Skip to main content

Topic: Padobran (Read 2426 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Padobran

Pozdrav! Možda i ne pripada kategoriji RC ali vjerujem kad projekt bude bio gotov i ako bude sve štimalo (vjerujem da hoće) ubacit će se koji servo, elektronika... no do tada ću se baviti krojenjem :D

Dakle, u doba recesije i studentskih dana odlučih se učiniti korak u mojim dječačkim snovima :D. Kako vidim nitko se nije bavio izrađivanjem padobrana pa sam mislio za početak okušati se u toj kategoriji. Nadam se da će se još ljudi oduševiti ovom idejom pa da dobijemo i podrubriku ili osnujemo prvenstvo u preciznom slijetanju  :D

Dimenzije padobrana su 140cm x 70cm (moguće proporcionalno povečavati, ali za početak će biti ove dimenzije)
Umanjena je kopija padobrana od 7 ćelija.
Radit ću ga od pravog padobranskog platna.
Sve skice i svi detalji su razrađeni i samo čekam platno.
Na slici koja u privitku možete vidjeti dvije osnovne sastavnice. Na gornjem papiru iskrojena je bočna ploha padobrana. Donji papir je nutarnje rebro. Gornju i donju plohu ću crtati izravno na platnu :)

Uskoro još detaljnije :)

Prijedlozi, kritike i pohvale su dobrodošle :)

Odg: Padobran

Reply #1
Samo naprijed.....

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Padobran

Reply #2
Hvala, hvala :)

Odg: Padobran

Reply #3
Nakon zimskog sna probudio se i ja :D :D

Materijal je nabavljen, ideja razrađena, lemilica upaljena.... :D :D :D

Evo nastavljam sa izradom padobrana. Nastojat ću sa slikom - dvije redovito vas izvještavati da vidite kako napreduje projekt. Nadam se da će to biti uskoro, korak po korak (studenti će me razumjeti, dolaze ispiti  :'(   )

Trenutno sam iz padobranskog platna izrezao donju plohu padobrana i pokoje nutarnje rebro :)
Pozdrav, koadjutor