Skip to main content

Topic: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j (Read 18744 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #61
Kalup od balze ,debljine 1,5 cm obrađen u oblik kabine stavi se u bocu (coca cola, pivo i sl  pripadajuće veličine) i ubaci u dobro zagrijanu rernu.. nakon samo nekoliko sekundi boca se stisne oko kalupa i oblik je savršen... mmalo dorade i unutarnji okvir od balze i posao je gotov ...a i model je konačno zgotovljen (još malo boje oko kabine fali - sutra u planu)  800grama  poletna težina (50 grama veća od predviđene) obećava dobre letne osobine...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #62
i ako slika nije potpuno jasna vidi se jasno da je kabina perfekt,ovja trik sa bocom je prava stvar,
mestar siiiiiii  (kvakica na s)

pozdrav, iv

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #63
evo i slika kalupa i jedan primjerak na kalupu koji zbog neodgovarajuče dužine boce i sam ima manju dužinu od potrebne .Uglavnom kod ovog načina samo je upitna kvaliteta boce i žrtva jednog lista balze od 1.5 cm za izradu kalupa.. Pozdrav Ivane i nadam se da se uskoro vidimo....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #64
E super ako vrijeme posluzi ja dolazim onda u subotu.A mozda bi mi vise odgovarao petak ustvari.cujemo se jos
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #65
Poletio je bede 5 ... u dva leta sa pusher izvedbom dešavalo se da u prvih par sekundi nakon davanja punih obrtaja model ostaje bez upravljivosti po dubini-užasno ga je nabijalo na nos ..Nakon promjene kuta motora sve je ostalo potpuno jednako i nije preostalo ništa drugo nego prebaciti motor na nos... model je sada perfektan iako bi mu dobro došlo još malo snage (sada ima 180 w kinesku gljivicu)..sve odrađuje baš kako zamislim ; jedino što nikako nije za nekog tko nema iskustva u letenju #preosjetljiv je na bilo koju komandu #
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #66
#preosjetljiv je na bilo koju komandu #

Čestitam na uspješnom projektu. Ako ti je preosjetljiv na komande, prebaci upravljenje sa linearnog na exp, to obično 'smiri' model.
Damir

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #67
Jesteste n expu ali su krakovi sila toliko kratki da moraš biti totalno srašćen sa modelom u letu i jednostavno upravljat kao da si u njemu i pustiti mu brzinu jer tada je perfektan .. kod slijetanja kad spustim flaperone dosta je miran i nema nikakvih problema.. uglavnom nešto totalno različito za letenje od svega do sada... i nebio ja jaa već razmišljam o slijedećem projektu............
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar