Skip to main content

Topic: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje (Read 5575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

pozdrav ekipa,

Molio bih za pomoć.

Nabavio sam stari, navodno ispravni, kompresor za frižider i sada bi trebao nakakav vakuum regulator a sve to u svrhu vakumiranja kompozitnih modelarskih kreacija.

Također gdje kupiti plastične cijevi i sve razne nastavke, ventile i ostalo.

I još jedno pitanje; Na tom starom kompresoru su 3 cijevi, kužim da je jedna gdje vuče zrak, druga gdje puše zrak, a treća?

hvala unaprijed na svim odgovorima.

Damir.



Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #3
ja sam cijevcice kupio u pevecu, isto tako i T konektore

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #4
e super, a regulator vakuuma si kupio od r&g ili si nešto drugo smislio?

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #5
http://www.joewoodworker.com/veneering/downloads.htm  poučno štivo.

On je napravio pumpu za furniranje - ali sprava je potpuno ista. Ozbiljna vakuum pumpa bi trebala imati i "spremnik".
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #6
Ne bih se sada upuštao u neke prevelike izdatke. Ako mogu ljudi raditi sa običnim "naopako okrenutim" pumpama, vjerojatno je i za mene to dovoljno.

U biti sam riješio sva pitanja jedino mi je ostalo pitanje jednostavnog regulatora vakuuma.

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #7
Regulator vakuuma uopce ne koristim, isto tako ni manometar ,znaci samo izvucem zrak iz vrece i crijevo prezmiknem sa dvije letvice i stegicom (naravno podrazumjeva se da sistem mora biti savrseno zadihtan)

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #8
Regulator vakuuma uopce ne koristim, isto tako ni manometar ,znaci samo izvucem zrak iz vrece i crijevo prezmiknem sa dvije letvice i stegicom (naravno podrazumjeva se da sistem mora biti savrseno zadihtan)

kak onda znas kolko tlacis krilo? zeznuto je s nekim manjim, tanjim i fragilnijim stvarima da ih ne podrobi....

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #9
Uglavnom vakumiram balzu 0.8mm na stiro krila ili repove za čukce i jos nikad mi se nije dogodilo da mi se nesto podrobilo ,ovaj moj kompresor je od frizidera i ne moze on bas stvorit neki ludacki podtlak..

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #10
Ide do -1, dalje nemože

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #11
Nejde ni do toliko al skoro ak je dobra pumpa :)
Imam ja pumpu pravu za zubotehniku (za pec za keramiku), ide na oko -75-80% cca...mislim da ce bit ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #12
Nisam na kraju sam radio pumpu nego sam je kupio novu. Prema naputku dragog Renata, ima i "vakuum tank"



Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #13
Eto rješenja :D

Ajde baš fino, nadam se da će ti isprve uspjet!

Odg: Izrada vakuum pumpe za vakumiranje

Reply #14
Ne razumijem...