Skip to main content

Topic: alu frame (Read 6562 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: alu frame

Reply #1
što ti je dobro na tom frameu točno?

masa od 1200g?
otkrivenost elektronike?
nemogućnost popravka ako padneš?
jer se piga više dijelova, ne pukne samo 1 kojeg je lako zamijeniti.

Odg: alu frame

Reply #2
dobra je cjena za jedan alu frame, osobno ga necu naruciti ali je najjeftiniji sto sam naisao pa ako netko zeli da se zna gdje naci, samo to ;)

Odg: alu frame

Reply #3
a tako,
preporuka samo.

pa onda preporuči do kraja kako spada, s cijenom shippinga, jer kupac plaća i to  ;)

najjeftiniji veliš... simuliraj naruđbu.
dostava framea u HR je limitirana na EMS, a to dođe 3x više nego sam frame.
a za PayPal ti doda još 3.5% povrh cijene

Suma je 109 $,  665 kn (+ eventualno PDV) i dalje jeftino?  :-\


Odg: alu frame

Reply #4
a tako,
preporuka samo.

pa onda preporuči do kraja kako spada, s cijenom shippinga, jer kupac plaća i to  ;)

najjeftiniji veliš... simuliraj naruđbu.
dostava framea u HR je limitirana na EMS, a to dođe 3x više nego sam frame.
a za PayPal ti doda još 3.5% povrh cijene

Suma je 109 $,  665 kn (+ eventualno PDV) i dalje jeftino?  :-\


Svaka čast!
Kad stigneš samo?
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: alu frame

Reply #5
To ti je studiozan pristup.  8)
 
Samo ću dodati da je kod multija preporučljivo da budu što jednostavniji, laganiji i praktičniji za čestu upotrebu. Izbjegavao bi ovakve varijacije na temu s nepotrebno širokim krakovima i konstrukcijom koja je potpuno nepotrebna i ne nudi nikakve prednosti. Multi mora biti što "asketskije" napravljen bez suvišnih dodataka i jedino takav može korektno odrađivati ono za što je namijenjen, pa bilo to samo letuckanje, foto, video itd.  
 
lp
Toni

Odg: alu frame

Reply #6
kako toni veli,
nepotrebna masa samo stvara probleme,
nekima frame izgleda fora, ali kada treba biti u zraku, dulje će letit ako je lakši.
pogotovo ako se to skombinira s lakšom izmjenom dijelova u slučaju oštećenja
(tipa karbonski boom ili alu krak iz bauhausa)

o zaštiti elektronike mislim da ne treba dodatno govoriti,
pogotovo kada se radi o SMD type kontrolerima di ako padne jedna pahuljica snijega, kap kiše, ili čak zrno prašine,
može napraviti kratki spoj među pinovima na procesoru, kondićima ili senzorima... a udaljeni su ispod 1mm.



Svaka čast!
Kad stigneš samo?

trenutno nema nikoga u čekaonici  ;D


Odg: alu frame

Reply #7
slazem se konkretno sam gledao za ovaj i dostava za hr je 8 dolara, za alu nisam gledao, zasto sam stavio link, zato jer je puno ljudi slinilo za alu quadom tu  na forumu (od bange mislim) , ok ono je bio duraluminij ali i cjena je bila takva,  peace & love  :)


Lp Zoran


Odg: alu frame

Reply #9
Pošto sam napravil CNC triki frame mogu iznjeti neke zaključke.
Vitro po mom bolji od alu jer je žilav i elastičan i nemože se svinuti ko alu i ostati savinuti.
Težina je jako bitna a tu se pojavljuju problemi.
Moj frame je teški 180 grama u dijelovima,a sa šarafima 240 grama!!!
Problem je u spojnim elementima a to su u ovom slučaju metalni šarafi jer plastične nebrem nabaviti,barem ne u toj dimenziji.
Ako se skrši lako se zamijeni dio,naravno ako ga imaš,a ja sam si napravil zalihu :D
Robert

Odg: alu frame

Reply #10
Pošto sam napravil CNC triki frame mogu iznjeti neke zaključke.
Vitro po mom bolji od alu jer je žilav i elastičan i nemože se svinuti ko alu i ostati savinuti.
Težina je jako bitna a tu se pojavljuju problemi.
Moj frame je teški 180 grama u dijelovima,a sa šarafima 240 grama!!!
Problem je u spojnim elementima a to su u ovom slučaju metalni šarafi jer plastične nebrem nabaviti,barem ne u toj dimenziji.
Ako se skrši lako se zamijeni dio,naravno ako ga imaš,a ja sam si napravil zalihu :D


Trideset posto težine ti je samo u šarafima. Je li ih onda toliko potrebno na tako laganome frejmu? Mogu li se motori pričvrstiti s dvije vezice, ako nisu neki prejaki, da tu uštediš nešto? Nagađam jer ne znam kakav je triki u pitanju?
 
 
 
 

Odg: alu frame

Reply #11

Trideset posto težine ti je samo u šarafima. Je li ih onda toliko potrebno na tako laganome frejmu? Mogu li se motori pričvrstiti s dvije vezice, ako nisu neki prejaki, da tu uštediš nešto? Nagađam jer ne znam kakav je triki u pitanju?

Bojim se da motori ostaju na šarafima jer su M2.
Moram negdi nabaviti plastične M3 x 40 i to bi bil posel.
Inače super leti.......
Robert

Odg: alu frame

Reply #12
Da, sada dolazimo do onoga što sam ranije napisao - što jednostavniji dizajn to bolje i lakše. A to se kasnije debelo očituje na letnim performansama, pogotovo kod većih strojeva. Al to si složio sebi za gušt pa je opet OK.  8)
 
Inače, na tako malim motorićima ti ne trebaju četiri šarafa, dva su dovoljna. Na heksi od 2KG motore isto drže samo dva šarafa, pa i na težim strojevima, tako da.
 
lp
Toni  

Odg: alu frame

Reply #13
Ali,pazi to je M2 i sva 4 šarafića imaju valjda 1 gram.Problem je u spajanju krakova i tako dalje.
Da slagal sam ga sebi za gušt i netreba mi za FPV i slično,a živčan je da ne govorim.....

Robert

Odg: alu frame

Reply #14
Ali,pazi to je M2 i sva 4 šarafića imaju valjda 1 gram.Problem je u spajanju krakova i tako dalje.
Da slagal sam ga sebi za gušt i netreba mi za FPV i slično,a živčan je da ne govorim.....

http://www.ebay.com/itm/Nylon-Hex-Spacer-Screw-Nut-Assorted-Kit-Stand-off-/200716740536?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ebba667b8
Toto probaj s ovim, možeš kombinirati širinu.
Te sam si ja naručil za svoj vitro Q4 al nikak da zgotovim CNC