Skip to main content

Topic: Amater i helikopter (Read 8541 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Amater i helikopter

Pozdrav svima!!!

evo novi sam u svijetu rc helikoptera pa bi molio vasu pomoc
prije 20 dana sam kupio helikopter black hawk 3-CH i dao za njega 60 eura (citaj kupio sam igracku) :)
i nije to to htio bi nesto bolje-jace

upao mi je u oko e-sky belt cp v2
nije mi tolko skup a kolko sam gledao i citao po netu da ga jako hvale
takodjer mi je u planu uzet jos dodatni par elisa (posto mislim da cu ga sigurno zatuci negdje) i one nozice dodatne za vjezbanje

molio bi nekog da mi kaze dali postoji neki sl cjenovno a da je bolji isplativiji itd od gore navedenog
 
imajte na umu da sam pocetnik,pa me savjetujte mozda za jos neki dodatni dio koji bi mogao polomiti

i jos gledam da je taj 6-ch sta bi to tocno znacili i koliko je tesko-lako naucit ga normalno vozit???

Hvala  ;)

Odg: Amater i helikopter

Reply #1
Jel imas stanicu?

Koliki ti je budzet?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Amater i helikopter

Reply #2
stanica to bi bilo daljinski?? ako je to nemam

znaci meni bi trebalo sve nemam nista od prije (osim od ovog sadasnjeg helikoptera ali to je igracka) 

budjet mi je do 1500kn mozda bi navuko jos 100-200kn

i volio bi novo nesto uzet ne polovni

Odg: Amater i helikopter

Reply #3
Kolega ima malo korišteni Belt CP v2 sa stanicom na 2.4 GHz i puno rezervnih dijelova. Ako te interesira javi se na pm a ja ću mu reći da mi kaže cijenu jer je rekao da bi ga prodao.
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: Amater i helikopter

Reply #5
@mdrazic hvala

ali ipak bi novo uzeo
toliki sam baksuz sve polovno sta sam kupio sam se opekao

hvala jos jednom na ponudi

znaci za tih 1500-1700kn mogu dobit belt ili Trex 450 SE v2
koji bi preporucili tj za koji je lakse naci rezervne djelove kod nas??

Odg: Amater i helikopter

Reply #6
Za te novce ti je najpametnije kupiti postenu stanicu i piciti simulator.

Mogao bi iskemijati eventualno Dx6 i HK450, ali preporucam ti da kupis Dx7 i vjezbas se
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

Odg: Amater i helikopter

Reply #7
Za te novce ti je najpametnije kupiti postenu stanicu i piciti simulator.

Mogao bi iskemijati eventualno Dx6 i HK450, ali preporucam ti da kupis Dx7 i vjezbas se

e da samo
je fora sto jedva cekam da si to uzmem i probam s tim letjet
malo sam nestrpljiv
uzet cu i to u obzir ali najvjerojatnije kad polupam pravi helic

dali mi jos netko moze reci kolko je tesko-lako naucit letjeti??

Odg: Amater i helikopter

Reply #8
lebditi  naučiš prilično brzo ali letiti ? to ovisi o frekvenciji vibracije u koljenima  :)

Odg: Amater i helikopter

Reply #9
Realno trebas uzeti za pocetak dva identicna helica pa kako padas tako skidas sa jednog dijelove i stavljas na drugi.... Past ce ti helic u prvih 2 min prvog probnog leta ako imas srece i strpljenja i ne pokusavas ga doma zavrtiti dok je vani hladno i odleti ti u televizor i zapali stan.. Dakle kupi vrecu dijelova. Sve za glavu X4, frejm, 5 pari sablji, getribe za servo motore, boom X4, repne sablje.... jedino motor i gyro ti donekle traju ako ne padne u blato.. a past ce ti u blato.
Moja preporuka je za pocetak nesto sa lako dostupnim i jeftinim djelovima. npr. hk 450(!!), copterX 450 , t-rex 450... za njih imas sve i svasta.
eeh da je meni netko to rekao na pocetku... inace ti je to super. :D :D :D
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10900


