Skip to main content

Topic: Quadcopter (Read 28801 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quadcopter

Evo polako dosla na red jos jedna multirotor letjelica. Zapravo nece biti klasicni quadcopter koji je pozicioniran na smjer leta u obliku kriza nego je u pitanju sistem X ili quadxcopter, znaci imamo dva motora naprijed i dva otraga, naravno CW i CCW elise;

Posto mi se neda igrat a i nije bas ni puno isplativo neke stvari doma napravit kompletan set je narucen sa http://www.kkmulticopter.kr 
Sredisnji nosivi dio su krugovi napravljeni od stakloplastike sa vec pripremljenim rupama za stapove, nosac za kontroler pa cak i za čičak kojim se pricvrsti baterija. Ovaj puta ce biti nesto kraci stapići za motore nego kod Hexacoptera, isto je aluminij dimenzija 12×12×290mm naravno sa CNC izbusenim rupama za sve vrste motora koje su popularne na tim nakazama  :D ;
Dobra stvar je sredisnja plocica na koju ide elektronika, kinezi se sjetili pripremit vodove na cjeloj plocici za napajanje reglera, znaci regler se direkt spaja na plocicu bez neke nauke, cak su nagurali gore i prekidac napajanja.... za 7 dolara 8)
Kontroler je takodjer sa gore navedene stranice, 100 dolara je kompletan, SMD plocica sa ugradjenim Murata ziro senzorima, pripremljeni pinovi za reprogramiranje po potrebi.
Cijela set bez motora i reglera je oko 200 dolara sa postarinom, ukljuceno je: sredisnji nosivi djelovi, kompletan frame(4 botice),propeleri,set sarafa i jos neke gluparije...
Motori ce biti najvjerovatnije isti ko i na Hexacopteru posto su mi se pokazali sasvim ok, relativno malo struje dudlaju i lagani su, zapravo te iste RCTimer 2830-750KV-a preporuca ekipa sa KKmulticopter foruma, ocito su se dobri pokazali a nisu ni neka cijena...10 dolara komad
Evo jos par slikica kako to izgleda a sastavljanje ce biti detaljno dokumentirano kad stigne paketic.  ;D


CRASH TEST QUAD-a

Reply #1
e pa stvarno su izdržljivi takvi od vitroplasta i aluminija ;D  :D
nedaju se razbiti  ???

kk multicopter - crashs


Odg: Quadcopter

Reply #2
 :D :D :D :D
jako mu se kvalitetno najebo majke

Odg: Quadcopter

Reply #3
Evo stigli djelovi iz Koreje za 3 dana, brzi su nemam rijeci. Polako cu pocet sastavljat danas letjelicu, ovisno o slobodnom vremenu...
Centralni dio, krugovi su iz vitroplasta 1,5mm promjera 7cm, rupe izbusene na dlaku, sve ide ko podmazano jedno u drugo...
KKkontroler ako ima 10g ima puno, dvoslojna štampa sa SMD komponentama, Atmel 48 gore, pinovi za promjenu f/w po potrebi...
Hrpa sitnih djelova, šarafi, odstojnici, protuklizna traka za bateriju, jumper konektori...
Elise no name ali pero laka kategorija, ne osjetis da je drzis u ruci  :)
Evo par slikica kako to izgleda...ostatak sljedi

Odg: Quadcopter

Reply #4
Woow...  :o  i mene ovo zanima... koliko te sve skupa kostalo sa motorima.
I naj vaznije kolika je komplikaza za sastaviti?
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Quadcopter

Reply #5
Woow...  :o  i mene ovo zanima... koliko te sve skupa kostalo sa motorima.
I naj vaznije kolika je komplikaza za sastaviti?
pa ajmo reci da je sa motorima i reglerima sve oko 250 dolara
za sastavit ti treba par sati, nema neke nauke

Odg: Quadcopter

Reply #6
a reci mi prijemnik moze bilo koji ili?
Ja furam assan 2,4 ghz sa JR stanicom.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Quadcopter

Reply #7
a reci mi prijemnik moze bilo koji ili?
Ja furam assan 2,4 ghz sa JR stanicom.
trebas 4 kanala, aileron,elevator,rudder i gas, cista klasika, nikakv mix nije potreban a kamoli heli mod i slicne varijante


Odg: Quadcopter

Reply #9
sve 5 samo si krivo namjestio pločicu ;)  to je za '+' mod,
kako tvoj ima firmware za 'X', motori su pod 45 stupnjeva u  odnosu na 'nos' modela, i cijeli frame je zarotiran za 45,
pa pločica zbog gyroskopa mora biti špicom prema naprijed, ne bridom.



Odg: Quadcopter

Reply #10
sve 5 samo si krivo namjestio pločicu ;)  to je za '+' mod,
kako tvoj ima firmware za 'X', motori su pod 45 stupnjeva u  odnosu na 'nos' modela, i cijeli frame je zarotiran za 45,
pa pločica zbog gyroskopa mora biti špicom prema naprijed, ne bridom.


ti to mene malo guzis?  :D :D :D
nije to finalna pozicija to je samo za foto sesion  8)
inace moze i ovako letjet X opciju, ukljucis samo delta mix ili ti ga elevon ;)

Odg: Quadcopter

Reply #11
guzim :)

znam da može letjeti tako, ali ne tvoja s tim firmwareom, jer nema veze što ti mixaš kanale,
pločica 'misli da su svi motori na drugom mjestu i to bi se prepiknulo na podu čim bi dao gas
to sam baš krenuo pisati.

da ne bi ljudima pločica tako stajala kako tebi sa tim firm treba... špic naprijed.. stave firm. od običnog '+' moda,
i onda na stanici upucaju mix 50/50 za elevon, tako da.

jer ti sa mixom samo mijenjaš odziv modela na tvoje komande, ali kontroler i dalje radi svoje, ne smiješ njega okretati u odnosu na motore ako ne mijenjaš firmw.
a to si ti (za photosession dapače) napravio

Odg: Quadcopter

Reply #12
inace ce za pocetak biti KK board gore, u pripremi je Arduino za njega, vecinu djelova imam jedino moram uzet kod njih plocice, napucao sam nocas procesore tako da je situejš gesund

Odg: Quadcopter

Reply #13
lako ja njega napucam, minuta posla
inace ide gore kutija od cd-a da zastitim elektroniku i u njoj cu okrenut plocicu pod 45 u odnosu na prvi štapić :P

Odg: Quadcopter

Reply #14
cool sad me ful zanima kako to leti... postaj napredak ja bi si kupio tako nesto da mi nosa gopro kameru ako dobro leti
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd