Skip to main content

Topic: Izrada quadcoptera (Read 2759 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izrada quadcoptera

Pozdrav svima, ovako


imao sam ovu letjelicu http://www.banggood.com/YiZhan-Tarantula-X6-RC-Quadcopter-Wide-Angle-500W200W-With-IOC-p-964160.html letio sam je oko 10 dana, dok sam pokušavao riješavati jello usput sam se praksirao sa njom, jučer sam je letio i vjetar je neki puhnuo i odnio je oko 500 metara od mene na jedan krov, otišao sam među te kuće tražio i nisam našao, sada sam odlučio vlastiti napraviti do 300 eura da ima GPS i kameru, je li to moguće i je li neko voljan pomoći?


Hvala svima

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #1
Pozdrav,  samo hrabro naprijed u izgradnju al mislimnda budes morao malo povećati budzet ako nemas stanicu. Recimo turnigy 9x je oko 500,600kn a isto toliko ti je recimo APM kontroler sa GPSom, a trebaju ti još motori, regleri. Frane možeš raditi ručno.

Poslano sa mog ME173X koristeći Tapatalk


Odg: Izrada quadcoptera

Reply #2
ovaj jedan prodaje phantom 1 sa gopro hero 3 black i tarot t2d gimbalom za 500 eura, isplati li se to kupiti?

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #3
Naravno da se isplati pa samo je gopro 100e

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #4



rusena je... ima par ostecenja... gimbal isto malo zeza jedino sto je dobro sto dodje hero 3 BE uz njega tako mi kaze



Odg: Izrada quadcoptera

Reply #6
I mene zanima isto :)

@pilich
Za što ti kvad treba,, snimanje ili fpv i jurnjavu?


Odg: Izrada quadcoptera

Reply #7
Na ebuy ga ne mozes kupit ispod 100e na to sam mislio cak niti jedinicu :D
A kroz neke kanale se moze nabavit za 150e nov l u ogranicenim.kolicinama :D

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #8
za snimanje prijatelju, ovaj što sam imao bio je brz, neukrotiv, treba mi neki sa gps da može stajati u zraku i da mogu fino upravljati sa njim

 

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #9
Ajde malo pogledaj teme ovdje ... Imas dosta tema i 90% su letjelice za snimanje .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #10
Prijatelju,onako iz iskustva ti kažem da spremiš fine pare. Skoro sam pravio liku jednu mašinu. Bez 600$ za bilo šta,iole ozbiljno nećeš proći. I još pošto znam da si iz BiH,računaj potencijalnu carinu i sl. Evo ti okvirno cijena za mašinu koja može dobro da te posluži koja može nositi gimbal za Gopro.


Frejm: 80-100$
Motori: 4 # 18-25$
ESC: 4 # 10-12$
Kontrolor: Naza lite ili APM: 120-170$
Upravljač: Flysky ili Turnigy 9X: 90$
Dodatni modul za upravljač: 40$
Baterije 3S minimum: 1 kom minimalno 30$
Punjač za baterije: minimum 25$
Propeleri: 1 kom da je ičemu oko 4$ (treba ti 8,da imaš za rezerve)
Sitnica,konektora,kablova,gluposti raznih,minimalno 30-40$




E,to su ti cijene za neke po mom iskustvu minimalne komponente u koje se vrijedi ulagati ako želiš nešto kao poluprofi snimati. Ali opet će bit bolje od Phantoma 2.


Dalje,treba ti stabilizacija za kameru,minimalno 110$,treba ti FPV sistem da vidiš šta snimaš, znači predajnik,prijemnik i antene minimalno 60$. Displej,minimalno 50$ da je ičemu... Pa vidi sam,isplatili ti se to raditi.


Vjerovatno će ti ljudi govoriti da se može proći jeftinije ovdje ili ondje,ali vjeruj meni,skopio sam za ljude 5-6 mašina,ako odeš ispod ovih cijena,i ovih komponenti,pokajaćeš se vrlo brzo.


A da ne bude da pričam u prazno,evo snimka sa jedne od tih mašina:


http://www.youtube.com/watch?v=qJ51dmy7BTA




Uglavnom imaš ovdje na forumu mnogo postova kako su ljudi i šta radili. A imaš i odličnu ekipu u Mostaru koji su ti vjerovatno bliži. Sumnjam da će iko odbiti da ti pomogne oko sklapanja.


 
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #11
javi mi se u inbox


Odg: Izrada quadcoptera

Reply #13
Ma imaš ih na banggood-u,i gearbest-u po 40-50$. 7 inch,ništa posebno,ali može poslužiti. Dođu i sa zaštitom za sunce. Odličan displej sam skoro kupuona MyRCmart-u,sa diversity prijemnikom 130$. Rekao sam "da je ičemu",ne da je dobar. Ali poslužiti može. Nisam na računaru da šaljem link,ukucaj samo: "7 inch "
Nisko,niže,...šetnja...