Skip to main content

Poll

Koji helić smatrate najboljim omjerom cijene/kvalitete/cijene djelova?

  • Hobby king 450 MT
    1 (6.7%)
  • Hobby king 450PRO 3D GT/TT
    5 (33.3%)
  • Copterx CX Black Angel 450
    0 (0%)
  • CopterX CX 450SE/AE V2
    3 (20%)
  • Tarot 450PRO
    3 (20%)
  • Aligne T-REX 450SE
    2 (13.3%)
  • EXI 450 PRO Carbon Edition
    1 (6.7%)

Total Members Voted: 13

Topic: 450 KLONOVI (Read 22549 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

450 KLONOVI

Pozdrav,

još par pitanja.
Gledam te klonove skupog T-rex 450 helića i trenutno sam visio samo na Hobi citiyu. I zanima me koja je zapravo razlika između:

450
450 V2
450PRO GT

Da li ovi donji jesu bolji i s boljim dijelovima ili što? Koliko ti helići mogu realno dugo trajati ako u teroiji se ne ruše?

Drugo; prijenos pogona na rotor s osovinom (tube torque) ili gumenom trakom (belt)? Što je bolje?

Treće:Zar je gyro HK401B toliko loš kako se priča? Neki ga hvale neki kude pa nerazumijem. Da li je za početnika uredu?



Koji su bolji klonovi 450 po normalnim cijenama?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #1
koliko ja znam(ja sem početnik inače) copter x je jedan od boljih trex klonova..
450 v2 je stariji model,pro je noviji i vjerojatno bolji..

ja sam isto mislio uzeti pro gt,s tim žirom,onim jeftinim hxt 900 servoima i svim najjetinijim, al sam onda odlucio malo pricekati i naci nekog tko prodaje korištenog ali ušćuvanog align trexa 500 ili protosa za pristojnu cijenu i nekak mi se čini da je to pametnije,valjda bu neko prodavo nešto pošteno do 4. mjeseca(sad je i tako prehladno)..mislim prodaju i sada,al za gro love koju helici ne vrijede..

i da..torque tube bi u praksi trebao biti nešto bolji,ali npr. u protosu je remen,a protos je možda malo bolji heli od trexa 500 koji ima torque tube..

lp


...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: 450 KLONOVI

Reply #2
Ja sam za početak odustao od ovih ljepših i većih samo radi cijena rezervnih dijelova.Za 450 klasu su stvarno smiješne cijene ;)
I odmah pripremam 2 komada ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: 450 KLONOVI

Reply #3
Na drugim forumima svi koji kupe HK klona već pri sastavljanju nalaze loše dijelove tako da odmah kupuju ALIGN-ove za zamijeniti. Kad se na kraju zbroji, isplativije je uzet original TREX-a, srednju klasu elektronike za početak (gyro i repni servo ako se ima "perja" uzet kvalitetne). Osobno imam 2 klona (klasa 450) i za sada se ponašaju dobro (nisu HK, jedan je TAROT drugi TITAN, oba remenaši,  nemam original ALIGN-ov model da mogu usporediti), ja zadovoljan sa oba.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #4
Evo ja tek sastavljam prvi helić točnije dva 450MT i 250GT i nekako mi je došlo mišljenje ovakvo.
Osim pokretnih dijelova, glave i stražnjeg rotora ne vidim prednost brendiranog dijela od ovog HK, Copterx itd. To je sve neki alloy ili Carbon zar ne?
Još jednom iznimka glave i rotora.
Postoji i plastični, cijeli helić i mislim da na HK dođe 9 dolara, smiješno. No ako to leti, pa zar to nije bolji izbor za početnika da skrši to nego neki Trex 500 itd?
Poslije uzme novih 9 dolara i tako dok ne nauči na greškama. Pretpostavljam da je jeftiniji tako.



Odg: 450 KLONOVI

Reply #5
ma da tako sam i ja razmišljao al onda kad skužiš da neces moc bas nekak letit s tim jeftinim setupom..npr. pošteni žiroskop košta od 500- 1000 kn, ovaj hk401b 50..to nemre radit, a to su rekli i pravi heli-piloti..


robi:
http://www.flyfreak.net/helikopteri/pregled-ziroskopa/

simpi:
http://www.flyfreak.net/helikopteri/t-rex-500-clone/


a glupo mi je letit s žiroskopom od 1000 kn i svim ostalim u vrjednosti 500(mislim na apsolutno cjeli heli )..
ak se nešto potrga, kupiš novo(npr. sablje),pa nece se sigurno potrgat cjeli heli..

Lp.
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: 450 KLONOVI

Reply #6
He, he, da samo vidiš kako se to može sve fino potrgati...
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 450 KLONOVI

Reply #7
zato treba piljit po simulatoru prvo  :)
...i ''upisat'' novootvorenu školu letjenja wespen i sinovi..točnije,izžicat ih da se spojiš s njima na kabel tako da padova bude što manje,ako ne i uopce,bar prve letove  ;D

Lp
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: 450 KLONOVI

Reply #8
ma da tako sam i ja razmišljao al onda kad skužiš da neces moc bas nekak letit s tim jeftinim setupom..npr. pošteni žiroskop košta od 500- 1000 kn, ovaj hk401b 50..to nemre radit, a to su rekli i pravi heli-piloti..


robi:
http://www.flyfreak.net/helikopteri/pregled-ziroskopa/

simpi:
http://www.flyfreak.net/helikopteri/t-rex-500-clone/


a glupo mi je letit s žiroskopom od 1000 kn i svim ostalim u vrjednosti 500(mislim na apsolutno cjeli heli )..
ak se nešto potrga, kupiš novo(npr. sablje),pa nece se sigurno potrgat cjeli heli..

