Skip to main content

Topic: Outrage Fusion 50 FBL (Read 28555 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #31
Outrage je pustio u prodaju 550 i 600 "unstrech" kitove za Fusiona.
Puno ih ima na 6S i 550 pa su uvidjeli potrebu za one kojima se NE daju silne pare za sablje i batke.
Zašto su napravili i 600 (originalno je 620) ne znam, razlika je mala, kažu zbog manjeg "pendulum" efekta? WTF?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #32
Ide i 630 gore, ja cu staviti 620 ili 623mm sablje na Velocity.
Cek, kaj ne ide 600 na stock Fusiona? Na Veloa ide
Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #33
Najvece koje su predvidjene su oko 620 a manje mozes stavljat i bez skracenja repne grede.
Skracujemo cijev zbog tezista uglavnom, a eto oni paze i na pendulum efekt, tj. zamasna masa iliti inercija je manja ako je kraci krak...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #34
Vidim da je glava isto kao na mom Velo-u (ovak na prvi pogled), zanima me koje rupe koristiš gore na rukama od bladeholdera? Unutarnje ili vanjske? Recimo za nekih 13° pitcha, pretpostavljam da bi bilo bolje unutarnje koristit?
I malo mi je smiješno kak se da onaj dio između swasha i glave pomicat (onaj dio koji drži ruke), a opet nije loše za recimo podesit 0° pitcha
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #35
Glava na mom Fusionu ima tri rupe za izabrati, ja stavio na srednju. Ako ides na veci pitch stavis na unutarnje, ak ides na manje pitcha stavis na vanjske, jer se postize bolja rezolucija. A zavisi i od toga koji FBL koristis Vbar ima drugaciji setup i zapravo nemas konkretnu kontrolu nad kutem kolektiva i ciklike, setup je za sve kuteve isti, a ponasanje helica biras u softwareu a kutevi koji izadju.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #37
Mrak!
Kakvi su dojmovi?
Predivan je! Jel to na kraju 12s setup ili?
Trebali bi Velocityja i Fusiona pofotkat skupa :)
MAK Zapad


Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #39
Par slika sa probnog leta

Wow, ovo je odlična lokacija, gdje je to?
Buševec
Aerodrom Aerokluba Velika Gorica i letjelište MAK Velika Gorica.
http://mak-velikagorica.hr/index.html
Davor nije dao nikakav raport u vezi testiranja nove pile, valjda je morao rano na spavanje  :)

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #40
Nisam jos na spavanju al sad cu.
Nije bilo nekog testiranja jer je vjetar bio jaci nego sto bi trebalo.
Tako da osim sto je headspeed prevelik (2175 izmjereno bez sablji i sa governerom) i preosjetljivost na kolektiv oko hover pointa ne mogu nista pametno reci.
Rep i na ovom V-baru curi malo ali primjetno - nista vazno ionako ima veze samo u hoveru.
Sva elektronika je nakon 6min hovera bila mlaka (12S GensAce 3300mAh + Outrage 4125-560+CC HV85+CC BECPro). 
Mocno zvuci kad pocne speen up i zaletava li se zaletava ...


Posto nisam do sada imao iskustva sa karbonskim sabljama u alu gripovima, mislim da sam premalo zategnuo tako da kod speen up-a se sablje zakrenu a helic se pocne opasno naginjati dok se ne zavrti malo brze. Znaci nema nikakvih podloski izmedju sablje i alu gripa tak da je trenje malo valjda se zato zakrece.


Eto za prvi puta sretan sto se cijeli vratio doma, sad se ceka druga prilika, bolje vrijeme i godisnji oko uskrsa  :)
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #41
Mrak :)
Koje servače koristiš?
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #42
Neke BlueBird jeftinjake sa HK (coreless Ti gears).
Nema se love za neki HV BLS.
Imam u rezervi DS620/DS650 kombinaciju sa T-rexa ak bas zatreba.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #43
Ako ga ne gaziš previše niš im ne fali pretpostavljam :)
BTW misliš preosjetljiv oko sredine jer motor ima previše snage ili imaš previše kol. pitcha?
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #44
Kolektiv sam namjestio na bazi +- 10 stupnjeva. Malo ću položit krivulju kolektiva oko sredine to će pomoći.
Motor ima snage na izvoz a governer bi trebao raditi dobro.
Zapravo imam osjećaj da je kolektiv osjetljiv jer governor kao da ne radi. A nema logera tak da ne znam koliki je brokr u letu.
Ili je to možda zbog vjetra?
Drugi put će na livadu sa promijenjenim headspedom (2000) i položenijom krivuljom kolektiva pa ćemo vidjeti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG