Skip to main content

Topic: Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!? (Read 3194 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!?

Pozdrav!
Imam čudan problem sa receiverom Spektrum SR3300T. Dakle kad ga bindam sa DX3R servo lijevo i desno radi normalno u STR a THR ne reagira, aj to nebi bilo cudno da je mrtav port za THR...ali misterija je za mene kada zamjenim kanale STR i THR - dakle da je gas na volan a pištolj je skretanje oboje funkcionira. Vratim nazad kako i treba biti, dakle pištolj u THR a volan u STR i opet radi samo STR a THR ne.
Ja sam jako zbunjen, nadam se da mi netko može reći zašto se to događa i kako otkloniti tu grešku.
Hvala!

Odg: Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!?

Reply #1
Pozdrav
I mi imamo sličnu situaciju, nama gas radi, a skretanje ne, što ti želim reći da novi članovi samo idu naprijed, a ne žele recimo skrenuti desno u ovu temu http://www.flyfreak.net/nasforum/predstavite-se/725/ ili lijevo u ovu temu http://www.flyfreak.net/pocetnici/modelarstvo-kako-poceti/  nego samo ravno u glavu.

Sad je dosta  zeke, lijepo se predstavi u temi namjenjenoj za to, pa onda možeš oćekivati neku pomoć, ovako ispadaš kao cockie pa te rješavamo add blockom,

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!?

Reply #2
Moje isprike, nisam se predstavio u temi. A temu kako poceti sam pročitao više puta pošto me prijatelj koji profesionalno vozi rc uputio na ovaj forum.
Također me nije znao savjetovati u vezi problema spektrum receivera pa je rekao da pitam ovdje.

Odg: Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!?

Reply #3
Nema nigdje nekakav throttle hold ili nesto slicno? Nisam nikad radio sa tom opremom koju imaš ali nabadam :)

Odg: Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!?

Reply #4
Pozdrav!
Imam čudan problem sa receiverom Spektrum SR3300T. Dakle kad ga bindam sa DX3R servo lijevo i desno radi normalno u STR a THR ne reagira, aj to nebi bilo cudno da je mrtav port za THR...ali misterija je za mene kada zamjenim kanale STR i THR - dakle da je gas na volan a pištolj je skretanje oboje funkcionira. Vratim nazad kako i treba biti, dakle pištolj u THR a volan u STR i opet radi samo STR a THR ne.
Ja sam jako zbunjen, nadam se da mi netko može reći zašto se to događa i kako otkloniti tu grešku.
Hvala!

A gdje završi treči kanal onaj koji inače aux on/off? Možda se i on može mapirat pa ti je izbrkan redoslijed.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Spektrum SR3300T zamjenio kanale!?!?

Reply #5
Nema nigdje nekakav throttle hold ili nesto slicno? Nisam nikad radio sa tom opremom koju imaš ali nabadam :)

Ne nema, već sam pretražio to. A i da je uključeno onda nebi na drugom receiveru radilo, a meni sve radi ok sa običnim, tj bez telemetrije reciverom.


A gdje završi treči kanal onaj koji inače aux on/off? Možda se i on može mapirat pa ti je izbrkan redoslijed.
[/quote]

Treći kanal je samo napajanje i ništa drugo. Ali zapravo neznam da li se može mapirat.

Da li je moguće nekako reprogramirat receiver? Znam da se ESC može i to sam radio stotinu puta ali neznam za receiver.