Skip to main content

Topic: pomoc gyro (Read 3241 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoc gyro

mala pomoc od iskusnijih na forumu...kupio sam helic nitro koji ima obicna futaba serva,gyro neki prastari itd...treba ga malo srediti pa me zanima dali da mjenjam serva i koji mi gyro preporucate da to radi ok...taj bi slozio za vjezbanje iako letim sa benzincem ali zao mi je ga razbiti pa bi slozio taj nitro..imam futabin gyro 611 na raptoru pa dali da taj stavim na nitraca a da kupim bolji gyro za benzinca i koji mi preporucate iako ovaj futabin radi ok i dali se moze helic letit bez gyra buduci da taj nitrac sam kupio za sitnu lovu pa i ako se razbije  nema veze..i jos jedno pitanje..dali treba imat governor na nitru ili moze bez njega???bez ljutnje,malo glupa pitanja ali ja sam jedan od onih koji su za prvi helic uzeli najvecu klasu pa jbg... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Odg: pomoc gyro

Reply #1
Ja preporučam da kupiš neki dobar FBL kontroler (kojeg možeš koristit kao gyro), nema smisla kupovat gyro danas, osim ako ne dobiješ Spartana ili GY701 za jako, jako male novce.
Budući da je heli nitro, mogu preporučiti samo ono za kaj znam da dobro radi - Futaba CGY750 ili V-Bar (ali samo i isključivo Silverline jer ima bolji senzor od plavog, crnog... - što je bitno u tvom slučaju jer su na nitro helijima vibracije izraženije i to onda smeta kontroleru) - radiocontrolledshop.ie, fastlad.co.uk, helidirect.com, readyheli.com, rc711.com...
Ako baš tražiš što jeftinije rješenje, preporučam Tarot ZYX-S (oomodel.com) ili HK ZYX-S (ista stvar, samo rebrandana, HK ZYX možeš naći na HobbyKingu) iako su gornja dva puno bolji izbor.
Za Brain nisam ziher kako radi na nitru, malo pogledaj komentare na helifreaku
CGY750 dolazi s izvrsnim governorom za nitro, tak da i to uzmi u obzir (i Brain ima nekakav gov, ali stvarno ne znam kakav je jer ga nisam isprobao, V-Bar također ima OK governor, ali po meni je ukupno gledajući CGY750 najbolji izbor)
Opet s druge strane, vidim da si početnik, pa sva ta ulaganja možda i nemaju smisla. Nemoj mijenjati gyro ni servače, probaj ovak poletit pa dalje lako :) Jer realno, Raptori su već stare krame i nema smisla ulagati u njih, radije razmisli o novom heliju kad se naučiš na ovom
MAK Zapad

Odg: pomoc gyro

Reply #2
Ok...probat cu tako pa bumo vidili...vec kad se razumijes u helice koliko love mogu dobit za raptora 90??po tebi realno neka cjena i koji je dobar helic od ovih novijih ali da je tako velik recimo za kupit

Odg: pomoc gyro

Reply #3
Ne znam kaj da ti velim, kod nas je teško prodati bilo što nitro, a posebno heli. Ne znam ništa o setupu osim da ima GY611 (jako dobar gyro, sad sam tek skužio da ga imaš - nema potrebe mijenjati)

Napiši koje servače i motor ima pa ću ti moći reći otprilike cijenu

Ako želiš nitro, preporučam 600 - nije puno manji, ali je puno jeftiniji, posebno što se tiče goriva jer .90ke srču puno juhe :)
Kaj se modela tiče, meni se sviđa JR Vibe .50 Nex, Synergy N5C, Thunder Tiger Titan X50. Ne možeš niti pogriješiti s Alignom T-Rex 600 Nitro.
Bitno je shvatiti da će pol foruma srat po nitru (a pojma o istom nemaju, tak da slobodno zanemariš postove pametnih), ali isto tako je bitno shvatit da ćeš nitro teško prodat, skuplji je za letit od elektra (otprilike duplo po letu), ali si i duplo dulje u zraku i nema gubitka snage pred kraj leta kao na elektru, nemaš zajebancije s baterijama i punjačima (osim baterije za prijemnik i servače)
Unatoč svim "manama" nitra, meni je i dalje draži od elektra. Gasseri su izvrsna stvar jer je benzin jako jeftin, ali su u startu najskuplji i jako su tromi jer imaju najgori omjer mase i snage.
MAK Zapad

