Skip to main content

Topic: depronac - plank 80 cm (Read 5940 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

depronac - plank 80 cm

Pozdrav...

smišljam nekaj jednostavno od deprona na temu PLANK-a pa me zanimaju Vaši komentari - mišljenje...
znači maleni električar - delta mix-2 serva, 100W motora na 3s... Zanima me kak bi se to ponašalo u zraku ? Pretpostavljam
kao i delta, ali s obzirom da je krilo ravno, da nije swept back, pitam se hoće li to biti stabilno ili živčano po uzdužnoj osi..




Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #1
uglavnom mora biti brzo jer inače je neupravljivo ko i svako krilo tog tipa.Sječaš se one žute Deltice kaj sam nabavio od tebe,jedino je bila upravljiva kad je bila na full gasu :) ,sve ostalo je bilo drž-nedaj,simo-tamo ;)


Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #3
uglavnom mora biti brzo jer inače je neupravljivo ko i svako krilo tog tipa.Sječaš se one žute Deltice kaj sam nabavio od tebe,jedino je bila upravljiva kad je bila na full gasu :) ,sve ostalo je bilo drž-nedaj,simo-tamo ;)

Meštre,
uz dužno poštovanje, ona Deltica je mogla i sporo letjeti, samo kaj si Ti tada bio skroz zeleni pilot.. ;) Uz lagani ljetni povjetarac stajala bi na mjestu..  Uostalom na njoj je bio 8x4.5 SF na 2S-a i 1450 kv-a, što je definitivno slow-fly klasa...
Ono je imalo oblik delte - špic naprijed, drugačije dimenzije, odnosi širine i dužine.. itd...a ovo je "daska", plank... zato me muči pitanje da se nebu samo prekobicnula prema gore kad dodam gas... :D :D

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #4
Ovo složiš za 2 sata - dobar za početi sa plankovima - pa onda u svoje dizajne.


http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1077013&highlight=Nifty+davereap


Pa ovo kaj sam postaj je moj dizajn i ideja je da složim nekaj za 2 vure... već sam izrezao rebra...proljetna kolekcija... :D
Profil je Sipkill 1.7/10B - http://www.aerodesign.de/english/profile/profile_s.htm#sipkillIzvedba: šuplje depronsko krilo - rebra 6, a skin 3mm sa balsa letvicom.. kljun bu od balse - motorić sprijeda - 2S-a 850mAh-a i
na to mislim natrkeljit i kotače...Jedina nepoznanica mi je kut motora ? Ajmo iskusnjare.. ideje, prijedlozi.. ja bi odokativnom metodom par stupnjeva prema dole.. 2-4 stupnja.. ili ?

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #5
uglavnom mora biti brzo jer inače je neupravljivo ko i svako krilo tog tipa.Sječaš se one žute Deltice kaj sam nabavio od tebe,jedino je bila upravljiva kad je bila na full gasu :) ,sve ostalo je bilo drž-nedaj,simo-tamo ;)

Meštre,
uz dužno poštovanje, ona Deltica je mogla i sporo letjeti, samo kaj si Ti tada bio skroz zeleni pilot.. ;) Uz lagani ljetni povjetarac stajala bi na mjestu..  Uostalom na njoj je bio 8x4.5 SF na 2S-a i 1450 kv-a, što je definitivno slow-fly klasa...
Ono je imalo oblik delte - špic naprijed, drugačije dimenzije, odnosi širine i dužine.. itd...a ovo je "daska", plank... zato me muči pitanje da se nebu samo prekobicnula prema gore kad dodam gas... :D :D
a može biti,ja ju nisam svladao u sporoj vožnji,ali Zagia sada vozim onako kako delticu nisam voziko,valjda praksa :)

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #6
Mario, jel živa još ta delta ?

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #7
Nadam se da je :) ,prodao sam je jednom dedi zajedno sa stanicom i punjačem za baterije,deda me je par puta vidio na livadi  i pitao za prodaju te deltice i nsam ju htio prodat ali bio je toliko uporan da sam ju na kraju prodao,kaže da će to biti za njegovog 11 godišnjeg unuka,pa neka djete uči letjet RC avionima :)

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #8
Koji si ti biznismen..  :D


Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #10
I cestari su isto krivi

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #11
update... under construction....





Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #12
Lijepe slike i gradnja; zašto mi se kada otvorim tvoju sliku pojavljuju i neke ženske ? ;)

Jedna napomena: plankovi su vrlo nestabilni i živahni, a težište im je vrlo osjetljivo, tj. treba ga točno podesiti sa vrlo malom tolerancijom.
D.

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #13
Damire,
ženske ti imaju veze sa Googeovim Adv. Profilom, odnosno svakom korisniku mjesto za oglas servira oglas sukladan preferencijama i zabilježenim interesima korisnika..  :D bogu hvala što ti se prikazuju ženske.. kad vidiš frajere, onda se moraš zabrinuti..
Znam da su plankovi osjetljivi na CG i što se toga tiče mogu biti maksimalno precizan. Ono što me muči je vektor motora u ovakvoj konfiguraciji s ovako izdašnim profilom od kojeg očekujem puno lifta..
Imaš li Ideju za kut motora ?

Odg: depronac - plank 80 cm

Reply #14
Jako lijepo...