Skip to main content

Topic: MXS  (Read 2919 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MXS

pozdrav svima....ovo je moj drugi model kojeg cu pokusat sastavit...izabrao sam njega jer mi se svida i nije toliko jednostavan za napravit.. :)
naravno odmah sam naisao na problem a to je rezbarenje drvenih dijelova pa cu tu trebati pomoc od vas..dali bas moraju biti od drveta ili moze posluziti depron...ako se nekom da pogledat bio bih mu jako zahvalan....http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=933423&page=6
planovi su naovoj stranici a dio koji mi je problematican je na planu 1od 2

evo i slike napretka...


Odg: MXS

Reply #1
Malo sam na brzinu škicnio, drveni dijelovi su za nosač motora i na njih kačiš prednje točkove tako da treba biti depron pojačan sa šperpločom da ti motor ne odleti bez aviona i točkovi preklope na prvom slijetanju. Hornove možeš napraviti od neke stare kartice (iz banke, konzuma, merkatora....).
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: MXS

Reply #2
Sad sam vidio, pojačan je sa šperpločom i nosač zadnjeg točkića.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: MXS

Reply #3
Ok  pa to ce se dat nekako napravit...a od kartice sam pravio i na zadnjem modelu tako da cu i na ovom...hvala

Odg: MXS

Reply #4
pozz..trebam malu pomoc...nerazumijem gdje se nalazi CG....u uputama pise 2 7/8-3" behind leading edge...taj dio nerazumijem...odakle se mjeri

Odg: MXS

Reply #5
Od napadne ivice u korijenu krila mjeris
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: MXS

Reply #6
napadna ivica?? opet nezz gdje....pocetnik u pitanju :D

Odg: MXS

Reply #7
Napadna ivica je vrh krila do propelera a korjen krila je krilo uz sami trup. Mjera ti je u inčima da se ne prevariš ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: MXS

Reply #8
Sad razumijem hvala puno...

Odg: MXS

Reply #9
pozz...opet pitanje za iskusne....
planiram stavit 1400kv motor na ovaj avion 30a esc i 1000mah 3s bateriju,e sad koji propeler dali mi netko moze dati savjet....imam 9x4.7 SF i 10x4.7SF
ako ti neodgovaraju koji bi mogao pasat

Odg: MXS

Reply #10
Motor bi predlozio 1000-1200kV-a, sve više je prebrzo za ovakav tip aviona (osim ako mislis samo letuckat okolo)