Odg: Amater i helikopter

Reply #11
hvala svima na pomoci
uzet cu si ovu kopiju t-rex iz pluramaks za pocetak a ako mi bude islo jednog dana si uzmem nesto bolje

hvala jos jednom

Odg: Amater i helikopter

Reply #12
Nabavi stanicu( najbolju koju si možeš  priuštiti jer ćeš neku jeftinu prodati uskoro kada malo napreduješ !) kupi ovo i do proljeća vježbaj na ovome !
http://www.helibuy.com/simulator-cable-for-phoenix-rc-g4-aerofly-reflex-xtr-p-342.html?zenid=7c74bb5bde0a82a5abdd6b370078acbd
Polako skupljaj za najbolji heli koji možeš kupiti( klasa 450 ili 500) i kupi odmah trexa original ili neki drugi kvalitetniji heli. Prošao sam sve to i iz iskustva znam da je najskuplje kada kupuješ jeftino! Jeftine verzije je teško naštelati kako treba i kvaliteta dijelova je ipak različita.
Nakon 2-3 mjeseca ovog simulatora koji je po meni najbolji za helikoptere( a imaš i avione u njemu) naštelaj heli što bolje ili pitaj velike face na ovom forumu da ti pomognu u tom poslu i tek onda probni let.
A možeš probati i na tvoj način, glavno da ti sve to oko helija predstavlja zabavu ;)

Odg: Amater i helikopter

Reply #13
Nabavi stanicu( najbolju koju si možeš  priuštiti jer ćeš neku jeftinu prodati uskoro kada malo napreduješ !) kupi ovo i do proljeća vježbaj na ovome !
http://www.helibuy.com/simulator-cable-for-phoenix-rc-g4-aerofly-reflex-xtr-p-342.html?zenid=7c74bb5bde0a82a5abdd6b370078acbd
Polako skupljaj za najbolji heli koji možeš kupiti( klasa 450 ili 500) i kupi odmah trexa original ili neki drugi kvalitetniji heli. Prošao sam sve to i iz iskustva znam da je najskuplje kada kupuješ jeftino! Jeftine verzije je teško naštelati kako treba i kvaliteta dijelova je ipak različita.
Nakon 2-3 mjeseca ovog simulatora koji je po meni najbolji za helikoptere( a imaš i avione u njemu) naštelaj heli što bolje ili pitaj velike face na ovom forumu da ti pomognu u tom poslu i tek onda probni let.
A možeš probati i na tvoj način, glavno da ti sve to oko helija predstavlja zabavu ;)

znam da bi to bilo najpametnije, ali posao mi je da sma na kompu po 8-10 sati dnevno a jos i i simulator mislim da bi spalio,ovako cu se bar malo odlijepiti od monitora
probat cu sa ovim mozda mi i dosadi ubrzo i ne bude to za mene, zasad sma odlucio da cui probati sa t-rexom posto sam i tu po forumu nasao da ima jako puno dijelova rezervnih
za uzet kod nas

postam video prvi let ili bolje reci lebdenje :) 

Odg: Amater i helikopter

Reply #14
Za te novce ti je najpametnije kupiti postenu stanicu i piciti simulator.

Mogao bi iskemijati eventualno Dx6 i HK450, ali preporucam ti da kupis Dx7 i vjezbas se

e da samo
je fora sto jedva cekam da si to uzmem i probam s tim letjet
malo sam nestrpljiv
uzet cu i to u obzir ali najvjerojatnije kad polupam pravi helic

dali mi jos netko moze reci kolko je tesko-lako naucit letjeti??

Strpljen-spašen.

Ja sam žurio par puta s avionima no naučio sam grešku:)
Prva stvar u RC svijetu, kupio avion Eflight CAP232, 3d avion, balsa koji ne trpi rasturanje po livadi, i leti bijesno, i u ruke početnika i to po laganom vjetru. Jao klecanja koljena i razmišljanja kuda kako. Nakraju ispalo je jako dobro, ali drugi put definitvno opreznije s dualrateom i po mirnom danu. Sve zbog brzanja.

