Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 516240 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #615
Postovanje!

Jurica Sostar, iz Zagreba/Dubrave. 29 godina, mag.mag.ing. strojarstva, radim ko dizajn inzenjer u jednoj Japanskoj firmi.

U zadnje vrijeme me pocelo zanimati modelarstvo, konkretno neki multirotor.
Za pocetak sam kupio ovu igracku, a kasnije se planiram prebaciti na nesto bolje. U planu je nabava stanice Turnigy 9x, samo prije moram poceti rasprodavat viskove iz drugog hobija.

Nece biti odmah jer imam malu bebu, ali pratim tekstove po forumu jer o ovome nemam blage veze :D Zasad...
Pozz

Odg: predstavite se

Reply #616
Poštovanje!

Tihomir, njub, čitam vas već neko vrijeme, pa da se registriram i predstavim :) , budući da je danas napravljen 1. korak prema nečem malo ozbiljnijem, tj, kk 2.0 je krenula, a ostatak će nadam se do proljeća, malo po malo :)

Odg: predstavite se

Reply #617
Lijep pozdrav

Evo da se predstavim, zovem se Boris, 39 godina, radim u ITu. Eto zanimju me RC modeli a počelo je prošle godine kada sam nabavio dva buggy-a HSP XSTR PRO 1:10 i popratne opreme, te savladao neka područja.  Kod kuće imam još kojekakvih RC automobila, sobni helić, gliser sa kojima se sin zabavlja, a kojemu je ova cijela priča sa RC modelima zabavna.

Posljednjih nekoliko tjedana sam se navukao na avione, te sam čitao dosta po ovom formu i drugdje. Za početak planiram posložiti svoj avion i opremu, pa na simulator, te let vani. Kuda će me to odvesti za godinu dana vidjeti ćemo. Možda uzmem još koji model, možda malo eksperimentiranja sa FPVom.

Nakon čitanja foruma naručio sam sljedeće što će se po potrebi moći nadograđivati, a još je u dolasku.

Bixler 2 ARF
ESC Turnigy 45 AE
Turnigy 9XR, + baterija
modul DJT - FrSky DF 2.4Ghz Combo, nešto senzora i Display
Orange RX Flight Stabilzer
4 baterije 3S 2200 mah nano teh Turnigy 25C-50C
+ razne druge sitnice

Ovaj vikedn sam bio u Prelogu te pogledao "2.Meeting MAK Zapad i ZK Rode Prelog", probao letjeti u trener učenik modu, svidjelo mi se.

Uglavnom pozdravljam vas, te ću sigurno imati i početničkih pitanja.


9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: predstavite se

Reply #618
Izbaci flight stabilizer i nauci letiti kako spada, sve ostalo izvrsno odabrano!

I dobrodošao na forum! Živio! ;D

Odg: predstavite se

Reply #619
Želim Ti ugodan i koristan boravak na forumu... ;) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #620
Pozdrav svima ja sam Josip dolazim iz sela pokraj kruševice trenutno sam u Slavonskom Brodu kod prijatelja i od njega sam uzeo avion za 600 kn sa daljinskim bez baterije i saznao da se zove Thiger Month toliko znam o njemu  :)  htijeo bih ga prodati zato što je pocela škola i on ce mi samo oduzimati vrijeme pa ako netko hoce za 500 kn možemo se dogovoriti ja sam kod prijatelja pa ako je netko zainteresiran neka mi pošalje poruku znam da bi trebao ovo staviti u oglas ali kada skupim postova staviti cu i tamo.

Lijep pozdrav Joza

Odg: predstavite se

Reply #621
Pozdrav svima,
Nikola iz Bjelovara, ne bavim se modelarstvom, malo Vas pratit sa strane vezano uz baterije i punjače.

Prijavio sam se radi oglasa, tj imam jednu 2s lipo za prodati ali to će biti u oglasima za koju minutu.

pozz još jednom

EDIT: pošto brzo ne budem skupio 5 postova, evo oglas ovdje...

2S LiPo, 2-3 ciklusa, trenutno stoji u storage modu. Kao nova.

Može zamjena za nimh 7.2 6s sub C pack, barem 30a discharge...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21337__ZIPPY_Compact_1300mAh_2S_25C_Lipo_Pack.html

50 kn, u cijenu uključena i tisak poštarina...
može na pp kontakt

pozdrav svima

Odg: predstavite se

Reply #622
poz iz splita

Odg: predstavite se

Reply #623
Pozz,
iz Zagreba, oduvijek me zanimalo modelarstvo pa sam odlucio sad u 19 god. života napravit tricopter. Nemam baš puno znanja na tom podrucju pa se nadam da cu naci sve sto mi treba na ovo forumu.

sto se tice tricpotera, narucio sam djelove s RCtimera(motori i esc-i) jos nisu stigli, a za par dana ce mjesec dana od narucivanja(malo sam se vec zabrinuo!?), HobbyKing-a (ostale djelove) jedan paket mi je vec stigao ostala 2 cekam..

e sad dosao sam do problema.... stanice.. u pocetku sam mislo ne kupovat stanicu nego probat iskombinirat receiver+laptop
al se ispostavilo da je to za mene pretesko,,  ::)   pa sam odlucio kupit Turnigy 9x... i to je ujedno razlog dolaska na FlyFreak  :)

lp

Odg: predstavite se

Reply #624
Dobrodošao 3cop , kupovina predajnika je dobra odluka jer će Ti trebati i za buduće modele   8) , a dolazak na Flyfreak je i jedina moguća solucija.... ;D  ;D  ;D
Pozdrav iz Splita
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #625
Pozdrav, evo, da se i ja predstavim. Zovem se Bojan, zivim u blizini Ludbrega, (Mali Bukovec) eto, i mene je počelo zanimati modelarstvo, imam 24 god. i mislim da je pravo vrijeme da se uhvatim posla! ;) 
Da. :D

Odg: predstavite se

Reply #626
Dobrodošao Bojane , pozdrav iz Dalmacije.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #627
Hvala na dobrodošlici, pozdrav i vama tu! :D
Da. :D

Odg: predstavite se

Reply #628
Ivan tjst svima u Brodu bolje poznat kao Obi  :) , sinoc odraden prvi let , ok je prosao s obzirom da sam se par puta preznojio :) .

Moj stroj Quad Apm 2,5 radi sasvim ok , i  dosta je stabilan , samo jos malo lotere da uštimam i to je to :)

Odg: predstavite se

Reply #629
Dobrodošao Ivane , mislim da si na pravom mjestu , jer na našem forumu djeluju najjači experti za multirotore u ovom dijelu Europe  8) . Primi  srdačne pozdrave iz Dalmacije... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes