Skip to main content

Topic: Koji DJI kupiti? (Read 14705 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #30
Evo i jedna di sam isprobavao shalow fokus

Huh, meni ovo izgleda kao fake tj. dobiveno (loshim) softwareom, a ne optikom (veliki i brzi otvor blende).
Od svih tih fake bokeha, jos mi najbolje to izgleda na nexus mobitelima, ali potrebne su slike iz dva kuta da bi se dobio donekle zadovoljavajuci DOF.
A i ovo nije najsretniji kadar.
Trebao bi mozda Spark biti u ravnini s objektom snimanja, ne iznad, da se izbjegne ova "bliska" trava, dosta blizu subjektu i  da pozadina bude sto dalje.
Ako uhvatis vremena i volje ne bi bilo lose tako probati.

Koji DJI kupiti?

Reply #31
Evo i jedna di sam isprobavao shalow fokus

Huh, meni ovo izgleda kao fake tj. dobiveno (loshim) softwareom, a ne optikom (veliki i brzi otvor blende).
Od svih tih fake bokeha, jos mi najbolje to izgleda na nexus mobitelima, ali potrebne su slike iz dva kuta da bi se dobio donekle zadovoljavajuci DOF.
A i ovo nije najsretniji kadar.
Trebao bi mozda Spark biti u ravnini s objektom snimanja, ne iznad, da se izbjegne ova "bliska" trava, dosta blizu subjektu i  da pozadina bude sto dalje.
Ako uhvatis vremena i volje ne bi bilo lose tako probati.

Ma normalno, ovo je simulacija. On lupi glavnu fotku i onda se spušta i lupi niz fotki za compilat ovo. I mozes birat kasnije sta zelis u focusu i koliko bluranu pozadinu. Nije profi ali daje fun rezultate.




 

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #32
Big lajk za zadnju fotku  ;) predobro!


Dag, koliko realno izdrži baterija?

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #33
Big lajk za zadnju fotku  ;) predobro!


Dag, koliko realno izdrži baterija?


Evo da vidiš moje flight logove.
Ono sa čime možeš računat je 12-13 min.
S time da ja u Sport modu odpićim di želim pa onda prebacim i snimam. Ne štedim nimaloz svi ovi letovi su real world, nema hoveriranja bezveze. I nekad ranije sletim iz drugog razloga, ne zbog batke.





Brijem da me najviše peće mana slabijeg rangea nego sam naviknut. Inace analognim signalom sam znao da 1-2 km šljaka bez beda. Sad vec na 400-500 m očekujem trzavice.
A jako me jebe i ta digitala gdje ako nestaje signala slika se zamrzne, što je ubi bože za letit blizu nečega jer ideš u predmet a slika ti pokazuje da si 5 m od njega.
Isto tako i lag, zapravo je toliki da gasi mogućnost pravog fpv letenja.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #34
Probaj letit preko kabela a ne na wifi pa vidi.
Na taj nacin radio link s modelom je na 2.4 a ne 5.8 kao kada je 2.4 veza stanice s mobitelom(wlan)
i dalje baca uz istu snagu(koja je u EU limitirana)
Dobace i do 1km tako.
Ja danas probam dal ima velike razlike kabel/wifi
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #35
Probao sam sve te fore. Jedan let sam imao 700 metara, djelatnici DJI a sa RCgroupsa su bili u šoku da sam napravio i toliko u EU. Kazu da je 400m uobicajeni range. Meni za sad daje najbolje rezultate sistem da izaberem u meniju 2,4 i prebacim na onaj kanal koji ima najmanje smetnji. Ali opet to nije wau. Negdje 300, negdje 500 ali nigdje vise od 700m od sebe ne izdrzi. A u vis, 100-150 metara, ne vise.
Otg sam koristio 10ak puta ali rezultati su manje vise isti ko ova moja shema al bez kablova...

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #36
Bravo Daglas.... ova druga je sasvim pristojna. Nenaviklo oko bi lako zamjenilo ovo za shot sa DSLRa. :)
Vec sam primjetio tvoje radove, imas stvarno fantastican talent i osjecaj za kadar!!! Eh, da je tebe formalno skolovati za video/foto di bi ti bio kraj. Svaka cast!
Kako ovo sve skupa brzo napreduje, to je strasno.
Zapravo, jedina bitna tehnicka zamjerka je nedostatak dinamickog range-a u sjeni ispod hammocka. Ima mozda kamera opciju bracketinga, jer onda je i to rjesiv problem?

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #37
 @marlasr
Da kak Dag kaže , on slika pa kasnije odabereš što želiš da je u fokusu.
To je samo bio prvi pokušaj da vidim kak to radi, nisam razmišljao o kadru ni ničemu.
Hvala za savjete budem pokušao sljedeći put. ;)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #38
Bravo Daglas.... ova druga je sasvim pristojna. Nenaviklo oko bi lako zamjenilo ovo za shot sa DSLRa. :)
Vec sam primjetio tvoje radove, imas stvarno fantastican talent i osjecaj za kadar!!! Eh, da je tebe formalno skolovati za video/foto di bi ti bio kraj. Svaka cast!
Kako ovo sve skupa brzo napreduje, to je strasno.
Zapravo, jedina bitna tehnicka zamjerka je nedostatak dinamickog range-a u sjeni ispod hammocka. Ima mozda kamera opciju bracketinga, jer onda je i to rjesiv problem?

Ima bracketing ali ne ako si u nekom od modova tipa pano ili ovaj shallow focus. Ali opcenito sam primjetio da ima problema sa preeksponiranim detaljima...

A vidi offtopic, danas sam ganjao ovaj multirotor po dvorištu:




Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #39
To se zove shallow focus, jedva ulovim oštrinu kad je unutar par cm...

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #40
1077m distance u gradu...
Sutra nastavljam testiranje  8)



Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #41
Upravo sam vidio šta si stavio na yubito, najs.
 Koristiš sve stock?
Vidio sam da ima onih polukružnih folija i svakakvih gluposti koji "povećavaju" domet.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #42
Na kojoj frekvenciji letite?
Meni samo dopušta 5.8 GHz, na 2.4 GHz ne mogu prebaciti.


Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #44
@ Daglas... čime si ovaj "multirotor" slikao?
Odlična slika, ali teško da je slikana dronom.  ::)