Skip to main content

Topic: Spektralna analiza (DJI Phantom 2 Vision+)  (Read 1940 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektralna analiza (DJI Phantom 2 Vision+)

Tko nije vidio, ovako izgleda spektralna analiza na 2.4 GHz dok Phantom 2 Vision+ priča sa range extenderom na kontroleru i radi video prijenos. Čak i bez video prijenosa stvar je divlja na spektru i troši jako puno resursa i to izvan ISM banda

2.4 GHz dio komunikacije mu je dosta osjetljiv na smetnje. Imati to na umu u urbanim područjima gdje se taj dio Wi-Fi spektra puno koristi na Wi-Fi komunikaciju (hotspotovi, ADSL Wi-Fi, radioamateri, PTP/PtMP linkovi po zgradama i td.)




Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #1
Kakav range extender, kakav video prijenos?

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #2
range extender na kontroleru kod Phantom 2 Vision+ radi na 2.4 GHz i služi za prijenos video streama sa Phantoma do smartphona. ne?

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #3
Da li ti pricas o Phantomu ili Phantomu Vision?

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #4
Phantom 2 Vision+


napravit ću scan i za ostale, pretpostavljam da je komunikacija identična

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #5
A onda tako i napisi jer zbunjujes. Kao da si napisao analiza krivulje snage i momenta motora BMW serije 5.


Phantom 2 nema nikakav video stream dok si ga sam ne stavis. Kontrola na fantomu je na 2.4, a na Visionu na 5.8.
Komunikacija nije identicna.

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #6
Točno. Ispravljeno.


kako misliš da komunikacija nije identična ako svi koriste 802.11 protokol? bez obzira koju frekvencije koriste to je i dalje isti komunikacijski protokol. Ono što ne znam je da li i spektar korite jednako "efikasno".

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom)

Reply #7
To da, mislio sam da mislis na frekvencijski opseg, pa reko to im i jest glavna razlika.

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom 2 Vision+)

Reply #8
Toruk, s cime si to skenirao?
Nisam naisao na budget rjesenja za preko 1.2GHz.


 

Odg: Spektralna analiza (DJI Phantom 2 Vision+)

Reply #9
Chanalyzer + Wi-Spy DBx (dual band 2.4 i 5 GHz) spektralac


http://www.metageek.com