronova

Reply #71
Volim ja Toni da se događa što više novih letjelica,sistema i namjena...Tako će mo mi ostali amateri  imati više MIRA... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Budućnost dronova

Reply #73
@Toni , molim Te otvori E-mail ...Živio i hvala . ;)

p.s. Ovi gore sve na snagu.....pa sam Ti poslao i malo drugačiji pristup... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes