Skip to main content

Topic: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA (Read 33152 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DREMEL PILA

Reply #15
Ovaj micoromt PDF me očarao.
Pa pola toga bi naručio, ali najviše mala tokarilica za drvo i pila-stol kakvu tražim, ali vidim da su cijene oko 1500-2000 kn po stroju.

:) Svaka kuna više što će otići na Dremel, Bosch ili Proxxon vrijedna je toga žrtvovanja ;) jer kako sam i sam probao najgore je kad isti alat kupuješ dva puta :)

Bitno je obratiti pažnju na preciznost alata... jer nije neki film kad je to +- milimetar dva

Ja sam uvijek pobornik onoga malo se strpiti, i onda kupiti pravu stvar, ako naravno nije hitno.
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA

Reply #16
To što veliš je živa istina, na kvaliteti alata ne treba previše štedjeti i ako je ikako moguće, treba kupovati solidan alat. Zato mi danas nije žao novca koji sam dao za Minicraft bušilicu, sajlu i stativ. Služe me besprijekorno već više od desetljeća!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #17
Dakle,

napokon otišao u Bauhaus, drugdje nisam stigao.

Imaju par strojeva, no samo 2 marke koje sam vidio.


Jedna je Hercules a druga proxxon.
Strojevi su Hercule ovaj dolje, cijena oko 1100kuna
[attach=1]

Ovaj Hercule je oko 690kuna.
[attach=2]

Raziliku od 500kuna na ovim strojevima nisam vidio baš, možda u snazi 10-15W.
Iskreno jako mi liče na ELEKTRO maschinen , tj identični su.
Kod Herkulesa valjda znači nešto kada ima 5 godina garanciju.


Proxxon Micromot ima isto dvije no vidio sam samo ovu prvu u Bauhausu i cijen a je 1500kuna.
Turbo je mala i izgleda kaotočno ono što trebam.
Koristi stvarno svakakve pilice. Turbo male, znači zaokreti, uglovi, vjerovatno su onda mogući na mjestu.
http://www.trutanic.hr/shop/1682/proxxon-njisuca-pila-ds-230e-px27088
[attach=3]


Drugi Proxxon je ovaj. CIjena mu je oko 2100kuna.
Ako je puno bolji uređaj onda vjerovatno se isplati dodati tih 500 kuna.
Kod njega nisam siguran da li koristi iste mirkro pilice.
I ne kužim ralziku u masi, ovaj je 20kg a onaj prvi 2kg
http://www.trutanic.hr/shop/1725/proxxon-njisuca-pila-dsh-px28092
[attach=4]


Drugim riječima ne bi volio kupovati dva puta kako je netko naveo.

Trenutno ovaj proxxon mi izgleda najbolje, manji.
Ali ako je onaj veći puno bolji ili što znam, rado bi uzeo taj, mala je razlika u cijeni.

Ovaj manji proxxon moram na nešto ušarafiti jako je mali, što u biti nije problem, a sviđa mi se što koristi tako male pile, ima 3 stupnja podizanja pilica, pa pilice dulje traju, te kažu da je tih.
Mislim zamoliti u Bauhausu da mi zapale da vidim kako to zvuči i radi:=

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #18
Iskreno ja bi odabrao Proxxon i to onu veću jer 500 kn nije neka razlika a služiti će cijeli život. Mogu potvrditi što se glodalica tiće da je proxxon uvjerljivo najtiši od svih. A glodalice rade na 40V i imaju 250W dakle šparne, tihe i jake ;)

Jedino su skupe u startu ali opet to je relativno...

Definitivno Proxxon veliku pilu i nećete požaliti, a mislim da je i na njoj univerzalni prihvat za pilice, jer oni dosta paze na univerzalnost
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #19
@Zmaltar

Vjerovatno proxxon bude koji ne znam, no budem još pogledao PEVEC, Baumax i slično.

Zaboravio sam reći da sam pogledao u Bauhausu i Dremel iz naslova teme.
Ne znam kako radi, ali to je toliko plastično, sve nekako rasklimano.

