Skip to main content

Topic: KOju uzeti (Read 3938 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KOju uzeti

robbe arcus , easy glider ili cularis....


osobno bi najradije cularis ali prebija mi limite a nemam ni elektronike spremne za njega...


ostaje mi da izaberem arcus ili eglider pro....


ajde komentirajte
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: KOju uzeti

Reply #1
ja imam easy glidera, za arcusa ne mogu govoriti jer ga nisam niti vozio a izgleda jaaaako slično kao easy glider

predobar mi je, sa stock setupom jako lijepo leti na 2s, na 3s možeš s njim kaj hoćeš
dosta upravljiv (inverted s njim bez problema letim)

jučer sam letio s njim po dosta jakom vjetru, odlično se ponaša, danas nakon posla ako stignem bi opet išao jer opet puše

cularis je klasa iznad ove dvije koje si naveo, odličan model koji je sposoban odhendlat još jači vjetar nego ove dvije
ako možeš uzmi njega, ako ne, ja bi easy glidera opet
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: KOju uzeti

Reply #2
hmmmmm
po ko zna koji put svaki put nanaovo se popalim na one koje drže easy stara
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: KOju uzeti

Reply #3
Jesi mozda gledao graupner elektro junior ... Kada sam ga ja uzimao bio je oko 80E sa brasles motorom , spinerom i 9x6 aeronautom + karbonska remenjaca. Po meni dosta bolji izbor od easy glidera, pogotvo za nekoga tko zna letit, da se dobro jedrid i sa dobivenim motorom (35xx) na 3 celije penje u vertikali. Jedina losa tocka je nosac motora koji je od ABS-a pa treba pazit da ga motor ne rastopi ali i tome se da doskocit sa novim nosacem ili nekom izolacijom izmedju motora i nosaca.

Odg: KOju uzeti

Reply #4
ma taj "stiropor" je naj zahvalniji....
imao sam ja i flaminga i baš tog juniora... ali to su sve cigle između ostalog....


a da ne velim da transport i držanje zahtjeva posebne uslove.


ideja je bila ubosti cularis ali zadovoljio sam se i gliderom jer je kolega Tomislav stavio oglas par minuta nego kaj sam trebao krenuti preko grane...


spasio me puta i natezanja na granici... a roba je taman što mi treba.

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: KOju uzeti

Reply #5
Ja sam isto razmisljao o nekoj budget jedrilici koja je donekle  dobro jedri pa se cularis namece kao dobar izbor ... Moram to probat jednog dana, neznam jel netko ima vise iskustva sa njom ? Ono sto sam cuo je jedino lose kod nje je remenjaca koja je dosta osjetljiva.

Odg: KOju uzeti

Reply #6
mene su savjetovali iskusni modelari i potpuno poštujem njihov savjet.
da sada nejdemo sa imenima.... postoje dva suprotna stava i oba su u potpunosti u pravu.


prvi
cularis je pre velikog raspona za jednog stiroporca i u određenom trenu stvar treba prerasti u fiberglas ili nekaj žešće
ista stvar kao sa jahtama... plastične su super do određene mjere i onda treba preći na lim.


drugi.
cularsi je idealalan za fino jedrenje i za FPV , lako se krpa u slučaju nesreće i vrlo zahvalan za neprofesionalnog modelara.


oba su u pravu i stvarno ima svoj za i svoj protiv.
gore treba ugraditi malo bolji setup nego na glidera i onda dolazimo do toga da si se cifrom približio nekoj boljoj jedrilici.
ako si došao do et razine onda uz koji ojro više možeš nabaviti makinu koja nije stiroporac...


i to ti je mrtva petlja.

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: KOju uzeti

Reply #7
jesi već provozao glidera?

mene je taj model oduševio, jedva čekam da ga opet provozam po nekom jačem vjetru
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000