Skip to main content

Topic: Zašto se savija osovina? (Read 10124 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #15
Točno tak se i meni dešava. ALI, Zac1970 me pital za motor i zupčanike i bojim se da je tu početak problema. Naime, imam motor od 4000kv sa 13 zuba na njemu a glavni zupčanik ima 150 zuba i ako mi je matematika točna (4000*11*13/150) tada ja na rotoru imam 3813 okretaja u punom gasu a to mi se ipak čini puuuuno previše. Malo sam proguglal i vidim da samo skupe karbonske elise idu preko 2800 okretaja a ja imam jeftine HC elise!!! Prelazim na 10T a možda i 9T.

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #16
to bi mogao biti uzrok problema ! ubertura

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #17
slazem se sa kolegom robijem.

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #18
Kolega Saraga!
drago mi je da dijelite mišljenje samnom !

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #19
Točno tak se i meni dešava. ALI, Zac1970 me pital za motor i zupčanike i bojim se da je tu početak problema. Naime, imam motor od 4000kv sa 13 zuba na njemu a glavni zupčanik ima 150 zuba i ako mi je matematika točna (4000*11*13/150) tada ja na rotoru imam 3813 okretaja u punom gasu a to mi se ipak čini puuuuno previše. Malo sam proguglal i vidim da samo skupe karbonske elise idu preko 2800 okretaja a ja imam jeftine HC elise!!! Prelazim na 10T a možda i 9T.

Sve si sam skužio  ;)
 
Uzmi motor sa 3500 - 3700kv Toliko imaju originalni Align motori za T-rexa 450 ovaj od 3700kv leti od 65% gasa pa na dalje, sa 75% čisto oke ako bi još malo žešće staviš 85% probaš pa vidiš kak ti paše

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #20
HVALA svima koji su se potrudili da nađem rješenje za svoj problem! Još jedno pitanje, na koliko okretaja vozite svoje heliće?
Pozdrav.


Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #22
Prije svega lijepi pozdrav kolegi Saragi ma gdje bio !
Okretaji ovise o veličini modela i o načinu leta...
Što se sporije rotor vrti ima manju nosivost a što je važnije slabiju upravljivost (ima slabiji odziv na komandama)
Naravno za akrobacije ti treba u pravilu što veči okretaji (kinetička energija u rotoru) da bi mogao izgurati neku pizdariju u datom momentu...(nadam se da se kolega Saraga u ptpunosti slaže?)

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #23
HVALA svima koji su se potrudili da nađem rješenje za svoj problem! Još jedno pitanje, na koliko okretaja vozite svoje heliće?
Pozdrav.

Za neko normala letenje 2400 - 2600 okretaja meni je dovoljno, preko 2800 nisam išao. 3D ne letim.
 
U svim modovima letenja ipak je Robi naj više upoznat sa tom tematikom, Jazavac i Wespen isto, samo jel se tvoj heli može uspoređivati sa njihovim.
Tak da oni svoj helić bez beda zavrte preko 3000 kretaja a da niš ne odpadne s njega.
 
Mogel bi i ja svog samo ga treba onda voziti kaj je sav lud i divlji
 
Govorim o 500 klasi helića zaboravih napomenuti.
 
Manji heli više okretaja što veći heli manji broj okretaja glavnog rotora.

 

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #24
Ako je 450-ka onda oko 3000-3200
Za 500-tku 2500-2800

Ak si Robi - 800 000 ti nebu dosta :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #25
wespen je u potpunosti u pravu.


Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #27
Hvala,moj je 450 pa je 3800 svakako previše. Sa 10T zupčanikom bude taman-2900!

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #28
još jednom lijep pozdrav kolegama Saragi,Wespenu,Žacu !!!
P.S. NVNK !!! Svu trojicu !!!
E jebote sad sam nekaj skužil !
Pa sva trojica dotičnih kolega a nadasve i prijatelja su profi letači !!!(tako kaže statistika) a ja sam ku..c od ofce !
KH KH "PRAVI LETAČ"

Odg: Zašto se savija osovina?

Reply #29
A cuj, ove kompjutore nemozes prevarit :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24