Ne znam , možda griješim, možda što se tiče rada je dobar, ali ovako na prvu izgleda turbo jeftino, a cijena je koju kunu ispod 1000kuna.

Proxxon kada sam vidio mi je odmah dalo pozitivni dojam.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #20
a gle,kad si već tako krenuo ,ova ti je najbolja
http://www.trutanic.hr/shop/1714/proxxon-stolna-pila-fet-px27070
uzmi tu pa si idućih godinu dana razmišljaj dok otplačuješ rate kakva je....pošto i sam neki puta izrađujem arhitektonske makete sa prijateljem mogu ti reći da je puno važnija stvar da možeš točno odrediti do u pola mil pa i manje pomak pile odnosno koliki dio ćeš odpiliti...na ovim rezbarskim pilama to ne vidim a to usporava al ono na desetu dok sve izmjeriš
mi radimo sa proxonovom ali koja ima mali cirkular (ima cirkulara raznih debljina i za razne materijale)umjesto pilica(ne mogu je sad nać tu) za makete je idealna jer zgrade rijetko imaju krivulje nego su sve ravni a pola je cijene
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #21
evo sad sam je našao zove se MODELARSKI STOLNI CIRKULAR KS 230 na 32 stranici proxonn kataloga....odlična...bilo bi jedino bolje da ima veću radnu površinu...cijena je mislim upola ko ove sa pilicama....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #22
Ma fora je u tome što mi trebaju krivulje.
Izrađujem razne stvari od drva.
Cirkular bi uzeo taj mali ziher da imam novaca i za to:)

Jel ima netko iskustva koliko stvarno neki jači model može piliti debelo drvo?
Vidim da su tu neke mjere od 3-5 cm okvirno za meko drvo i do 2 cm najčešće za tvrdo drvo.
Pa ne misli valjda na 5cm balse i takv stvari?





Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #23
prika nemoj se ljutit ali nemoj previse kemijat i bacat lovu nepotrebno ja sam ti rekao da onu svoju pilu koristim desetak godina a rezao sam drvo i 2 cm debljine stroj mora biti masivan ako hoces nesto kvalitetno radit a ovo sve su igracke za djecu


Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #24
prika nemoj se ljutit ali nemoj previse kemijat i bacat lovu nepotrebno ja sam ti rekao da onu svoju pilu koristim desetak godina a rezao sam drvo i 2 cm debljine stroj mora biti masivan ako hoces nesto kvalitetno radit a ovo sve su igracke za djecu

Predlazem ti da poslusas lakija
to je najbolje od svega ovoga sto si ovdje nagomilao,


Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #25
Ja sa 6 proxxon glodalica i njihovim garniturama alata garantiram da proxxon nije igračka, možda je sofisticiran ali nikako igračka :) doduše nema rusku masivnost i kilažu ali kome to danas treba, pa sve je od ultralakih legura, nema više gusa ljudi, prošlost...

Molim Vas nemojte se uvrijediti, to je samo moje skromno mišljenje, ja sam pobornik novih materijala i tehnologija, lasera, navođenja, kompjutora itd...

Proxxon recimo ima čahure za glodala od titana, to je samo jedan mali detalj... a ima tih sitnih, a bitnih detalja kod svih njihovih alata...

Oprostite mi ali puko bih da nisam ovo rekao ;) ali vjerujte mi odabir alata nije mala stvar, pogotovo što kolegi treba precizan, a dobar alat optimalne cijene, koji će vjerojatno htjeti poslije koristiti i za obradu žilavijih materijala...

Naravno za pilanu treba masivni stroj ako ćemo o trupcima, ali ja sam skužio da kolega Moriaty traži nešto precizno ali optimalne cijene i kvalitetno, sad što se proxxona tiće imaju strogu podjelu alata za obradu određenih materijala i treba čitati što piše u uputama. Dakle ako imaju list pile za taj stroj za obradu tvrdog drveta, taj stroj može rezati tvrdo drvo hoda koji je propisan itd.

