Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110342 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #465
Kontroler je naza, nije kriv kontroler, RX ga je prešalto u fallsafe, a baterija je robbe li-ion 2800mAh 2S, quad je preživio ali s 3 oštečena propelera.

Bitno da su glava i prsti na broju, a propeleri su najmanji problem  ;)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #466
Kontroler je naza, nije kriv kontroler, RX ga je prešalto u fallsafe, a baterija je robbe li-ion 2800mAh 2S, quad je preživio ali s 3 oštečena propelera.

Više puta mi je bilo žao kaj nisam uzeo 8FG iz EU (zbog LiIon), ali ako se taj problem češće javlja, nemam ništa protiv vulgaris NiMh baterije :/ Dobro da nije bilo veće štete
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #467
Nakon toga kada bi stavio bateriju na punjenje punjač od futabe bi javio da se puni pa nakon par sekundi da je puna pa onda opet kao da se puni pa opet puna, probavao sam je napunit u par navrata (kroz nekoliko dana), na kraju je ta njezina elektronika koja joj regulira punjenje proradila i ta baterija sad kao radi ali nije mi ju pouzdano koristit, mogao bi je izvadit iz folije i uklonit elektroniku, vjerujem da su čelije ok, korisit ću je za nešto drugo.
Za stanicu sam uzeo ovu bateriju:
http://dx.com/p/mystery-7-4v-2800mah-30c-li-polymer-battery-pack-for-r-c-car-34317
legla je unutra bez problema, ali tu bateriju nepunim sa originalnim punjačem od futabe nego sa Imaxom, radi super i ima još bolju autonomiju.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #468
Ma držim se ja stock NiMh batke, imam autonomije za cijeli dan bit na livadi i još sutradan simat par sati :) A opet znam da napon nije prevelik i nemam brige da ću ju previše ispraznit itd.
A LiPo zna i buknut, nekak mi nije najsigurnije to imat u stanici
MAK Zapad


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #470
X666 rastavljen, dijelovi potrebni za novi projekt.
Ako ima zainteresiranih otvorim novu temu.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #471
Moze...
Jel to ovaj triki novi projekt? :)


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #473
Super..,s nestrpljenjem iščekujem prve letove :)


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #475
zašto ne probaš s ovima, http://www.flyfreak.net/multirotor/regleri-hk/
to je novi hit na HKu, ima brzi fw(simonk), radi s raznim motorima i kontrolerima, te imaš karticu za programiranje (smjera vrtnje na prvome mjestu, pa zalemiš sve dok slažeš i onda samo programiraš di da vrti)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #476
Nikako da ovi BlueSeries 30A regleri dođu u HobbyKing pa me zanima jel valjaju ovi regleri: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15205__Hobby_King_30A_ESC_3A_UBEC.html

u kombinaciji s istim NTM motorima (regleri sa SimonK firmware-om)?

20A i 40A su na stocku
NTM radi s simon firmwerom ali novija verzija poslije 30.9.2012

regler mora biti u RapidESC bazi ako zelis simona
http://wiki.openpilot.org/display/Doc/RapidESC+Database
no mnogi iz baze su neupotrebljivi sa stock

30A treba naruciti dok su na BK jer cesto kada dodju ni ne javi da su dosli jer su vec kolicine razgrabljene u prednarudjbi


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #477
Mozda da uzmes 40A, znam da su skuplji ali ako danas sutra odlucis gljivase idu do 6s a ne samo do 4s kao 30A.
Meni su ti u nekom daljem planu.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #478
Ti 40A regleri su mi totalni overkill i cjenovno i funkcionalno pošto koristim samo 3S baterije.
Jeste vi čekali te 30A reglere na backorderu (i koliko dugo)?
Jesam, 2-3 tjedan ali to jedno vrijeme dolaze pa onda po 4 tjedna ne, nema pravila no ako je vec dugo proslo krenut ce uskoro, tako do bude.
Ako odlucis za druge odmah sutradan dodju.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #479
Ostali dijelovi za quad su mi stigli,
 a gradnju ne mogu ni započeti dok ne znam koliko budu dugačke žice od reglera tako da mi nema druge nego čekati da stignu regleri.

Prijateljski savjet, radi s njime što hoćeš jasno, tvoj je model na kraju:

ali gradi model prema težini kamere ili namjene (posao ili zabava, sporo ili brzo letenje),
pa po tome biraš motore, onda ti to određuje propelere,
a onda to određuje duljinu krakova.

nikako sve bazirati na duljini žice koja dođe na regleru...

edit: da ne idemo s previše postova u OT, na quadu stavi toliko da imaš oko 5cm mejsta od središnjeg framea.
        a na hexu di su propovi bliže jedan drugome, ostavi od 0.5-1 duljinu propa između dva susjedna propa