Skip to main content

Topic: Rc motor od flakserice (Read 42949 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #121
Onda, motor sa pocketbajka da il ne :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #122
Čuj, ako ti se da igrati i imaš motor od pocket bike-a i voliš se zaj.....ti sa motorima fora je za probati, da li leti vidjeti ćemo kada Denis ušarafi još dva serva i ugradi rezervoar, a ako si možeš priuštiti pravi rc motor onda u svakom slučaju je to bolja opcija, motor je lakši i ima više snage.
Da imam alate i tehnike izrade ja bi radio svoj motor iz nule ili barem karter, pa bi napravio boxera od dvije flakserice :-) i to samo iz gušta, a da li se to isplati, najvjerojatnije ne, kao i cijeli naš hobi.
Ali gušti su gušti.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #123
Odlican odgovor i ideja. Hvala :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #124
E hvala na preporuci za cdi paljenje! Bar sad nisam u dilemi., magnet će definitivno van.

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #125
ako te zanimaju kakvi detalji oko montaže cdi-a ili opčenito javi tu smo! Ja danas idem letiti svog ariesa sa motorom od flekserice! (trimera) jučer sam rastavio jednu motorku koju sam dobio, nije prikladan za avion,uglavnom su bolji od trimera!

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #126
Da motorke imaju više snage od flakserica, samo na žalost nisu sve pogodne dizajnom da se montiraju u avion


Sent from my iPhone using Tapatalk.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #127
kak me fino ogovarate, sad zbilja trebam počet radit na pocket-avionu, evo drugi tjedan, ako ne počnem ssačer ima pravo uzet avion iz garaže i letit s njim, smije mu i past

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #128
Onda sigurno ne budeš počeo raditi na njemu :-)
Ajde ne pričaj gluposti, već završi taj avion.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #129
Ja ne vidim di je problem :)
Motor je tu, spreman je...dovrsi to :D


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #130
ma nema problema, samo mi je slađe prematat pelene i miksat bebimil, a još kad ga idem uspavat pa ja zaspim ;)


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #132
Evo da i ja predstavim svoj uradak. Nedavno sam nabavio motor od kolege sa foruma (pozdrav miso227  :) )  i radi se od Einhell 38cc motornoj pili deklarirane snage 1.5 kW. Nadao sam se da ce ovo bit lagani mali projekt ali sam se na kraju dobro pomucia i izgubio skoro 3 tjedna radeći na njemu pa evo što sam sve morao napravit.
Prvo sam skinio zamasnjak i zavojnicu tj. magnetsko paljenje koje zajedno imaju 480g, odrezao visak materijala sa obićnom pilom za metal i sve na kraju pobrusia. Zatim sam ga otvoria, sve ocistia u petroleju i podmaza ležajeve sa 2T uljem.Kad sam ga sastavlja, stavia sam mu nove papirnate brtve (velika pogreška  ::)   u orginalu je ima neke brtve nalik epoxyu) i čeka da dođu djelovi sa HK-a i tokara. Nakon par dana zove tokar da ima problema sa prihvatom za propelu, navoj na osovini je colni, a on nema alata za to napravit pa sam mora nosit u drugog tokara , a onda sam primjetia sa su svi navoji colni  ??? samo me oblio hladni znoj jer nisam zna šta da radim a svi djelovi su već bili na putu.Igrom slučaja baš taj tjedan u pevecu je ureznik M5 bio na akciji, uzea ga i sve navoje namašca na M5. Za vikend su mi djelovi došli, sve posložia za 1h i krenia kurblat, odmah sam primjetia da mi na spoju semiringa i bloka motora pljuca gorivo i tu dolazimo zašto ne papirnatu brtvu stavljat. Naime blok motora je podjeljen na dva djela i to do polovine semiringa i desilo se to da je brtva podigla ta dva djela bloka motora i stvorila procjep na spoju semiringa i bloka. Rješenje je da se stavi silikonsko brtvilo, ja sam stavio crveno koje drži do 260 C i kratko 350 C. Kad sam to napravio motor je proradia ali se culo neko klapanje, paljenje je podešeno na 28 stupnjeva tako da nije trebalo dolazit do detonacije. Klapanje se culo i kad bih okretao rukom propelu, u konacnici skužio sam da dolazi od karike koja je eto bila potrošena. Nova karika 15kn i motor prede ka singerica  ;D . Zadnje što sam napravia, zalemio sam cjevcicu od mesinga na mali otvor od dijafragme na karburatoru (vidi sliku) ako ikoga zanima može naci na dnu ovog pdf-a https://www.rcworld.com.au/media/downloadspdf/DL%20ENGINES%20%20-%20Walbro%20Carb%20TUNE%20UP%20B&W%20DLA%20Inst.pdf
down with the gravity

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #133
Malo slika (na predhodnoj stranici je opis  ::) )
down with the gravity