Pozdrav svima iz Bjelovara
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #26
Ja sa 6 proxxon glodalica i njihovim garniturama alata garantiram da proxxon nije igračka, možda je sofisticiran ali nikako igračka :) doduše nema rusku masivnost i kilažu ali kome to danas treba, pa sve je od ultralakih legura, nema više gusa ljudi, prošlost...

Molim Vas nemojte se uvrijediti, to je samo moje skromno mišljenje, ja sam pobornik novih materijala i tehnologija, lasera, navođenja, kompjutora itd...

Proxxon recimo ima čahure za glodala od titana, to je samo jedan mali detalj... a ima tih sitnih, a bitnih detalja kod svih njihovih alata...

Oprostite mi ali puko bih da nisam ovo rekao ;) ali vjerujte mi odabir alata nije mala stvar, pogotovo što kolegi treba precizan, a dobar alat optimalne cijene, koji će vjerojatno htjeti poslije koristiti i za obradu žilavijih materijala...

Pozdrav svima iz Bjelovara

U jednom si u zabludi,
nema dobre masine bez kilograma,
Alu Stol ali tvrdo Eloxirani a i tome ne dajem prednost pred GG
Titan - Cahure i ako jesu u cemu je njihova prednost pred Celicnim profesionalne kvalitete ?

Proxxon nije los ali za ozbiljan posao ?
Hobby da

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #27
U jednom si u zabludi,
nema dobre masine bez kilograma,
Alu Stol ali tvrdo Eloxirani a i tome ne dajem prednost pred GG
Titan - Cahure i ako jesu u cemu je njihova prednost pred Celicnim profesionalne kvalitete ?

Proxxon nije los ali za ozbiljan posao ?
Hobby da

Dali Vi mozete preporuciti onda nekakav stroj,odnosno nekakvu dekupir pilu puno bolje kvalitete?

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #28
Ja stojim iza proxxona jer ga svakodnevno koristim i iz dana u dan mi daje zadovoljstvo u radu :)

Titan zbog onog divnog trenutka kad ne možeš izvući glodalo iz čahure a i ima nekih poveznica sa elastičnošću ;)

Nema veze, mogu samo reći da proxxon za cijenu hobby alata daje u potpunosti profi opremu visoke preciznosti što je vjerujem kolega Moriaty sigurno primjetio već na prvi pogled.

Četkice motora su kad ih se gleda vrlo masivne i predviđene za min. 8 sati rada dnevno, ali i 16 ;) kad treba i 24 ;) ali to ne piše...

Naravno, veličina radnog stola stroja ograničava i veličinu materijala koji se može obrađivati ali tu mi ne možemo ništa, to kolega Moriaty odlučuje i zna što će obrađivati, mi smo tu samo da mu prenesemo svoje iskustvo s pojedinim alatima, dakle da mu pomognemo da donese bitnu odluku, ja se trudim u tome da mu pomognem, ne zagovaram striktno proxxon ali znam da je jedna od najboljih varijanti za sve, ne samo hobby. I nisam mjerodavan što se pile tiće jer je još nemam ;) (što ne znači da ne planiram imati) :) ali prenosim mu svoje iskustvo vezano za tog proizvođača.

Molim kolegu tojesvestotrebasznati da preporuči iz svog iskustva proizvođača koji bi mogao parirati
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #29
Ne zelim uticati na izbor ja sam imao jednu i presretan da sam ju uspio prodati sa minimalnim gubitkom,
jedan Proxxon ali to je bilo dok sam radio modele kao vi amaterski,

ako idete na masinu za rezanje ja vam preporucam samo i nista drugo,Tracnu Pilu,danas one vise nisu skupe
na njoj mozete rezati tvrdi Aluminijum i do 20mm debljine,mislim da je dovoljno receno, Pila,sirina Lista 3mm reze veoma uske Radijuse i nisu skupe za kupiti a traju dugo ako doticni pribavi nekoliko savjeta o samom narihtavanju a sto je vazno,

inace kod ovih Vibracionih treba obratiti paznju na visinu hoda Pile a sto je kod jeftinih mali,

Hegner
JET - JSS  na primer 16  kosta oko 130Eur

inace dobre kostaju iznad 400 eur a sto je za vecinu mnogo.