Skip to main content

Topic: Spiner, propeler , promjer osovine itd.. (Read 2335 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spiner, propeler , promjer osovine itd..

Danas sam naišao na problem jer nemam baš iskustva pa ako može tko pojasniti.  Kupio sam jedan motor na RC timeru sa spinerom u paketu. Motor ima promjer osovine 3.17 mm. Mene zanima kako da znam koji propeler da kupim jer koliko vidim obično se  ne navodi se promjer "rupe" koja nasjeda na osovinu ili spiner u specifikacijama propelera.  Naprimjer kupio sam određene propelere koji su mi odgovarali po karakteristikama ali ispalo je da je rupa za premala i za osovinu, a kamloli spiner.


Odg: Spiner, propeler , promjer osovine itd..

Reply #2
Znam za to.. ali uvom slučaju se dogodilo da uopće ne stane ni osovina.. a kamoli spiner ili adapter.. No skužio sam. Više pažnje drugi put.

 

Odg: Spiner, propeler , promjer osovine itd..

Reply #3
Rupe na propelerima se proširuju (obično ručnim glodalom, nikako običnim svrdlom). Na većini propelera je centrirana samo stražnja strana koja je šira od osnovne rupe a uz propeler obično dobiješ set adaptera s kojim prilgodiš taj centrirani dio na odgovarajući promjer osovine. Rupu proširuješ s prednje strane i poželjno je da bude malo šira od osovine (prop je centriran onim umetkom od prije).
Evo i slika da ti bude jasnije o čemu pričam:



Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Spiner, propeler , promjer osovine itd..

Reply #4
Svaka čast.. to je odgovor kakav sam tražio..  :) Hvala.