Skip to main content

Topic: nitro motor problem (Read 21558 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: nitro motor problem

Reply #15
znaci ovako..inace se motor vrti u lijevu stranu..i ja sad trebam stavit prst na karburator i vrtit u desno stranu??? i kad to obavim onda ga pocnem vrtit u lijevu stranu u koju se inace i vrti???? i trebao bi onda kresnuti??

i da li je normalno da kad verglam motor da gorivo spricka kroz auspuh van??

 ako ti sprica kroz auspuh van TADA ga je previse u motoru

Odg: nitro motor problem

Reply #16
evo ovako treba biti rezervoar s time da ja ne koristim silikonsko crijevo na cjevcici od auspuha unutar rezervoara. ja jos ostavim da mi uteg ide blize doljnjoj stijenci, a opet da slobodno lamata po rezervoaru. tebi to i nije tako prebitno posto je to gliser i sumnjam da ide naopako ili nosom prema dolje ;D

p.s. slika je uzeta sa starog FF-a, a postavio ju je Justice kao odgovor na moje pitanje o setupu rezervoara.
 
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #17
hvala puno!..samo da javim da motor jos nije upalio  :'(

Odg: nitro motor problem

Reply #18
a jel navlaci gorivo? to vidis u cijevcici ili vidis da se fergazer smocio.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #19
ja iskreno vise nista neznam..a gorivo dolazi barem mi se cini

Odg: nitro motor problem

Reply #20
ako dolazi i ne sagorijeva trebalo bi izlaziti kroz auspuh. pljucka li na auspuh?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #21
pljuckalo je prije..sad mi se cini da vise i ne pljucka

Odg: nitro motor problem

Reply #22
VAKO  MILI  otvoriš gas na  motoru  dokraja i  u  fergazer  naliješ  goriva ono  koda točiš  gemišt  onda  okreneš  elisu  u  smjeru  paljenja  rukom dva kruga  ili tri da  ti omtor  povuče  u sebe gemist  tj  gorivo  i  tek  onda  spojiš sviječivu  na  bateriju  i  nakon  toga  verglaj   pomoču  startera
mra dati  neki  znak  života ako  ni  to  neče
onda  VAKO MILI
OTVORI  GAS  DOKRAJA  NA  FREGAZERU  I  PROBAJ PUVATI  UNUTRA AKO ZRAK IDE ZNAČI  DA  JE  PROHODNO  AKO  NEJDE  ZAŠTOPANO IVADIŠ  IGLU  I  PROČISTIŠ
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: nitro motor problem

Reply #23
VAKO  MILI  otvoriš gas na  motoru  dokraja i  u  fergazer  naliješ  goriva ono  koda točiš  gemišt  onda  okreneš  elisu  u  smjeru  paljenja  rukom dva kruga  ili tri da  ti omtor  povuče  u sebe gemist  tj  gorivo  i  tek  onda  spojiš sviječivu  na  bateriju  i  nakon  toga  verglaj   pomoču  startera
mra dati  neki  znak  života ako  ni  to  neče
onda  VAKO MILI
OTVORI  GAS  DOKRAJA  NA  FREGAZERU  I  PROBAJ PUVATI  UNUTRA AKO ZRAK IDE ZNAČI  DA  JE  PROHODNO  AKO  NEJDE  ZAŠTOPANO IVADIŠ  IGLU  I  PROČISTIŠ

on sisa gorivo,na auspuh mu je islo van,ja sam ga telefonski nazvao,

Odg: nitro motor problem

Reply #24
ONDA NOVA  SVJEČICA
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: nitro motor problem

Reply #25
Ja bi se samo nadovezo, ja sam u rijeci i konztaktiram sa Vedranom, dao sam mu gorivo koje sam kupio od Nikole Lehkeca, gorivo je korišteno i radi, motor nije do sad paljen i nije urađen, ja mu nisam mogo nikako pomoć jer imam obaveze oko faksa (ispiti cijeli tjedan), ja nemam problema sa paljenjem ni jednog motora jedinai je problem što neznam ništa o urađivanju motora jer nikad nisam to radio, probajte usmjerit pažnju na to da je motor neurađen.

Odg: nitro motor problem

Reply #26
e i jos da se nadovezem..nije do svjecice jer ih imam par novih pa ih mijenjam

Odg: nitro motor problem

Reply #27
e i jos da se nadovezem..nije do svjecice jer ih imam par novih pa ih mijenjam

iskustvo i osjecaj !!
prvo palenje, pun rezervoar,zatvoris prstom otvor karburatora ili ako je na RC modelu polugu gasa prema sebi da ostane ca.1.5mm prorez na ulazu u karbrator,
okreces motor dok ne cujes da je nasisao goriva, Iglu za jedan puni okret odvrnes i struju na svijecicu,mora da ide !
ako ga anlaser tesko vrti ili ga ne moze okrenuti,-pun je goriva,tada otvoris gas i okreces propeler na suprotnu stranu,OCI dalje jer gorivo sprica van,

Odg: nitro motor problem

Reply #28
probaj ovak: kreni od 2,5 okretaja gornje igle i zakreci ju malo po malo (osminu kruga recimo) u smijeru kazaljke, ali korak po korak u razmacima od 5 sekundi i svo vrijeme verglaj sa starterom. probaj to ponovo sa manje ili vise gasa, ali nikako ne smije biti previse.

jesi li dirao doljnju iglu. imas li jos struje u grijacu?
kak se tocno zove motor? zaboravio sam
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #29
sutra cu ponovno sve te teorije isprobat..motor sam sad izvadio van i montirao ga na stalak pa ce mi bit lakse..inace imam onu elektroniku za grijanje svjecice pa je uvijek na svjecici kapica