Skip to main content

Topic: Najveći misterij 21. stoljeća (Read 7356 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Najveći misterij 21. stoljeća

Zna li netko čemu služi utora na oštrici skalpela?

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #1
Hahaha mozda da ti kaze da ga nitko nije kratio nakon tvornice...
Ili zato jer tako izgleda vise cool?

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #2
Aaaa drugi misterij, kako su postavili znak Zabranjeno hodanje po travi?


Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #3
Pa logicno, kad su sijali travu :)

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #4
Meni je misterija TERMOS BOCA. Po zimi ulijem vruči čaj i nakon 3 sata on je vruć i dalje.. A po ljeti onako finu hladnu limunadu i nakon 37 celzi onako poslije 4 sata na suncu ljimunad fino hladan za pizi.
Sad pitanje, kako termosica zna kad je ljeto a kad je zima. Naime nema nikakve elektronike a i ni batke!!!!!
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #5
U građi termosice se nalaze dvije stijenke  izmedu kojih je vakuum te on sprjecava izlaz topline iz termosice i prodiranje topline u nju

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #6

@gogy
"Sad pitanje, kako termosica zna kad je ljeto a kad je zima. Naime nema nikakve elektronike a i ni batke!!!!!"


Ustvari, termos boca to ne zna, ona to osjeca, kao papagaj sto osjeca potrebu da prica (ljudskim, a ne papagajskim narecjem)... ::)   ???

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #7
Mislim da nema većeg misterija od......ženskog mozga.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #8
Momci, nemojte skretati s teme!  ;)

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #9
Zna li netko čemu služi utora na oštrici skalpela?

Vjerojatno isti razlog zašto X-acto nož ima drugačiji izgled: original i kopija:

[attachimg=1]

Na originalu nema oznaka 11 (nož #11).

LP,
milan
---

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #10
U građi termosice se nalaze dvije stijenke  izmedu kojih je vakuum te on sprjecava izlaz topline iz termosice i prodiranje topline u nju

Točno. Samo da nadodam da su obadvije stijenke posrebrene kako bi se spriječila radijativna izmjena topline (blackbody radiation) pored kontaktne (izmjena topline putem kontakta sa molekulama).

Uzmiter primjer ekspres lonca, ako je od inoxa ili aluminija, dobro ulašten - i na 120 stupnjeva pri 3 bara iznad atmosferskog tlaka, ne osjeti se toplina kad se rukom približi. No, ako je posuda tamna, itekako se osjeti.

LP,
milan
---

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #11
Ma moja termosica je obična iz lidka, jeftinija varijanata ali opet da je tak pametna bogme nisam znao!!! :D :D :D
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #12
Gospoda iz Olfe se javila:

Answer:
“Tomislav, the notch on the blades is used to pack our blades in the containers they arrive in. It is for use in our manufacturing plant.”
Cherie from Olfa

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #13
Srećom nije hr firma u pitanju, jer da jest ima dvije opcije :


1. Ne bi ti odgovorili


2. Sterali bi u 3 pm tebe i tvoju znatiželju  :D

Odg: Najveći misterij 21. stoljeća

Reply #14
Ovo su ipak japanci (možda oni imaju neku drugu psovku za nas  :D  ). A imaju na svojim stranicama uredno mjesto gdje se može postaviti pitanje o proizvodu.
A imaju dobre proizvode koje i Tamiya prodaje pod svojim imenom.