Skip to main content

Topic: Ventus 2CX 1:3 (6m) (Read 7202 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #15
Ja isto letim na crnjaka, za sada. Nastojim se drzati van naselja tak da nebi trebao imati problema.

A kako imate definirnu tu zonu unutar aerodroma? Do koje visini 'smijete'? Jeli najavljujete aktivnosti na kontrolu leta ili se smatra da ste 'uvijek' prisutni u svojoj zoni?

I daj malo opiši taj trokut? Nešto sam slušao na jutubu ali ne previše. Znam da se postave točke u trokut i vjerojatno se preko gps-a bilježi, kao u slobodnom letenju tko će prije odraditi task. Nego jeli se tu leti u vizualnom dometu, gledajući u model. Ili pratiš display sa telemetrijom?

Edit: Što se tiče jutub kanala. Tu ak mislis 'uspjeti' morat ces dobro zasukati rukave. Neki to rade iz hobija ali koliko vidim gazi ih ekipa koja ima monetizirane kanale. Gledao sam malo o tome kako rade ti algoritmi na jutubu. Tu ima cijela 'znanost'. Ugl pošto je konkurencija jaka znatno su smanjeni iznosi koji se isplaćuju. Velika razlika u zaradi živiš li u USA ili hr. Naši dobivaju mrvice u usporedbi. Znači kao i u svemu danas moraš ići na količinu. Trebat će ti velik broj subscribera. Video da bi bio monetiziran treba trajati 10-20 min. Onda imas opcije ubacivanja reklama itd. Na što pak dobar dio ekipe negoduje itd. Takodjer algoritam te 'tjera' da svako malo nešto uplodaš. Prikazes jednom ventusa, dvaput, triput. 4-put više nisi zanimljiv, daj drugi model. I tak za mjeseca dva isfuras sve modele i što onda. Pa vjerojatno pratiš Robija i Blaža, vidiš što oni rade. Svaki put drugi model. Prije su govorili kako sve kupuje iz svoga djepa no koliko mi se čini da sada dobivaju i 'sponzorstva'. Zasluzeno. Ali to vuče dalje i potrebu snimanja/objavljivanja. Srecom pa su braća i skupa su u tome pa jedan drugom pomazu. Dalo bi se tu jos pisati eseje o tome al eto. Budeš vidio kak ti se razvija kanal. Ono najvažnije, moraš ciljati na globalu jer od ex-ju regije nema puno vajde.

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #16
Imamo modelarsku zonu, i ona je stalno aktivna, bez obzira dali netko od modelara leti ili ne. Tako su nam skratili muke oko najvljivanja.... Mislim da je do 300m, a sve više je međusobna komunikacija sa aerodromom....

Ne znam ni ja još puno o trianglu, samo znam da se leti vizualno,  i sa GPSom se prati pozicija modela i točki....

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #17
Uspio sam iskopati jedan video di je jednostavno objašnjeno.

Nije cilj samo obići jedan trokut već ih napraviti što više u zadanom vremenu. I ono glavno imaš spotera koji gleda u dipleja sa telemetrijom i navodi te prema prema sljedećoj točki. Jer bez toga nema šanse odokativno ocijeniti kada si unutar cilindra (turn-point).

http://www.youtube.com/watch?v=M_85M0BpD18

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #18
Da, spoter uvjek dobro dođe....
Ovo za što više krugova znam, samo ne znam dal si vremenski period određuješ sam, ili ima neki standard....

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #19
Prema videu je period pola sata. E sada jeli to odredi tko organizira natjecanje ne znam. Mislim da ak se radi o standardiziranom natjecanju onda bi to moglo biti propisano, tih 30 min. Jer ak se boduje za prvenstvo pravila moraju biti ista.
Takodjer su prikazana ona tri sata, prema kojim je ukupno vrijeme start-end 50 min. No to vjerojatno uključuje vrijeme dizanja modela šlepom ili vlastitim pogonom, i vrijeme za slijetanje. Mislim da nije kao u F5J do moraš zabit pticu zadnju sekundu da bi dobio dodatne bodove. Ovo je više leisure letenje. Znači možda je kao u slobodnom letenju. Polijećeš prije start vremena. Da nakupiš visinu. I prije samog starta biti unutar početnog cilindra (točke). I onda vrtiš trokut. Pritom vjerojatno pazis da ne predješ max deklariranu visinu i da ne iscuriš.

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #20
Da, složio bi se sa tobom. Sve šta veliš, drži vodu i ima smisla...

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #21
Čudim se, ulaziš u klasu a nisi odradio zadaću :D ;)

Di se mislis natjecati, po vani?' Nisam čuo da ima kod nas.

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #22
Haha... ulazim radi gušta, još nisam i siguran da mi sve funkcionira...
Nema toga kod nas, koliko ja znam... ali ima "soaring league" gdje možeš uploudat svoje letove, pa se onda boduje na tjednoj, mjesečnoj i godišnjoj bazi....
Nisam ulazil u dubinu te kategorije jer kao što rekoh, ne znam još ni dali mi sva oprema funkcionira kako treba...

Zvezda


Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #24
''..Isusa ti boga!''  :D upravo to :D


Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #26
Steta ptice. Nije dugo trajala. Morao si ici traziti vraga.

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #27
Nažalost, u jednom danu mi je pružio jedrenje u komadu od 2 sata, a na kraju dana ono najgore  :o :(

https://www.youtube.com/watch?v=KFF5LmiXl4g

No sad se ne može više ništa, osim gledat nešto slično da se upikne...

Zvezda

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #28
A joooj, šteta. Kakav se to zvuk čuje prije pada?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.