Skip to main content

Topic: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu. (Read 9994 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #15
Pa... nije ni to loše riješenje :), mislim ovo s lokotom :)

I ak zaključavaju zbog smeća, moram reć da apsolutno podržavam onda.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #16
Dečki niste me shvatili: tip lijepo dodje, otvori pa ponovo zatvori. Nakon ribičije opet isto, ovako bi samo uništili lokot i izazvali pažnju, zapisnik, prijavu... Da li je tip bravar, ne znam, ali smijali smo se zajedno.
Veli da ga je to sve zbog nekog čuvara koji neda da ljudi dovoze i izbacuju smeće !
Naši modelari ne bacaju smeće, hebiga svi pušimo zbog neke budale.
Damir

To je to! Niš... vrijeme je da nabavim alat :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #17
Ono šta ja znam je to da ljudi koji tamo u blizini žive ne vole modelare, i ne voli da im išta zuji po zraku bilo to helikopter ili zagi ili bilo što.
Ja znam za 2 puta kada su ljudi koji tamo žive dolazili i prigovarali nam zbog letenja.
Bilo je i onih koji su u prolazu nešto promrmljali.
Ja mislim da je i to jedan od razloga što je rampa sada zatvorena, a bila je godinama otvorena jedna ili druga ili treča koje su puno bliže od opcije koja je sada jedina.
Mislim ima i opcija sa druge strane save kod domovinskog mosta, tamo je isto ok i nema rampe a opet je bliže nego ići tamo nego ovdje okolo.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #18
A jako im može smetat... Pfff

MAK Zapad

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #19
Je Majk, ok za to mjesto. Ali ako je tako kak ti veliš, uh, vrijeme je za inat! Lokot mora pasti, ali nježno, ne grubo ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #20
Ja sljedeći put dolazim s Husqvarna motorkom + rezonantna spulja i hodam kroz Petruševec turirajući, pa nek zaključavaju  :D :D :D
MAK Zapad

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #21
Nekako nisam za to da se zamjeramo  lokalnom stanovništvu, jer ćemo tako lošije proći (pitajte npr. Dr.Toma što je bilo  :'( ).
Jedini pravi naćin je dogovor sa Hrvatskim Vodama , oni gospodare tim pojasom uz Savu.


@Zac1970: ne postoji pojam 'provale u ovoreni prostor', ali zato postoji 'neovlašteni pristup'.
Čuvar te može uredno prijaviti za to, ako te ulovi da si petljao bez ovlasti oko lokota, no to je samo teoretski i ne vjerujem da će se i dogoditi. Bolja je varijanta da ga odvedeš na čevape i pivo, rješio si problem za barem godinu unaprijed !  :D


Ako netko baš ima puno volje da izvede jedan epski trik sa lokotima .... imamo PP  ;)


Damir

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #22
Da, zamjeriti se nekome bude još gore, još budu policiju pozvali zbog buke, pa onda tražili dozvole i što ti ja znam.
meni je jednom došao policajac ali iz zanimacije pogledao malog depronca ;) ;)

Pa rekao sam da treba neko pismo poslati i staviti gore par stotina potpisa, samo dobro izabrati kome.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #23
Ma ja se zezam za ovo s motorkom naravno, ali nemreš mi reći da mi njima smetamo na nasipu, pa udaljeni smo od njihovih kuća bar 200-300m, kak sam već rekao nasip nije njihova privatna prčija, ako oni polažu ikakvo pravo na njega, mi ga polažemo isto tako
MAK Zapad

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #24
Je Majk, ok za to mjesto. Ali ako je tako kak ti veliš, uh, vrijeme je za inat! Lokot mora pasti, ali nježno, ne grubo ;)

jedino što na toj livadi pada trenutno je moj heli i tu i tamo od nekog drugog.I to padne ono baš padne.

Gle lokot ni nemre drugačije pasti nego nježno, pa na visini je od 50 cm a dolje fino meko blato.

Šalu na stranu mislim da možemo biti sretni da letimo ikako.

Iako smo jednom tamo letijeli i bila je i policija i nisu imali ništa protiv robi je demonstrirao svoje sposobnosti i pričao sa njima.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #25
bilo je kod kineza neko čudo u obliku pištolja koje jednostavno utaknes u lokot, par puta pritisnes "obarač" i otvori ti lokot :)
možda neko može da ga nadje....
http://www.dealextreme.com/p/manual-pick-gun-5-piece-set-17606



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #26

@Zac1970: ne postoji pojam 'provale u ovoreni prostor', ali zato postoji 'neovlašteni pristup'.
Čuvar te može uredno prijaviti za to, ako te ulovi da si petljao bez ovlasti oko lokota, no to je samo teoretski i ne vjerujem da će se i dogoditi. Bolja je varijanta da ga odvedeš na čevape i pivo, rješio si problem za barem godinu unaprijed !  :D


Nisam ni napisao da postoji samo sam spomenuo da je kratak put do novostečene profesije :) jasno sve u svrhu letenja

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #27
No dobro, ništ ne zakonito ne treba raditi! Treba pitati nekoga u Hrvatskim vodama dali možemo dobiti legitimnu dozvolu da idemo kroz tu rampu to je sve. Evo, budem ja pitao znam nekoga tko radi u Hrvatskim vodama.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #28
Ajde pa javi.
Mozemo osnovati neku heli udrugu ili klub ako je potrebno ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #29
Zašto kukate?
Sami ste krivi!
Neorganizirani ste.
Večina vas je rekreatvaca koji se samo žale ako im nešto ne paše.
Klubovi se raspadaju savez je odavno u komi.
Kad netko pokaže inicijativu svi samo okrenete glavu.
Ovo su tvrdnje iz vlastitog iskustva:
[attachimg=1]
Poslije ovog dopisa dobio sam termin za sastanak, molio sam ljudeu klubu da idu samnom, ništa, pitao nekoliko modelara, ništa.
Otišao na sastanak, popričao s ljudima, pronašlo se nekoliko mogučih riješenja, trebalo je nastupiti kako je pisalo u dopisu i dobili bi novo letjelište. U MAK Trešnjevka su smatrali da im to ne treba jer imaju Lučko.
Letjelište nije moja prčija da bi se sam brinuo o njemu i tjerao u red neodgovorne.
Pogledajte datum!
 
 
Sad imate što imate LOKOTE
Cjena EU
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO