Skip to main content

Topic: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem... (Read 3006 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Pozdrav svima,nakon dugo vremena moj drugi quadcopter je gotvo samo sto ovaj ne leti  :( ..
Imam jedan problem sa Nazom,prilikom aktivacije quada to jest arminga systema motori mi se samo zavrte na 4-5 sec i to je manje vise to,ima li mozda netko kakvo rijesenje ?? hvala..

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #1
Nakon aktivacije palicu gasa treba podignuti barem na 1/4 gasa inace se Naza sama ugasi
(Mozda je to problem)  ;)
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #2
Tako je ...kad ga armaš onda ga dižeš u zrak ili Naza automatski gasi motore ;-)
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #3
Sta da vam kazem,malo me je sram ali eto u pravu ste  :D ,puno vam hvala na pomoci... problem rijesen

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #4
Evo mene opet sa novim pitanjem nakon sto sam prvi put poletio dosta se je tresao u zraku, gainov su bili na svi na oko 140% spustio sam sve na 100% i dosta je bolje ali jos to nije to,zanima me na koji postotak postaviti te gainove ? thx..

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #5
To je potrebno da probavaš to jeste pokušavaš sa raznim kombinacijama gainova dok ne nađeš onaj koji tebi najbolje odgovara...  :)

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #6
kakav quad je u pitanj? Jesu balansirane elise? Koja veličina?......daj fotke i nešto ti možda možemo pomoći ;-)
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #7
Pozdrav,evo napokon par slika nemojte se samo smijati ipak nije jos to gotovo  :) ..
Zamolio bi da obratite pozornost na polozaj samoga kontrolera jer koliko sam primjetio i nije bas u centru,mozda je problem u tome ??













Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #8
Imam isti frame i mogu reći da sam jako zadovoljan sa njim. Nakon x525 ovaj je kao da si se preselio iz 1 sobnog u 3 sobni stan što se tiče prostora za montiranje elektronike. Ja svoj fc držim u samoj guzici, u onoj košari za bateriju na kraju i nemam ama baš nikakvih problema sa senzorima.
Bitno ti je da je fc okrenut pravilno i da ga dobro zaštitiš od vibracija, mjesto gdje ga staviš nije previše bitno.
Te propelere zamijeni što prije moguće sa karbonskima, imao sam iste i 4 su mi pukla u zraku dok se nisam opametio, to nek ti bude no1 prioritet, a do tad leti nisko, vjeruj mi :)

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #9
Sto se tice nestabilnosti,letio sam u zatvorenom prostoru u stanu,ledice su svjetlile tj blicale crveno,crveno,zeleno i tako cijelo vrijeme konstantno,dakle mozda gps nije uhvatio dosta satelita ?
Zanima me sta vi iskusniji mislite?

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #10
U stanu ti nikada neće uhvatiti stabilan GPS...
Naza inače ima loš GPS receiver i ako nema bar 5 satelita, ništa od stabilnosti...
Na njivu i probaj, ništa zatvoreni prostor...  ;)

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #11
Hvala.. :)

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #12
Imam i ja alien frame.
Po citaju shvatio sam sa flight control moze biti na bilo kojem mjestu? Nije bitno da je u centru?

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk


Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #13
Pozdrav meni je u centru jer sam vidio da ga tako postavljaju, no izgleda da ne treba biti !! Ja sam imao problema sa stabilnosti jer sam ga testirao
u zatvorenom prostoru pa gps nije imao dobar signal,dakle otisao sam van na livadu kako su mi decki preporucili i gps radi super,zadovoljan sam..

Odg: DJI Naza Lite / X-Mode Alien Multicopter Problem...

Reply #14
pozz,evo mene opet nakon malo fpv-a imam problem.Ovako,Slika mi dosta gubi na kvaliteti kad je quad malo dalje zanima me u cemu bi bio problem, zanima me da li mi je mozda fpv transmiter preblizu recivera ??
Evo slika......