Pluramaks, koliko imaju djelova za 450? Trebao sam novi swash, pa recimo to nemaju. Hm..

Napravio predivan avion od foamboarda, poletio da nisam ni kontrole provjerio, naravno aileroni su bili naopako. Jedva sletio, ali s štetom.


Nov sam u helićima, imam nešto iskustva s avionima. Morao se seliti s lokacije gdje sam praktički izašao iz stana i mogao odmah letjeti. No na novoj lokaciji ne mogu pa sam poćeo raditi depronce, mali, ultra lake do 200g, i za njih nažalost čekam proljeće, i toplije i ljepše vrijeme. No kaj do proljeća? Pa sam bacio oko na heliće.

Prvi helić 3kanalni neki mali mikro sobni helikopter s infracrvenim daljincem. Zabavno. Modificirao ga, stavio veću bateriju, napravio veći pitch na zadnjem propeleru da ima veći nagib, da bude brži u letu naprijed. Leti po velikom dnevnom boravku, vamo tamo, ispod stola, i sleće na najmanje površine. Zabavno, no ne potpuno.
Pa sam nabavio Nine Eagles Solo Pro II. E to je zabavno!! Prvi pokušaj leta su skokovi po sobi u svim smjerovima po metar dva do zabijanja u plafon. Helić je turbo otporan na parket, zidove i ostalo:)

Trebalo ga je puno trimati itd. No savladao sam to i sada letim , lebdenje, u box, postrance, vježbam da dobijem filing. Ovaj ipak helić leti postrance i turbo je brz, a ima opciju dual rate, e to kad uključiš trebaš stvarno mirne i spretne prste. Čisti divljak. Baterija traje oko 5-7 minuta, no puni se 15-20. Imam dvije baterije no naručio sam još osam komada. Tako da zabava ne stane. Može se snjim i van no nisam probao još, gadno vrijeme.

Sve to s razlogom jer jedan HK450MT čeka složen isto na bolje vrijeme i na spretnijeg pilota. Uskoro bude gotov i 450GT s dosta upgradeova i boljom elektronikom.
Napomena: izbor helića je u mojoj glavi bio ovakav.

1) Početnik sam, dakle helići će padati, i djelovi se mijenjati. Znači dostupni i jeftini djelovi.
2) dobiti neki omjer kvalitete i cijene koji spada u moj budget.
3) staviti bolje djelove koji se ne planiraju za zamjenu svako malo ili se lako uništavaju, dakle gyro, bolji repni servo, i sama stanica. Naravno opet u budgetu.
4) poboljšati djelove koji mogu doprinjeti sigurnijem i stabilnijem letu

Iskreno nemam novaca za T-rex i sumnjam da bi mi trebao. Mislim da ću se puno lakše osjećati ako skršim jedan klon gdje sam metal košta 150-250 kn i od tehnike što preživi nego helić koji sam platio 1500-2000kn. Mislim da je odnos 1:8 dovoljno dobar, pa čak i ako je manje od toga.

Jedino što sam izbjegavao je plastične djelove. To ne bi najprije iz sigurnosti prema sebi.

Znači dva helića čekaju, , koje neću ni pipnuti dok solo isto ne bude u sobi prolazio ispod stolova i sletao na vrh vaze. Nakon toga simulator i uz to cijelo vrijeme naravno.
Ovaj 450MT digao sam na 50cm na terasi samo da vidim da li radi i kako neki kažu da su to sve igračke ti klonovi i jeftileni, meni ne djeluju tako. Djeluju mi opasno i definitivno treba znati rukovati s njima. Oštrica od karbona na 3000 okretaja mi je definitivno sve samo ne bezazlena.

Usput još između sam mislio isprobati 250GT no po forumima sam vidio da je to živčani helić za naprednije, tako da on bude pričekao.
Preporuka trening kit s onim smješnim kuglama i šipkama. Štedi novce.