Skip to main content

Topic: AlexMos na Martinez ploču (Read 8886 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #1
Hvala Stipe, mislim da će ti i drugi zahvalit  :)
Ja sam uspio fleshat Martinez pločicu sa RCTimera, iz nekog razloga nije htjela sa 115200 baud rate-a ali išlo je ok kad sam stavio na 57600. Je da napredniji je, poštimao sam stabilizaciju po uputama s ovog videa:
VectorDD gimbal & Alexmos controller & AutoQuad flightcontroller
I sad jedva čekam da ga dignem u zrak da vidim kako se ponaša.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #2
HVALA  Stipe ;)

kako ste fleshali plocicu lemljenje zica kao i esc simonK ili samo USB spojili i flash


Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #3
spojiš USB, rješiš da ti COM PORT bude manje od 10.. amo reć COM5.. kad si uspješno spoio pločicu sa kompom onda ide flešanje alexmosa na martinez:

* Flešanje:
Pokreneš XLoader, izabereš COM5 (ili neki drugi koji je kod tebe) i izabereš pod device: "Duemilanove/Nano(ATmega328)", te pod .HEX file
pronađeš i izabereš AlexMos firmware i onda pritisneš UPLOAD...

primjer:

[attach=1]


*Korištenje AlexMosa:

za korištenje alex mosa pokreneš "SimpleBGC_GUI" koji se nalazi unutar foldera AlexMos GUI. Ovo je samo za Windowse XP,Vista,7... 32/64, (nisam provjerio jel radina win8)

za dalje se snalaziš sam...



Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #6
Pripaziti sa RCTimer pločicama - španjolci su mi javili da je u jednu seriju bilo potrebno injectati kod u nju što znači da trebate imati programator za Atmegu - ne znam kako je stanje sa Hobbykingovim pločicama, ako netko isproba, bilo bi super kad bi skupili informacije u jednom threadu.

Nadalje, već imam novi nullan software koji je za beta korisnike, kad izađe sve public, objavit ću i njega.
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #7
Hvala  ;)

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #8
Pripaziti sa RCTimer pločicama - španjolci su mi javili da je u jednu seriju bilo potrebno injectati kod u nju što znači da trebate imati programator za Atmegu - ne znam kako je stanje sa Hobbykingovim pločicama, ako netko isproba, bilo bi super kad bi skupili informacije u jednom threadu.

Nadalje, već imam novi nullan software koji je za beta korisnike, kad izađe sve public, objavit ću i njega.

Ja sam prvo fleshao originalni 2.1 AlexMos u RCTimer board i naravno nije radilo, pločica je bila mrtva, nisam znao da mora biti null, kada sam to skužio i kada sam fleshao sa null 2.1 odmah je proradio jedino ga nisam mogao dobro uštimat zato što nisam prvo pravilno kalibrirao akcelerometre, moraju se kalibrirati u 6 pozicija, nakon toga sve je bilo puno jednostavnije.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #9
Evo i postavke za RCTimerov gimbal koje koristim i još usavršavam  8)
Koliko sam isprobao sve radi osim plave ledice koja bi inaće sa brugi zasvjetlila kada je gimbal operativan, sada svijetli samo zelena.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #10
frankycro ima li razlike poslije u videu od orginal rctimer-a?

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #11
Zasad ne, ali ima mjesta za napredak, a bilo je malo i vjetra tako da nemogu sa sigurnoscu potvrdit, danas predvece cu ponovno testirat pa cemo vidit, ovo je definitivno jedna od onih stvari koju nemozes napravit i ustimat za jedan dan i da odmah sve savrseno radi, ali ono sto mogu sigurno potvrditi je to da alexmos ima bolji algoritam za prigusivanje oscilacija.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #12
meni rctimer radi zadovoljavajuće jedino kad napravim yaw s helićem pobjegne mi roll i sporo ga vrati. neće da s spoji s gui pa nemogu mjenjat postavke. kad uhvatim vremena nadam se da i to ispravit.

Odg: AlexMos na Martinez ploču

Reply #13
franky daj objasni ovo kalibriranje u 6 pozicija
ili neki video ako si naletio na neki