Skip to main content

Topic: Punjač Li-Po baterija! (Read 17002 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Punjač Li-Po baterija!

Da li netko ima iskustva s ovim punjačem?
Molio bi detaljne upute na Hrvatskom!
Muškarac bez trbuha je...
-kao nebo bez zvijezda!!



Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #3
- njega ima pola foruma, neki i po 3-4 komada,  toliko je dobar  :)
dobrog si upiknuo za male pare.

upute na engleskom imaš tu.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/ACCUCEL_manual%282%29.pdf

- ne stavlja se prije punjenja na balans, eventualno bi se moglo stavljati POSLIJE, ako netko radi fast charge...
ali bolje je od početka puniti u balans modu, dakle cijelo vrijeme ih on balansira jednako prema krajnjoj voltaži,
i kada je gotov, batka je spremna za let,  balansiranih napona, da sve ćelije budu ravnomjerno pune.

storage mod koristi kada dođeš s livade, a ne ideš sutra letit npr,
da ispegla sve napone na istu vrijednost (ni prazna, ni puna batka) na kojoj najdulje traje elektrolit.

pa onda prije letenja 'balance charge'.

najbolje ti je doći na livadu da ti se u živo pokaže kako i zašto sve to.
kako je simpi rekao, puno je pitanja, puno tipkanja, a u živo se to za par minuta obavi i bolje zapamtiš kada vidiš svojim očima nego kada čitaš  :)

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #4
Hvala, upute ne eng. sam peonašel, al punjač ima 1000 opcija i jako me plaši ono upozorenje da bat. može explodirati ako se nepravilno puni pa bi htio saznati kompletan i točan postupak punjenja al na HRVATSKOM!!
Muškarac bez trbuha je...
-kao nebo bez zvijezda!!

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #5
di letiš?
ima valjda netko blizu tko ti može pomoći  :-\

glede vatre...
ma to napišu jasno kao upozorenje, jer i s upaljačem možeš zapaliti cigaretu ili kuću  ;)

trebaš odabrati
-LiPo,
-Balance
- Ampera stavi kolika ti je oznaka kapaciteta na batki, tako si ziher,
npr ako ti piše 2200mAh, stavi 2.2A, ako piše 3000 mAh, stavi 3A, (punjač nema preveliku snagu, 4.5A max, pa se u biti ne mogu zaklati batke osim ako su jako malog kapaciteta)
- ono dole desno je napon, to ti isto piše na batki 3S(11.1) su najpopularnije,
na kraju potrvdiš s duplim enterom, on ti pokaže koliko S si ti odabrao a koliko on misli da je batka spojena preko balans porta...



Uploaded with ImageShack.us

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #6
Hvala još jemput Tomislav! Neletim nigdje jer sam upravo završio sa slaganjem svog prvog zagija i na probi na stolu sam ispraznio bat. i sad bi ju nekako napunil da "obavim" taj probni let jer sam još za vikend doma i onda 01. 08. natrag na posel! Imam prijatelja na poslu koji se kuži u to al kužiš, sad moram čekati još tri dana :'( :'(..... Zato gnjavom :D :D
Muškarac bez trbuha je...
-kao nebo bez zvijezda!!

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #7
A gdje ti letiš za vikend, možda dojurim.. Iz KR sam!
Muškarac bez trbuha je...
-kao nebo bez zvijezda!!

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #8
-eto, ode tomek...
napravim sve kak treba i javlja mi "INPUT VOL ERR", i to mi javlja za sve operacije...
Muškarac bez trbuha je...
-kao nebo bez zvijezda!!

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #9
Možda potegne više struje nego što ga napajanje može dati pa ti padne ulazni napon. Smanji struju punjenja, pri punjenju tasterom dec možeš vidjeti koliki ti je trenutno ulazni napon (dok je pod opterećenjem)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #10
čime napajaš punjač?  koliko Volti, ampera?  nemoj samo reći ona kockica od 12V i 1A, jer ako puniš na 2A 3S batku to ne bu išlo
koliko su ti debele žice od tog adaptera do punjača?

ajde, ajde, idemo sporijim putem, ali napunit ćeš ju ti još danas.
samo daj info

onaj low voltage si spusti koliko ide najniže.
to je korisno za auto na livadi samo, da ti ne posisa cijelu struju iz akumulatora...

EDIT: evo i slika
[attachimg=1]

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #11
I meni je moj punjač biiipkal i pisal INPUT VOL ERR, strujni adapter je bil pre slabi! Kolega Zero poslao link za slaganje adaptera od kompjuterskog napajanja i greške više nema, puni uredno....

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #12
Ja imam isti punjač i na nekom forumu sam čitao opaka iskustva s LiPo baterijama, filmovi zapaljenja, eksplozije, kuće gore, inače nisam paranoik ali ovo me malo scimalo, pa sam nakon konzultacija (čitaj davljenja prek telefona) s Wespenom ipak odlučio napuniti bateriju (prvi susret s LiPom)  :D Ali ipak sam bateriju stavio u lonac  :D
Sve 5, imam dobar stabilizirani i jaki izvor na 12v, baterija je bila u storage mode-u, stavio sam na 2.2A 3S (2200 mAh je baterija) i napunila se (balance charge) za 30ak min.
MAK Zapad

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #13
Evo s ćim ja raspolažem!!
Muškarac bez trbuha je...
-kao nebo bez zvijezda!!

Odg: Punjač Li-Po baterija!

Reply #14
joj te price meni explodiralo meni izletio  mene pogodilo u glavu
ja to vise niti ne gledam ni ne slusam
napocetku sam tolko tih filmica pogledao 
i sav u nekom strahu nabrzinu spojio konektore bat i esc i pobjego iza zida dok nebi bio siguran da helikopter nece sam od sebe poletit