Skip to main content

Poll

Tko je najbolje izradio i podesio za let mali FF klizač?

  • Modernwarfare
    8 (53.3%)
  • Flyfreakuser
    1 (6.7%)
  • Backspin
    6 (40%)

Total Members Voted: 14

Voting closed: December 08, 2013, 10:12:14 am

Topic: ANKETA - Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći ! (Read 25750 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #15
Svaka čast Diogenu za ovu akciju. Nije stvar u nagradama, mada ni one nisu zanemarive. Suština priče je da je mali FF model u stvari genetski kod velikih, malih,elektro, nitro i ostalih znanih i neznanih modela. Sve osnove elementarne aerodinamike i reglaže modela su sadržani u njima. Da bi razumjeli kako funkcionišu naše igračke moramo prvo razumjeti mali FF model. Greške na njemu su neuporedivo jeftinije od grešaka koje napravimo na modelima sa kojima letimo. Bravo Damire!!!

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #16
Svaka čast Diogenu za ovu akciju. Nije stvar u nagradama, mada ni one nisu zanemarive. Suština priče je da je mali FF model u stvari genetski kod velikih, malih,elektro, nitro i ostalih znanih i neznanih modela. Sve osnove elementarne aerodinamike i reglaže modela su sadržani u njima. Da bi razumjeli kako funkcionišu naše igračke moramo prvo razumjeti mali FF model. Greške na njemu su neuporedivo jeftinije od grešaka koje napravimo na modelima sa kojima letimo. Bravo Damire!!!

+1
MAK Zapad

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #17
kako da stavim video i sliku molim pomoć

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #18
prvo se prestaviu temi a ostalo ti je opisano u ovoj temi (stavi na you tube i ubaci link ovdje)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #19
kako da stavim video i sliku molim pomoć
Napišeš 'Odgovor' i ispod njega ti se otvori izbornik za dodavanje slike.  Za video na youtube ili vimeo...... jednostavno u post dodaš link koji povezuje na tvoj video-clip. To je sve ...


Nego, vrijeme je da predstavim nagrade:
-Treća nagrada je malo veći klizać, dapaće i jedrilica 'Lahor', sastavljena i isprobana, najbolji mogući nastavak za početnika koj je već napravio 'Feather Shooter':
[attach=1]

-Druga nagrada je F1H model 'Falke': to je već prava FF jedrilica koja se može startati iz ruke bacanjem, ili je povući na startnu sajlu do 50  visine, pa što ispadne:

[attach=2]

Našao sam i jedan youtube točno tog modela u primjeru bacanja iz ruke:

http://www.youtube.com/watch?v=MRc6sf3Oxfo

-Prva nagrada je F1H model 'Nimbus': to je model sposoban i za natjecanja u Hrv. Kupu ili Državnom prvenstvu (bilo jučer u Sisku). točno takvim modelom osvojeno je i jedno državno, model se može bacati iz ruke ili povući na sajlu. Da ne odleti, u njega je ugrađen satni mehanizam za prekidanje leta ( mogu se pohvaliti da je ovaj 'knips' moj autorski rad  :D ).
Uz model idu i rezervna krila.

[attach=3]


Usput, javila mi se još dvojica koji obećaju da ćemo još bolje popuniti nagradni fond...??  ::)
Za bolje razumijevanje ovakvih FF modela i natjecanja posjetiti stranicu iz linka u mom potpisu ovdje: http://aero.azuka.biz/F1H.html


Damir


Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #20
Damire, svaka cast.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #21
diogen sta mislis dal bi ovo moglo ic na elektro nadogradnju?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #22
Zaista nije potrebno dijelove izrezivati laserom ! Nacrt se može isprintati i kao takav nalijepiti na karton: zatim se škarama izrežu dijelovi i dobio si šablone za krila i stabilizatore ! Sa takvim šablonama možeš za čas zacrtati i izraditi dijelove za deset modelčića ako hoćeš!

Prema opisu, forex je OK za izradu!
D.