Odg: pomoc gyro

Reply #4
Nisi r ;)azumio...ja imam raptor 90 na benzin(kupljen od josipa krizana sa foruma) i za njega me zanima cjena koliko vrijedi ako znas???a ovaj nitro slazem radi vjezbanja da ne razbijam benzinca bezveze...ovaj je spreman za let i on ima gyro 611 pa sam mislio skinut taj gyro i stavit ga na nitro helic a kupit jos bolji gyro i stavit ga na benzinca...znam da svi seru po nitru ali ja imam sve nitro i avione i helic i lako nabavim gorivo pa me struja ne zanima bas..nitro je nitro...buduci da si rekao da je raptor dosta star pa me zanima ako prodam tog na benzin koji helic da uzmem noviji??tj da uzmem nitro i stavim benz motor gore ili se isplati kupit vec gotov helic na benzin??nadam se da sam pojasnio malo zasto sam postavio ona pitanja

Odg: pomoc gyro

Reply #5
Jebiga, malo sam se sad pogubio.
Znači ti ustvari želiš gassera?

Tu nisam nešto kompetentan jer nisam nikad imao gassera, ja samo znam kad bih išao na tu varijantu da bih prvo gledao Whiplasha, a onda Century Radikal s nekim tuniranim motorom (Toxic npr.)
Ali to su sve poprilično velike cifre...
Razmišljao sam i ja o gasseru, ali budući da mi doma stoji jedan nitro motor za 600tku, morat ću složit jednu :)

Moja preporuka - leti zasad to kaj imaš, ali nabavi bolji set servača za cikliku i rep i dobar FBL kontroler. Raptori su dobri za učenje, kasnije ak te primi želja za 3D-om lako nabaviš novi kit i preseliš elektroniku
MAK Zapad

Odg: pomoc gyro

Reply #6
Tako nekako...imam gassera ali bi uzeo novijeg recimo..al ok...zanimalo me koliko mogu dobit novaca za njega

Odg: pomoc gyro

Reply #7
Koji to nitro slazes?
Koji su to servaci i gyro na njemu?

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: pomoc gyro

Reply #8
Marka je robbe..model cu napisat ali trenutno nemam papire...na njemu su serva futaba 3001 i graupner...motor webra50 nitro..gyro je odspojen ali ga imam i pise na njemu robbe 3d...eto to je sve sta znam..1m duzine...stavim sliku sutra pa da mi kazete ako sr da vozit tako ili da sve mjenjam

Odg: pomoc gyro

Reply #9
Ako hoćeš bolji žiro:
http://www.fast-lad.co.uk/store/product_info.php?cPath=158&products_id=25597
ili GY401/520

A i ovaj koji imaš je sa heading hold-om tako da nije baš za bacit.

A servoi bi trebali drugi.
Neki sa HK ili Align 610/620, plus nešto za rep.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23157__Turnigy_1266HV_Digital_HV_Titanium_Gear_Servo_57g_11kg_08sec.html

Ja imam GY401 koji je dobro radio na raptoru 50.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG



Odg: pomoc gyro

Reply #12
to bi bio taj helic

Odg: pomoc gyro

Reply #13
Iskreno ne isplati se trud.
To ti je za jednokratnu upotrebu, prvi pad i neće biti dijelova za ponovo ga dići.
Ako je motor heli izvedba sa većom glavom i karburatorom onda se motor da iskoristiti za neku 50-tku. Ili 30-tku.
Vidi se da skije, kabina nije njegova, a vertikalac je od raptora.
Neki dijelovi vjerojatno pašu od drugih helića, npr. flybar, repna cijev, elise, možda cijeli repni reduktor i tako.
Znam taj helić, Mosquito, vidio sam ga pred 10-ak godina u originalnom stanju od jednog modelara iz Bjelovara.
Svidjelo mi se to paljenje sa strane jer su tad helići imali paljenje na remen.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: pomoc gyro

Reply #14
Ok..pustit cu tako i probat letit kako je pa sta bude...bar mogu serva skinut i slozit drugo nesto...eto zatvaram ovu temu i hvala na pomoci..pozz