Skip to main content

Topic: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...) (Read 12843 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #30
Danas stigao paket,znači krećem sa popravkom.Baterija je Zippy 350mAh 20C 2S ,nadam se da će biti ok,teška je samo 22 gr.?

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #31
Poskidani dijelovi iz gondole(nosači,servo-i , i spremno za brušenje i lijepljenje tkaninom i epoxy-em.Gondolu sam izvana polijepio krep trakom(lakirerskom) da to sve zajedno drži na mjestu dok brusim i lijepim,inače bi se od pritiska brušenja valjda još dodatno strgala. I sada čekam predvečer da se ove vrućine malo ohlade pa da mogu vani na stolu to pobrusiti i poljepiti. :) .Našao sam i neki stari kist koji će mi poslužiti za nanošenje epoxy-a.Star je ,ali nikad korišten 8) :) .

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #32
Evo ga 8) ,poljepljeno.Uglavnom ukratko o ovom 5min epoxy lijepilu.Kada miješate epoxy i ubrzivač ja sam koristio omjer 50:50% znači koliko epoxy-a toliko i ubrzivača.Preporučam zamješati količinu koja će vam biti potrebna za popravke ili što got već,jer stvarno za 5min nije više za korištenje ,naročito kod ovakvih ljetnih visokih temperatura.Ja sam zamješavo tri puta i izrezao sam tkaninu isto tri puta jer površine nisu bile velike.Popravio sam(zaljepio) sam samo mjesta gdje mi je gondola bila napukla(pukla) .Na kraju mogu samo reći da je taj epoxy dobar za male površine i sitne popravke,za veće površine gdje trebate vremena koristite neki sporiji mada i sa ovim možete isto to ako si unaprijed sve pripremite i nepogriješite nigdje i da morate biti vrlo spretni kod baratanja tkaninom tj. postavljanja.Probao sam kist oprat u nitro razrijeđivaču ali neotapa ga,znači kist možete bacit nakon upotrebe,bar sam ga ja bacio.Ono što  piše da taj epoxy nije baš predviđen za mjesta gdje dodiruje vodu baš i nisam siguran,jer ako nitro nije uspio rastopit sasušeni epoxy gdje će onda voda? 8) .I da tek nakon sat vremena možete osušenu površinu obrađivat,znači,brusit ,bušit ili što god namjeravate sa njom jer je tek onda jko tvrda.Epoxy kada se suši se jako i zagrijava,pripazite i na to,za svaki slučaj.Preporučam svakom tko treba sitne popravke nabrzaka,i još k tome ako koristite tkaninu dobijete jako čvrstu zaljepljenu  podlogu(vezu) a stvarno ova količina sa HobbyKinga nije skupa a imaju raznih varijanti tih epoxy-a i tkanina.Super sada još jedno iskustvo više a i model mi je ko novi i popravljen. :) .Na gondoli još treba malo sa tkaninom i epoxy-em popraviti rubove tj. napraviti ih jer nema,ali to ću tek sutra nakon što se ovo dobro osuši ona idem te rubove napravit tako da mogu kroz njih učvrstiti nosač za servo motore a nosač se montira sa četiri mala šerafića baš na tim rubovima 8) :) ;) . I još nešto ,ovaj epoxy nije namjenjen samo za ljepljenje tkanine,jako dobro služi i kao samo ljepilo ako trebate spojiti neka dva komada nećega,pogledajte u tablici koje materijale najbolje veže i lijepi 8) ;) .
Upute i tablica za korištenje su sa stražnje strane pakiranja pa ako netkom treba neka si malo pogleda,toga nema na HobbyKingu a trebalo bi biti,jako je važno znati ovo.Pogledajte u tablici i ostale njihove epoxy smole  i izaberite sebi najbolju koja vama odgovara,ja sam izabrao ovu jer trebam lijepit male površine a i brzina sušenja mi stvarno ok,možda da je malo sporije ali što je tu je,ja zadovoljan ovim proizvodom.UŽIVAJTE :)

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #33
Popravljeni  i rubovi sa staklo-tkaninom i epoxy-em.Nakon dobrog sušenja treba ih obraditi brusnim papirom ili dremelom(malom brusilicom-bušilicom) i naravno izbušiti fine male rupice jer mi se na te rubove  pričvršćuje okvir(drveni)  koji drži servaće :) .
PRIJE i KASNIJE:

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #34
I evo ga,pobrušeno i lagano sa bijelim sprejem obojano,još samo male rupice za šerafe izbušit i to je to.Mogao sam to i bolje da to fino izgleda ali nisam htio brusiti i kitati iz vana da to bude glatko,bitn da  sada ima čvrstoču i da može bar jednom tresnut o tlo a da joj ništa nrbude.Još montirati nosač serva i servaće u gondolu ,ugradit BEC i bateriju ,naravno i receiver  pa može na provjeru CG-a a nakon toga ide na probni  let. :)

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #35
I gotovo.Jedva sam sve potrpao u gondolu,zbilja ima malo mjesta ali stalo je sve :) .Fali mi još samo JST ženski konektor za BEC  da mogu normalno uštekat bateriju u BEC za napajanje receivera i servaća.Ukupno za let je težak 418gr,možda je malo previše ali eto tako je ispalo.CG mu je malo iza sredine krila,znači skoro pa idealno.Isprobao sam ga izbacit iz ruke i fino klizi,nepada na nos a niti na rep.Kasnije na probu da ga malo još uštimam ako će trebati.Valjda će biti dobar u zraku kao i kod izbačaja iz ruke.
ArtHobby DL "Hyper" 1.5M
2 serva 9gr , Hitec HS-55 na krilima
2 serva  9gr Hitec HS-55 u trupu,plastični sa plastičnom getribom
BEC 5V,9gr
Baterija:Zippy 350mAh 2S 20C, 21 gr
Receiver:HK-8R HobbyKing ,radi do 4.2 V, 7 gr
Stanica:HobbyKing HK-6X
Model težina:ok420gr plus balansi u nosu
Stanje modela:pokrpano ali u letnom stanju :D :D 8)

Odg: DL Art Hobby "Hyper" 1.5m(SAVJETI I PREPORUKE ,ŠTO-KAKO itd...)

Reply #36
U boje i lakovima imate kupit epoxyja u paketu sa stakloplastikom
A u chromosovom ducanu kod chipoteke imate kupit smolu za carbon twill a twilla ima na ebuyu