Skip to main content

Topic: Gotivo za 2t i 4t (Read 13192 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #15
Ja nisam govorio o štednji uopće nego me zanimaju vrste goriva koje su najbolje za 4t motor. Imao sam desetak nitro motora i par benzinaca al svi su bili 2t. Ovo mi je sad novo 4t pa sam sa godinama shvatio da nije ni loše koji put  i pitati  8)

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #16
ja svaki puta zaboravim metanol u kalkulaciju jer ga dobijem besplatno pa to ispadne jeftinije, a sto se tice goriva ja na isto vozim sve motore i nikakvih problema.


struja zakon, nitro USTAV

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #17
ha ha  :D

Tak se da...

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #18
Eewane dragi,znao sam ja da Vi u Ivaniću imate sve za dečke(radio sam za Inu svojevremeno...kada je Bog hodao po zemlji) ,i u Ivaniću je bilo uvijek svega za prave ljude...lol 8)
Kawa,sasvim Ti je dovoljno 10% nitra kada letiš sa kvalitetnim motorima...znaš Ti dobro koji su...oni skupi...lol..Pitaj Robija i on zna.
Veliki pozdrav svima.... :) ;) ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #19
Eewane dragi,znao sam ja da Vi u Ivaniću imate sve za dečke(radio sam za Inu svojevremeno...kada je Bog hodao po zemlji) ,i u Ivaniću je bilo uvijek svega za prave ljude...lol 8)
Kawa,sasvim Ti je dovoljno 10% nitra kada letiš sa kvalitetnim motorima...znaš Ti dobro koji su...oni skupi...lol..Pitaj Robija i on zna.
Veliki pozdrav svima.... :) ;) ;D

Je, tu negdje, čak i 15% im paše jer japanski motori imaju nešto nižu kompresiju nego europski.
Sad su na helijima počeli radit čuda, npr. YS120 i O.S. 120 su iste veličine kao O.S. 91HZ-R i YS 91SR a imaju 0.3 kubičnih inča više :) I dobro rade na 15%, i Amerima je skupo gorivo  ::) (a duplo jeftinije nego kod nas)
MAK Zapad

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #20

 Amerima je skupo gorivo  ::) (a duplo jeftinije nego kod nas)




Tolko je jeftino da se čeka kao novi iphone

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #21
Pa da Robi,netko je svojevremeno bacio ''patku'' da je nitro opasan i da skraćuje vijek motorima itd...i onda se dogodi da nas svaki motor nadživi i da nas se doma skupljaju ''škovace''...znači dečki naprijed... trošimo motoriće i stavljajmo nitro u enormnim količinama i uživajmo. 8)
Zdravi i veseli  ;D ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #22
15-30% je u redu :)
Dvije sezone bude izdržal, a onda promjeniš lagere i vozi miško (ak se puno leti jel) :)

LOL Marjan  :D
MAK Zapad

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #23
Da se vratimo na orginalnu temu, 4t gorivo bi trebalo imati lapo lapo ricinus/sintetika ulje, barem cool power, a ostala cool power goriva full sintetika
http://morganfuel.com/coolpower_performance_detail
Što ne bi bilo loše da je tako sa svim gorivima, ali na žalost nije
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Re: Gotivo za 2t i 4t

Reply #24
Zanima me kako najjeftinije dobiti gorivo za 2T glow. Ne mora biti puno nitra. Moze i 5% jer moje cudoviste na leru posisa preko 2L na 1h. Pod punim gasom ode litra za 10-15 min ovisno od elise. A na camcima je 90% pun gas pa vam je jasno kolko kosta 1h igranja. Ricinus se do sada pokazao i vise neg dovoljan. Ako se stavi u malo vecoj kolicini. (Do sada sam koristio kupovno bez podmazivanja u koje sami umesamo sta nam pase od poazivanja

Milos @ Galaxy S3



Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #27
Trebam pomoć od iskusnijih, evo danas sam po prvi puta pokušao zamješati gorivo, metanol i ricinus 80-20, ali kada ih promješam dobijem mliječnu emulziju, i ubrzo se ulje slegne na dno, koliko god mješao.
Da li radim nešto krivo ili mi je lik uvalio metanol pun vode?? On tvrdi da je metanol 99,9% čist, a ulje je iz kemiga koje koristi i Eewan?????
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #28
isto se i nama dogodilo. dobio sam jednom preko 50 litara metanola i kada smo ga probali pomijesati isto smo dobili emulziju koja bi se poslije slegla tj. razbistrila se, a dio ulja bi pao na dno. sva sreca da smo za probu mijesali samo 8 dcl metanola sa 2 dcl ulja pa barem nismo upropastili ulje. ostatak ulja smo pomijesali sa drugom turom metanola i sve se pomijesalo kak se spada.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #29
Šta znači metanol ne valja?? voda ili ??
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc