Skip to main content

Topic: USKORO: Drone Racing Radionice - Dom Mladih Rijeka (Read 4639 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: USKORO: Drone Racing Radionice - Dom Mladih Rijeka

Reply #15
Hvala i od mene! Iako i dalje nije skroz jasno na koncu da li se primjenjuje ili ne na igracke s manje od 79J (na pocetku je receno da se ne primjenjuje, ali i dalje je nejasno zasto u zahtjevima za dozvolu letenja stoji stavka "manje ili vise od 79J" kad za manje od 79J ne treba taj zahtjev ni popunjvavati i sto ako je cijeli grad zona zabrane letnja kao sto je Rijeka tj. da li u Rijeci smijete uzeti npr. Cheerson CX10 i u vlastitom dvoristu podici ga na 10 cm jer je tamo sve kontrolirano zracno podrucje pa bi vas takav potez mogao kostati kao da ste provezli Boeing 747 iznad Kantride itd.).
Vidim da se covjek i sam iscudjava nad nebulozama kakve trazi geodetska uprava i nad nejasnim kriterijima EU koje cemo preuzeti... Uglavnom, u slucaju da se zavrsi na sudu, sve je prepustreno interpretaciji trece osobe, a znamo kako to zavrsi u ovoj drzavi...  ::)

Odg: USKORO: Drone Racing Radionice - Dom Mladih Rijeka

Reply #16
Malo off topic, ali za usporedbu tumacenja zakona, mog susjeda rano ujutro pobere lik koji se spustao iz sporedne ceste.
Znaci susjed je na glavnoj, ima prednost. Dodju na sud i pita sudac da li je susjed trubio.... ovaj kaze da se ne sjeca, ali murjak koji je bio na uvidjaju skuzi kuda stvari idu i kaze da je susjed trubio. Kaze sudac OK, da nije trubio bio bi kriv isto koliko i ovaj iz sporedne.... WTF???

Odg: USKORO: Drone Racing Radionice - Dom Mladih Rijeka

Reply #17
Moja zena je na vozackom ispitu dobila negativan komentar jer je tokom voznje glavnom ulicom malo usporila kod spajanja sporedne na glavnu i opreznije provezla i pogledala na sporednu da ne bi netko naletio na sto ju je instruktor upozorio da to ne treba raiditi jer je na glavnoj... Toliko o misljenju "trece strane"  ::)