Skip to main content

Topic: Pelikan Beta1400 - slaganje (Read 1902 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pelikan Beta1400 - slaganje

Eto dakle, kupio sam od Davora ovdje s foruma Pelikana Beta1400 i sad me zanima kako to sve skupa sloziti i pripremiti za let.
Od opreme imam kit te jedrilice, 4 serva, motor, prijemnik i stanicu. Jos trebam kupiti ESC (da li neko zna koji tocno trebam ili da to pitam u ducanu?) i produzne kabelcice za 2 serva
E sad, koja je tocna procedura i sto sve trebam napraviti, postoje li kakve upute za gradnju? Imam UHU por ljepilo
Sto sve treba ljepiti (dal recimo treba onu sipku zaljepit u krila ili se to samo umetne, jel treba onaj vertikalni i horizontalni stabilizator, krila, trup, sevace za trup i krila, one plasticne djelove koji idu na krilca sva koja su spojena sa servoima..)?
Onda, kako motor ugraditi u njega, imam puno onih nekih plocica i sad ne kuzim sto tocno trebam napravit, dal nesto ljepiti ili kako?

I da jos nesto kazem, uspio sam zamjeniti one kontrole na stanici (iz mode 1 u mode 2 ili kak vec), znaju oni koji su bili u subotu na domovinskom mostu o cem se radi

Hvala svima na pomoci unaprjed !


Odg: Pelikan Beta1400 - slaganje

Reply #1
ESC ti ide 18A, to pogledaj malo po oglasima svako malo ti netko prodaje
Trebas 2 servo produzetka po 20-30cm
Sve se ljepi sa CA ljepilom, nikakav UHU i te kombinacije, posto ti je to prvi model imas tu dosta decki iz ZG koji su vec sastavljali takve modele i pokazat ce ti sigurno, odes malo do kanala ili u neki klub pa se dogovoris s ljudima
Ta šipka se zove bajuneta i to se ne ljepi unutra, samo se ubode u oba krila kad ih stavljas skupa
Prvo se spaja trup, pa tek onda vertikalac i horizontalac.
Oni mali komadici izrezani iz spera su podnozje za motor, nisam gledao kako se spajaju ali ako se ne ljepe onda se sigurno sarafaju na motor i tako ga ubacis u onaj otvor za to predvidjen.
Moj savjet nadji se tamo sa ekipom, pomoci ce ti i podesiti da to leti, nemoj na silu ici sam jer ces ga skrsit ko staru kantu

 

Odg: Pelikan Beta1400 - slaganje

Reply #2
Oke, puno hvala :)
Sutra idem kupiti te djelove koji mi jos fale a onda cu vjerovatno uz neciju pomoc ga sastaviti i za vikend na prvi let :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.