Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 139391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #345
prihvačam kritike  :)
možeš li mi malo preciznije objasnit u vezi ovih 6 cijevi ?
što se tiče vijenca nije baš estetski kao na slikama s neta ali su sve dizne jednako protočne ( problem mi je nabvit cijevi od mesinga tih dimenzija )  :o
iskreno komora mi je najteža za napravit i da mogu kupio bih gotovu (naravno da ima) da si skratim muke  :o
  ;) ovko mora otprilike da izgleda .... modeljet
[attach=1]

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #346
ova cijena bi več bila puno prihvatljivija  :)
sviđa mi se ovaj tvoj uradak  ;) moram probat napravit na novo , nadam se da ču uspijet jer na slici to izglada jednostavno ali kad kreneš radit sa tim sitnim cijevima jao muke  :'(

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #347
jeste li spremni za jednu injekciju


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #348
hahahahaha  ;) svaka čast i nemožeš pogriješit  :)
dobru ideju si mi dao kako da to precizno napravim , koju žicu za lotanje bi bilo najbolje koristit ?  ( imam cin i obično strebro u šipkama )

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #349
da pravo velim nemam pojma ćime to spojiti .valjda hardlotanje sa mesingom ili tako nešto ,neznam ....ja još nisam dotle došao ali ču probati isto tako izvesti,izgleda naj jednostavnije.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #350
da prvo spomenem inače u struci radim centralno grijanje i klimatizaciju ,  ba se dosta bavim varenjem i lotanjem ,  bilo bi najednostavnije lotanje i cinom ali to nikako jer se cin rastapa pri malo večoj temperaturi što nebi bilo zgodno  :o  a sa običnim srebrom nije problem ako je materijal od bakra ili mesinga , a pošto treba spojit igle koje su mislim od inoxa i kolko vidim po boji mesing ? trebalo bi koristit borax pastu za obično srebro ,  bar sam ja tak probao , samo baš ne ispadne ljepo ( jer je to sve sitno) i oče se desit da se pasta slije unutra i onda dođe do začepljenja ( barem se meni to desilo pa onda opet sve nanovo delaš )
vidim na slikama od cvetka da je lijepo zalotano i zlatne je boje ,  vjerojatno on točno zna koje srebro treba kupit za to  :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #351
prihvačam kritike  :)
možeš li mi malo preciznije objasnit u vezi ovih 6 cijevi ?
što se tiče vijenca nije baš estetski kao na slikama s neta ali su sve dizne jednako protočne ( problem mi je nabvit cijevi od mesinga tih dimenzija )  :o
iskreno komora mi je najteža za napravit i da mogu kupio bih gotovu (naravno da ima) da si skratim muke  :o
  ;) ovko mora otprilike da izgleda .... modeljet
[attach=1]

HEj Cvetko,
koliko mogu dobro vidjeti, ti vaporizatore tvrdo lemiš za ring? zašto ne variš TIG-om? Da li su ti stjenke vaporizatora previše tanke ili? 
LP


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #353
Evo kako moji izgledaju za novi model sa 12 vaporizatora. ;D
Sada se mogu posvetiti usavršavanju komore.
LP

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #354
Dečki jel' imate kakve snimke tih jetova u zraku ili samo gradite turbine?  :) Nije trollanje, već me stvarno zanimaju snimke jetova
MAK Zapad

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #355
Cvetko ti je stavio već neke svoje letove. Ja sam uglavnom u poslu za gradnjom turbina (radim treću), još se nisam osvažio napraviti model kojeg bi vinuo u luft. Nadam se da budem uskoro ali i to uskoro ima svoje mane ;) ;)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #356
Dobar dan svima i svakome!

Registrirao sam se ovdje samo da bih mogao pitati par pitanja:

Ima li tko iskustva ili znate li što o jačim turbinskim motorima? - sa potiskom 500-1000 N
trenutno su mi proračuni prioritet jer se s vremenom planiram bacit u izradu svojeg motorića! :)

Čitao sam ovu temu o lukasovom home made čudu! Stari, ne znam tko si ni što si, al svaka ti čast! :D
(btw otkud je "KJ66"?)

Pozdrav!

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #357
500-1000N potiska već vine jedrilicu u zrak..meni se čini. Hvala ti na pohvali ali bojim se da ovakvo nešto nije baš često izrađivano kod nas. Moguće je ali moraš imati na umu da je i to poprilični financijski zahvat...razvoj takvog motora je vrlo skup te bez poduzetnog razmišljanja za bacanjem tog motora na tržište mislim da baš nema smisla. materijali i tehnologija za takvu izradu je jednostavno preskupa za izradu samo jednog ili dva komada bez želje za daljnjom proizvodnjom.
Odgovor da slijedeće pitanje da li je moguće...naravno da je. promjeri cca 90-140mm rotirajućih elemenata već bi dali te potisne snage. ovisno o izvedbi kompresora i turbina.
Tko sam i što sam.....nitko i niš...samo volim turbine :D :D