Ako se smijem 'uštekat' s jednim komentarom... nacrt možete isprintat laserskim printerom ali zrcalno i peglom ga zapeglat na šperploču / balsu , odvojiti papir sa špere dok je još topal... pazeći da termički ne sje*ete ploču... ja sam to uredno radio na šperi.. na balsu nisam probao.. al mislim da ide...

LP

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #23
Ako smijem primjetiti, veći kumst je izraditi maloga nego ove veće koje si Ti izradio...
Trebaš 3 vrste balse..  čitao sam to svojedobno negdje... rez na godove poprečno, rez ovak... brrrrrrr.....
to je filigranski posao...  >:( >:( >:(

al si me nacimal... :-)

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #24
diogen sta mislis dal bi ovo moglo ic na elektro nadogradnju?
1. i 2. se mogu, za 3. nisam siguran.

@šišmiš : točno je da su na slikama dva izrađena od 3 vrste balse ( ti su bili za natjecanja), ali to uopće nije nužno da bi model letio, to je samo za performanse+++

Ako se ide filigranski tjerati do krajnjih mogućnosti, izradi se slićan model ovome, ali nešto veći i onda dobiješ ovo (to je samo za one koji idu do kraja u ovom segmentu modelarstva):

http://www.youtube.com/watch?v=whlj6-0lCLk

Damir

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #25
mislio sam na f1h
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #26
igral sam se ja s tim...F1N 150.. napravil sam si i alat za brušenje.... letve sa brusnim papirom...
izradio par komada.. letjeli su... međutim nisam uspio složit model koji može odraditi ispravno 2 faze leta:
1. ispaljivanje
2. glajdanje...

Moji su ili bili dobri za ispalit ili su dobro glajdali... keč je u flapsevima koji moraju biti tak pogođeni da se prilikom ispaljivanja savinu i poravnaju i omoguće
ispaljivanje... a kad model izgubi brzinu oni se isprave i promjene karakteristiku krila na način da ono fino lagano glajda...  ::)

Slažem sa da je ovo HARD CORE modelarstvo... sve ostalo spram ovoga je pi*kin dim i svako može kupit ili izradit dasku s motorom koja manje - više solidno leti uglavnom na račun motora, bez puno poznavanja aerodinamike.... i sl...

6. Zaprešić Indoor Open F1N i F1N-150

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #27
Šišmiš odlična ideja za "prijenos" nacrta na drvo, svaka čast, probat ću...

slažem se da je ovo hardcore, ali ipak mislim da je recimo slaganje jedne kompozitne jedrilice ili hotlinera daleko više hardcore. tamo ipak ima igranja sa prešama, vakumiranjem, epoksijem koji je uvijek zaj***t, karbonom, kevlarom, ogromnim silama, itd. itd. :)

dok sam ovo pisao cijelo vrijeme mislim na Kinetica koji je majstor sprašio na 800km/h BEZ IKAKVOG DODATNOG POGONA :)

P.S. čestitke Diogenu na odličnoj ideji i BRAVO, ne samo zato što je odlučio poklonit nešto svoje, već zato što je odlučio pobuditi ovaj oblik modelarstva na forumu. Čim nađem vremena ide mali depronac u zrak :)

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #28
Idu dva depronca :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #29
Šišmiš odlična ideja za "prijenos" nacrta na drvo, svaka čast, probat ću...
Ide to sasvim dobro, napravi se malo 'masnija' kopija na laseru ili fotokopircu...čak smo znali uzimati i malo 'masniji' papir da lakše otpusti toner kada ga pritisneš peglom. Stvar pokušaj-pogreška i tako to...

@šišmiš: ja nikada preko 30 sec, ono 26,27...uvijek fali malo. Za poravnavanje ima nekoliko trikova, rekao si za flapsove, a ima i onaj sa horizontalcem: uvrneš ga poprečno suprotno od zavoja da model bolje poravna... no to sve nije važno za ovu zezanciju ovdje, prema tome skalpel u ruke i napravite nešto, usnimite mobitelom i idemo vidjeti koliko nas bude..

@modernwarfare: i ja sam mislio na F1h

Damir