Skip to main content

Topic: ECOMRC EDGE 540 78'' (Read 42067 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ECOMRC EDGE 540 78''

  Pozdrav!

Jel se netko susreo kada s avionom proizvođača PLANET-HOBBY? Ovi što se prodaju u Lindingeru.. Nigdje ne mogu naći na netu bilo kakve informacije, reviewe, manuale.. Slao sam i njima mail ali kažu da nemaju ništa od toga..  :o Gledam duže vrijeme ovaj Edge i sada su malo spustili cijenu pa bih ga možda kupio..

http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1619_1635_1636&products_id=95059
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #1
Evo poslali link naknadno iz Lindingera.. Strašan avion!!

http://www.troybuiltmodels.com/items/ECOMEDGE540-78AAF.html

Model naručen.. Poštarina spuštena na 9,95 E zbog EU.. Dobro za znati.. Kad stigne javim dojmove..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #2
Jako lijepo izgleda na slici. Kaj budes za pogon stavio?

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #3
Planiram ubaciti DLE-30.. Budući da se do sada nisam susreo s benzinskim modelom, niti vidio uživo a kamoli letio, slijedi pretraživanje interneta za informacijama.. Koja serva koristit, baterije, prekidače, filtere... Ima toga dosta meni nepoznatoga..

Molio bih one koji lete na benzin ako mogu napisati iskustva sa servima - koji su pouzdani, što koristiti za koje površine a što za gas..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #4
Bok,

na gas stavi digitalni servo (može biti standard ili mini) da izbjegneš moguće smetnje od elektronike motora. Na krila za takav avio obavezno idu digitalci sa metalnom getribom, snaga min. 5kg. Iste takve ili jače stavi na dubinu (poželjno da model ima posebni servo za svaku polovicu elevatora). Smjer može biti analogni servo, ali bar nek bude metalna ili karbon getriba. Servo gasa nastoji staviti što dalje od elektronike motora. Ako ideš na DLE30 (vrlo dobar motor za svoju cijenu), struju možeš imati iz 6V NiMH (poželjno Sanyo Eneloop) ili 2S LiPo, barem 1500mAh. Elektronika troši oko 550-600mAh za cca 8 letova po 10 min.

LP,
Robert
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #5

na gas stavi digitalni servo (može biti standard ili mini) da izbjegneš moguće smetnje od elektronike motora.


??????  Zašto? Kako?
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #7

na gas stavi digitalni servo (može biti standard ili mini) da izbjegneš moguće smetnje od elektronike motora.


 ??? ???  Zašto? Kako?

Zato jer su dvojica kolega imali problem sa trzanjem analognog serva na gasu, i to sa različitim motorima (DLE20 i 3W28), oba su bila na 2.4GHz (Hitec Aurora i Spektrum). Problem je riješen stavljanjem malog digitalnog serva. Osim toga, digitalni servoi su i brži i precizniji (pretpostavljam da je to važno za 3D jer se često puno radi sa gasom), a razlika u cijeni je zanemarivo mala. Na ovakvom dobrom modelu se ne isplati škrtariti na servoima.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #8
Nekužim se u benzince, ali kolko sam ćuo, bolje staviti ako ćeš na 3d
DLE35 ako imaš para jel je ja mislim dosta skuplji. Sale s njim vozi sbach
istog raspona i ide predobro, netreba ti velika pista ni ništa, vrti veći prop ja mislim za
2' veći i tak, ostali će o tome više.

Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #9
mala zamolba. redovito izvještavaj kako napreduješ, kaj si odabrao i sve ostale informacije jer (pretpostavljam) san svakog modelara je imati jednu ovakvu predivnu spravicu u hangaru. a kao početnik u tome i onaj koji priželjkuje jedan motorac u flotu..jedan, o da, samo jedan jel  ;D super mi je pratiti nekoga tko također počinje od početka.

eto, zamolba, i ponajviše sretno s modelom.

da, di je onaj kokičarski smjali da se zavalim i gledma ovu divoticu kako raste  :P
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #10
Nema veze ovo sad sa motorom koliko ima sa servacima....

Ja se isto qrca ne kuzim u benzinjare, ali imam pitanje za Fliegera. Da li su na ova dva modela gdje su servaci trzali linkovi bili metalni? Nekako mi se cini da vibrirajuci komad metala u obliku antene moze imati dosta veze sa trzanjem serva gasa :) Znaci ovo je cista pretpostavka proizasla iz ogromne znatizelje :)

I da, da li je servac bio dovoljno daleko od paljenja? To negdje šprica ko blesavo :D

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #11
Na krila za takav avio obavezno idu digitalci sa metalnom getribom, snaga min. 5kg. Iste takve ili jače stavi na dubinu (poželjno da model ima posebni servo za svaku polovicu elevatora).
  ???

pliz Robi, pojasni mi ovo...kako kaj gdje zašto+kakvu stanicu trebaš ili mix za to ...thx
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #12
Rekao bi da svaki servo vuce svoju polovicu elevatora i isprogramiran je isto (spojen na kabel ili dva kanala, svejedno), da ne pati "spojnica" elevatora koja cesto ode u kuac na modelima sa vecim elevatorima (3D i slicni modeli). Jel se varam il :P

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #13
Nema veze ovo sad sa motorom koliko ima sa servacima....

Ja se isto qrca ne kuzim u benzinjare, ali imam pitanje za Fliegera. Da li su na ova dva modela gdje su servaci trzali linkovi bili metalni? Nekako mi se cini da vibrirajuci komad metala u obliku antene moze imati dosta veze sa trzanjem serva gasa :) Znaci ovo je cista pretpostavka proizasla iz ogromne znatizelje :)

Ne, sajle su bile izvedene sa velikim srednjim drvenim dijelom i samo mali komad metala sa navojem na krajevima i plastične kvačice na servu i fergazeru.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: EDGE 540 1,8M

Reply #14
Na krila za takav avio obavezno idu digitalci sa metalnom getribom, snaga min. 5kg. Iste takve ili jače stavi na dubinu (poželjno da model ima posebni servo za svaku polovicu elevatora).
  ???

pliz Robi, pojasni mi ovo...kako kaj gdje zašto+kakvu stanicu trebaš ili mix za to ...thx

Na tim većim modelima u principu već tvornički naprave da svaki elevator ima svoj servo, tako da je manje opterećen a i budući su ležišta servoa na trupu odmah uz elevator (ili u samom elevatoru na modelima većim od 2,25m) kraće su i sajle koje idu na elevator sa serva. Povezivanje serva na prijemnik ide ili preko y-kabla ili se oba serva vežui direktno na prijemnik ako stanica ima mogućnost grupiranja kanala - znači spojiš jedan servo na uobičajeni kanal za elevator, a drugi na jedan od slobodnih kanala i na stanici definiraš da taj kanal reagira na pokret palice dubine.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG