Skip to main content

Topic: oprema za quad (Read 10586 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: oprema za quad

Reply #15
@ arwen

nemoj slušati davorvž-ovu preporuku za frejm..... pošto moj frejm nije baš jeftin, pa ga nebi preporučal za početak....   :)

mislim da je za svaki početak najbolje spojiti 4 letvice u najjednostavniji quad oblik.... jer na sreću quad ne leti zbog oblika frejma nego zbog elektronike  ;)

Odg: oprema za quad

Reply #16
Dex je postal ko i ovi nasi politicari, samo da se brzo nagvataju para, samo puni dzepove... :D :D :D

Odg: oprema za quad

Reply #17
Ali mislim da prodaje kvalitetu ako ne nista... tako da politicari se trebaju ugledat na njega :D

Odg: oprema za quad

Reply #18
Dex je postal ko i ovi nasi politicari, samo da se brzo nagvataju para, samo puni dzepove... :D :D :D


 :) mislim da me nisi skužil.......

ja odgovaram ljude od kupnje jer mislim da bi ovaj forum trebal biti mjesto di nije prioritet uvalit početniku nešto nepotrebno....

Odg: oprema za quad

Reply #19
evo da objavim moj setup i snova

isprobal sam razne varijante, ali ova kombinavija elektronike za quada po mojem je najbolja.....

u modelarstvu....svaki gram je bitan, oni koji drugačije tvrde lažu ili nemaju pojima ;)

no šalu na stranu, evo kaj bi ja preporučil...:

- 4x regleri : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4204__TURNIGY_Plush_10amp_9gram_Speed_Controller.html

- 4X motori : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7520__2205C_1400Kv_Brushless_motor_.html
- elise komplet, 3xCW i 3xCCW: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11331__8X4R_Propellers_Standard_and_Counter_Rotating_6pc.html
- baterije, moja preporuka ove :  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10279__Turnigy_2200mAh_3S_40C_Lipo_Pack.html
ima i nanotech baterija u HK, ali ove su najbolji omjer uloženog i dobivenog....
bitno je da imaju mogućnost velike struje pražnjenja po jako prihvatljivoj cijeni,
ukratko to znači da budu ti dugo trajale jer ih nebuš forsiral na maximumu...
(svi motori koje sam navel zajedno na fuul gasu povuku oko 35A, kaj je pol manje od onog kaj naterija može kontinuirano držati)

- punjač za baterije: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel-6_50W_6A_BalancerCharger_w_accessories.html
ili sličan punjač ima ih više vrsta po prihvatljivoj cijeni,
no druge nem preporučil jer ne znam kak rade.....ovih imam više komada i svi su super

- servo kabli(porežeš i zalemiš na duljinu): http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9709__20CM_Servo_Lead_JR_32AWG_Ultra_Light_10pcs_bag_.html

- qudad kontroler koji bi ja preporučil : https://www.aeroquadstore.com/ProductDetails.asp?ProductCode=AQKIT-001
taj kontroler je za aeroquad verziju softvera s kojom radi savršeno bez problema,

na njega po defoltu nejde multiwii 1,7 soft jer ne radi dobro, ali sam se uspel poigrati s tim i malo sam prepravil dijelove.....
tak da imam fajl koji se snimi gore i multiwii 1,7 verzija radi savršeno.....
razlog za taj postupak je: mrzim nepotrebne stvari na modelu, tipa razne dojave o baterijama i neke slične dodatke....
pa sam svom silom htel staviti na taj kontroler multiwii 1,7 koji nema nikakve dodatke


sve ovo kaj sam navel gore, te dođe oko 250$ (ako recimo uzmeš 2 baterije i 5 setova elisa) + poštarina i ostali troškovi prilikom uvoza(pdv)

da bi stvar funkcionirala fali ti još radio stanica u kompletu sa prijemnikom....
o uvozu stanica se već dosta toga pisalo na forumu, pa nebum ulazil u to.....
stanica ima od jeftinijih iz kine za nekih 400-500kn pa sve do skupih od par tisuća kuna, to naravno ovisi o tebi...



ovo gore je moj setup iz snova, radi savršeno, omjer mase, potiska, iskoristivosti... mislim da bolje nejde.....
znam da ima ljudi koji se ne budu složili samnom, ali to je moje mišljenje koje sam dobil iz prakse.... a ne čitajući po internetu....

jedina mana kod ovog kompleta je da elise nejdu baš savršeno na motoriće, rješenje za to je svaku elisu pobrusiti od ispod da sjedne kak spada na motorić
ili zamjeniti 3mm osovinu na motorićima i staviti malo dužu.... pogodne osovine su vodilise iz starih cd romova koje se samo odrežu....
(ja na svojem pobrusim dosjed elise.....)

mana ovog kompleta je ujedino i jedna od prednosti....
ovi motorići su jako plitki, tanki su i na sebi imaju propsaver u kompletu... elise idu jako blizu centra "težišta rotacije" motora kaj znači da kod naglih promjena smjera
letenja multirotora nastaje manji moment od elisa.... kaj u praksi znači manje vibracija nego kad se na motor stavi ogromni i
visoki aluminiski spiner (koji dodatno podignu elise) i ogromna elisa

ja sam na takav setup letel i FPV sa GOPro kamerom i video linkom....
male elise, mali motori, male vibracije.....

to je to ukratko  ;)

Odg: oprema za quad

Reply #20
stvarno si se potrudio dex.hvala na svim 0vim linkovima.koliko bi sva ta elektronika ukupno koštala?

Odg: oprema za quad

Reply #21
ako uzmeš

4 motora, 4 reglera, 1punjač, 2 baterije, 1 kontroler, 5 paketa elisa i ostale sitne kable....
došlo bude te 250$ bez poštarine i troškova kod uvoza (PDV)

radio stanicu možeš kupiti i kod nas po webshopovima po prihvatljivoj cjeni.....
sjećam se da su dečki po forumu stavljali linkove za stanice ali ne znam u kojoj sam temi to točno videl.........

Odg: oprema za quad

Reply #22
trenutno letim na 150% i polako dižem granicu, cilj mi je 170% kaj ispada hard-core divljanje... naravno to je zato jer me takav način leta pali.....

Pozdrav Dex!  :)

Vidio sam tvoje radove, svaka čast!!

I mene između ostalog zanima hard core letenje quadom
Nedugo sam počeo letjeti i već zabijam palčeve do krvi u one šiljke AURORE 9  :D

Letim sa GAUI 330XS, kod naglog kočenja se postavi okomito i zakoči kao hokejaši na ledu uz sličan zvuk
Već gasim motore u zraku i smišljam kako da letim naopačke ako je to uopće moguće sa quadom?
Napokon neke koristi od godina provedenih uz C64 i joystick  :D


Odg: oprema za quad

Reply #23
pozdrav ogi,

tnx na pohvali  :)

znači ti imaš tog malog GAUI mališana o kojem mi je Toni pričal
kolko čujem model leti odlično a i tebi ide odlično ko pilotu  ;)

quad naopačke je komplicirana stvar, izvediva sa 4 elise promjenjiva koraka, ali kolko sam videl ne prakticiraju baš to ljudi.....
jer 4 serva su potrebna.... ili neki opak mehanizam poluga da se to spoji ne 1 servo
 helić u tom slučaju ispada mehanički jednostavniji

ima i ovak dovoljno akrobacija koje quad može napraviti, tak da nikad kraja učenju  ;)



aaaa dobar stari c64 i štelanje kazetofona  :P

al kaj je da je..... stvarnost je ipak bolja od komodorca  ;)

Odg: oprema za quad

Reply #24
quad naopačke je komplicirana stvar

Uspio sam ga dobiti potpuno naopačke na sekundu ali se sam vrati  :D
Vjerojatno bi se srušio da ostane tako duže

Joj kad ovo Toni pročita  :D

Odg: oprema za quad

Reply #25
imaš akcelerometre na kontroleru, trebaš njih smanjiti/isključiti
ali onda ti se ne bu sam izravnavao, probaj prvo bez njih, leti bez da radiš akrobacije,
pa kada se privikneš, tek idi na loop, ne odmah  ;D

Odg: oprema za quad

Reply #26
Ogi, mislim da si zreo za helić  ;D
MAK Zapad

Odg: oprema za quad

Reply #27
Ogi hodaš po rubu, no to je jedini način da se stroj i svlada... 8)  Moram pohvaliti Ogija jer prije nije nikada letio ništa a za kratko vrijeme je srastao s Gauijem. Moram priznati da me je osobno Gaui impresionirao. Taj slatki mališan je vrlo stabilan i oprašta puno početničkih pogrešaka. Dobro drži trakciju i nije dramatičan kod naglog propadanja. Malo troši tako da se s 3S 5A batkom može biti 20+minuta u zraku bez problema. Slično vrijeme bi se postiglo i s manjom batkom jer bi u startu bio znatno lakši. Nosi go pro - isprobali smo - i ima na sebi scorpione. A što dalje reći.  ;)
 
 
lp

Toni
   


Odg: oprema za quad

Reply #29
Ogi hodaš po rubu, no to je jedini način da se stroj i svlada... 8)  Moram pohvaliti Ogija jer prije nije nikada letio ništa a za kratko vrijeme je srastao s Gauijem.

Hvala Toni, uvijek odem na osamu i svaki puta se netko pojavi sa 150 pitanja, kao ja tebi  :D

Ali to 'povezivanje' ide polako na bolje, više me vjetar uopće ne zanima haha