Skip to main content

Topic: Pomoć oko stanice.. (Read 3645 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć oko stanice..

Igrom slučaja mi je ostala stanica od jedno Esky helikopter modela. 6 kanala naravno. Pošto sam se zainteresirao za avione i naveliko peglam po simulatoru, zanimalo me da li bi ja mogao iskoristiti tu stanicu i njezin rx za neki od modela aviona. Upala mi je u oko jedna cesna na hoby cityu, koja ima 4 serva tj. 4 kanala su joj potrbna. Ova moja stanica ima ccpm mod (miksanje) za helikoptere ali može se i isključiti pa se onda svakim kanalom upravlja direktno. No nešto me brine, pošto heli ima 4 serva, motor, i žiro, nije mi baš jasno da li će to moći poslužiti za avion. Našao sam na forumima da može, ali dosta nejasno, pa ako tko zna nešto o tome, da malo pojasni. Stanica inače nije programibilna, već je takava kakva je. :) Samo osnovne opcije.

Odg: Pomoć oko stanice..

Reply #1
Prvo pitanje: da li heli ima klasični prijemnik ili onaj 4u1?
Ako ima klasični prijemnik riješeni su ti svi problemi, a ako ne samo nabavi prijemnik na svojem području 35, 40, 72 i regler za motor ukoliko ti je preostao dovoljni jak motor od helija ili nabavi neki brushless set za maximalno zadovoljstvo. Stanica će bez problema funkcionirati sa avionom.

Ako nemaš koga za pomoć u Novskoj probaj kontaktirati dečke iz Kutine, a nekoliko ih leti i oko Pakraca
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Pomoć oko stanice..

Reply #2
Ima klasični prijemnik sa odvojenim kanalima. Od Kinga 2 je pa nema zajedno sve u hrpi.. 4 u 1 imaju oni slabiji modeli.  Žiroskop je posebno, regler posebno.. Mislim da si na to mislio..  I ja vjerujem da bi mogao pasati.

Odg: Pomoć oko stanice..

Reply #3
stanica će ti biti ok samo je uvedi u mod za klasične komande.Taj postupak je sigurno objašnjen u uputima za stanicu,a ako ih nemaš možeš ih skinuti sa interneta..sretno i pozdrav iz vukovara!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Pomoć oko stanice..

Reply #4
A u kakvom stanju je King?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Pomoć oko stanice..

Reply #5
U dobrom stanju tj. normalnom sve je ok.  samo ja to ne znam sve podesiti jer nemam vremena a heliji stvarno puno zahtjevaju. Pokušao sam ja ali jednostavno ne ide. Prekomplicirano mi je, iako u teoriji znam što bi sve trebalo. Tako da sam ga malo stavio postrane a pokušat ću malo sa avionima, jer ipak ima nekoliko ljudi u blizini koji lete avione, a helije nitko.