Lp.

vjeruj nije glupo  ;)

kupiš spartan quark, jedini gyro koji bum ja ikad hvalil  ;D

uglavnom nisi letel helić dok nisi probal spartana  ;) ili neki gyro tog ranga.....

kod kupnje tih jeftilen helića, obavezno uzeti cijeli full alu ili alu karbon.... jer plastične verzije osim kaj lakše pucaju znaju biti jako opasne......
jer se nemreš baš 100% pouzdati u kvalitetu plastičnog helića klase 450 koji cijeli košta 9,99$

uzmeš 450MT, par komada..... i brdo potrošnih dijelova.... i možeš lupati bez brige
dobro zaštitiš gyro, staviš ga sa doljnje strane frejma, a ne gore kek večina radi.... jer ti ga padelsi ili elise jako lako polupaju kod crasha.....

stvarno mislim da za početak je najbolji 450MT iz kine, jer ak ništ drugo čovjek se lakše nauči letjeti jer nema onaj pritisak u glavi kolko sve to košta nakon crasha.....
dopustiš si stvari koje inače nebi sa nekoliko puta skupljim orginalom......

naravno orginal ima svoje prednosti, bolja mu je kvaliteta nekih dijelova, ali nakon nekog vremena provedenog u zraku, lako kupiš orginal dijelove za kojima se pokaže potreba.....

a oko trganja cijelog helija  ;D
nije baš neki poroblem potrgati cijeli  ;)

u biti ti se niti ne moraš truditi previše, on sam sebe potrga dok lupi  ;D

u špici svoje heli karijere imal sam 6 komada kineskih 450setki i punu vreču dijelova za iste.....
razbijal sam ih na normu, ko da nisu moje.... nije tolko bilo financijski zahtjevno, jer su dijelovi stvarno jeftini, kolko me živciralo stalno slaganje modela od nule.....
jer sam stvarno forsiral divlje letenje a model je dosta mali i nije za odlaziti baš predaleko od sebe jer se dosta lako pogubiš....

nakon kaj sam se riješil sveg kaj je imalo veze sa helićima, prešel sam na multikoptere, oni su stvarno divota.....
prelazak sa helića na multikopter je stvarno smirujuć, puno su pitomiji od helića, puno manje pokretnih dijelova, puno manje štete kod pada....
a opet mogu sve akrobacije ko i helić osim letenja naopak(mogu i to ak se stavi elisa sa promjenjivim korakom.... ali onda to opet jako poskupljuje cijenu crasheva)

evo, tolko u "kratko"  ;)

Odg: 450 KLONOVI

Reply #9
Postoje i kvalitetni klonovi, kao što su Tarot i Copter-X i još neki.
Ali im je i cijena sličnija Alignu nego HK-u.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: 450 KLONOVI

Reply #10
Osim pokretnih dijelova, glave i stražnjeg rotora ne vidim prednost brendiranog dijela od ovog HK, Copterx itd. To je sve neki alloy ili Carbon zar ne?


Pa valjda je to najvaznije kod helica.... kak to mislis osim pokretnih djelova? Pa sve sto je na helicu je pokretno :)

Prednost originala je u slijedecem:
- ispravni swash
- ravne osovine
- ravni glavni kotac
- ispravno izbusena glava tak oda ne "slaga"
- posteni lezajevi
- ispravne mjere i tolerancije glavnih i repnih ruku
itd. itd.

Za nekoga tko zna sto radi i koji odmah zamijeni sugave dijelove Alignovim, HK helici su super.
Za pocetnika nikad nebude dobro, jer se na takvoj krdji nemozete nista nauciti...eventualno trenirati zivce.

Isto vrijedi i za ziro... uzmes jednom posteni ili se mucis.
Pa 401-nica ima na netu vec za 60$

Od boljih Trex klonova poredani po kvaliteti
- Chaos ( http://www.scaleflying.com/RC-Helicopters_c_37.html )
- Tarot
- copterX
- EXI
- sva ostala sranja
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 450 KLONOVI

Reply #11
Postoje i kvalitetni klonovi, kao što su Tarot i Copter-X i još neki.
Ali im je i cijena sličnija Alignu nego HK-u.

Nebi se složio! Npr: CopterX 450 Pro TT bez motora i esc-a 65 USD
                                Align T-Rex 450 Pro kit sa motorom i esc-om 378 USD

E sad mislim da se da naći pošten motor i esc a da udje u okvire 150-180 USD pa opet mozes uzeti dva takva za cijenu Align-ovog jednog! Pa čak i da uzmes Align glavni zupčanik (koji je by the way loš na CopterX-u) i Align blejdove, opet su dva takva kompleta ispod ili u rangu cijene jednog Align-a. Imam CopterX-ove helije i njihove dijelove i mogu reći da za tu cijenu dobivate jako kvalitetan proizvod. Ima nekih malih mana ali nije ništa što se ne da sredit.

Pozdrav!
Enlight me!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #12
vidim da znate kaj pričate... a kavo mišljenje vlada oko blade 400 od eflita....
možda ima netko???
dx9-xd8-gobac630

Odg: 450 KLONOVI

Reply #13
Super je ak si u USA, jer djelove kupis u ducanu skupa sa kruhom.
Valjda ih ima i na benzinskoj :)

Kod nas ne :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 450 KLONOVI

Reply #14
pa nisam valjda jedini s tom pticom u hr??
dx9-xd8-gobac630