Skip to main content

Topic: Hot liner ??? (Read 7892 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hot liner ???

Pozdrav svima!!

Treba mi vase strucno misljenje u odabiru jednog dobrog hot liner-a.. malo sam gledao po netu i blizard mi se cini kao dobra kupovina ali dosta je malen i ima malu povrsinu krila,tako da trazi da se leti relativno brzo,meni bi trebao nekakav kompromis tj, da moze ici brzo da je okretan ali da i jedri relativno mirno mozda nesto malo vece sa vecom povrsinom krila,,,
Gledao sam neki dan na jedan na grobniku neznam tocno koji je model ali se ponasa super u zraku  i mislim da bi ja nesto takvo,,,mislim da je decko tu na forumu,, pa ako moze postati link modela  bio bi zahvalan.

Odg: Hot liner ???

Reply #1
pa i nije istina da mora blizzard letit bas tako brzo, moze i nemora, ovisi sta naguras u njega, ako stavis slabiji setup malo moze ic i polako, sam setup mu dosta definira tezinu a s tim i opterecenje jako varira, ja ga imam, evo nikako uhvatit vremena da ga sastavim do kraja, fale mi serva za njega ali mogu ti rec da je model napravljen nesto extra;
naravno mislio sam ga malo nabildat sa setupom tako da penje barem 40-50m/s, vidjet cemo ovih dana
:D

Odg: Hot liner ???

Reply #2
bas me interesira kako ti se bude ponasao,meni je blizard super ,, gledao sam po jubito i stvarno ide nema sta ,,

Odg: Hot liner ???

Reply #3
ovo sta ja mislim stavit je 2 puta jaci setup nego oni imaju orginal tuning, Turnigy 3542D 1000KV 450W, sklopiva Aeronaut CamCarbon Pro 12×8 i regler Plush 60A

Odg: Hot liner ???

Reply #4
evo par fotki kako izgleda, treba samo serva ubacit i motor;

Odg: Hot liner ???

Reply #5
striček.... to je jedan od onim modela  "prvo slika pa onda zvuk" ???

prvo vidiš kak lupi, pa onda naknadno dođe zvuk?  ;D

rekel bi ti da si zemeš kacigu, al mislim da nebu pomogla  ;)

imam ja krilce neko, full karbon 1,2m stari projekt, ko zna morti dobiš društvo  :)

Odg: Hot liner ???

Reply #6
evo par fotki kako izgleda, treba samo serva ubacit i motor;
a imas li serva motor itd,,, vidio sam da si govorio da ga mislis sloziti,,, pa jesi li nabavio sve sta si naumio  ili si zapeo u ovoj fazi,,, ,

Odg: Hot liner ???

Reply #7
sta bi islo na blizard ,,, koji setup ,,, mislim s cim bi ga dao,, samo spiner i prop ,,, ili

Odg: Hot liner ???

Reply #8
Ja sam imao Excell Competition II (zadnje izdanje je III) sa setupom 580bb+getriba i 8 NiMh-a, gore je išao jako teško a dolje ko spitfajer, uz pripadajući zvuk. Setup je bio pretežak pa mi se često dešavalo da na startu ostane bez uzgona i propadne na krilo, što je vodilo zgnječenom trupu. Na kraju sam stavio brushless i LiPo što je stvar prenerazilo, sa 3S je penjalo vertikalno. Ali zbog lošeg trupa sam ga ipak prodao. Krilo je međutim remek djelo. Vingleti i uške bez crte prelaza kao da su od stakla, a zapravo su stiro-abachi. Mislim da ga se da naci za 219€. Raspon 2,2m. A sad imaju novog dobavljača trupova pa valjda trupovi više nisu problem.
Preporučam.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Hot liner ???

Reply #9
sta bi islo na blizard ,,, koji setup ,,, mislim s cim bi ga dao,, samo spiner i prop ,,, ili
jos cu vidjet tocno detalje sta ce ici ali trebalo bi ic sljedece:
motor klase 500-600W sa nekih 1100-1300KV
regler 60A
baterije 2200 3S 30C
elisa 12×8
serva Hitec HS-65MG ili HS-65BB


Odg: Hot liner ???

Reply #10
Pricao sam sa tipom iz mibo modela ,, pa smo nesto komentirali vezano za temu,, covjek hvali E-osa sto i nije cudno posto je to njihov model(svaki cigo....) mene zanima dali je neko kupio ili probao doticni ,, i kakvi su dojmovi,, trazio sam po starijim postovima ali nista nisam nasao,,,

Odg: Hot liner ???

Reply #11
evo i slike

 

Odg: Hot liner ???

Reply #12
[attachimg=1]
[attachimg=2]

Ja svoga Blizzarda polako privodim kraju, ostalo je ubaciti pogon i postelati servace.
Malo me strah pogona jer sam uz model umjesto 9x6 dobio 9x7 propeler a to je na motoru 3536 1450kv pokazalo 58A i preko 650W, mislim da je to previse za taj motor. Planirao sam ostati u grancama do 45A (imam Multtiplexov regler i motor Himax od Acromastera ali ne mogu to iskoristiti jer nemam spiner od 5mm).
Izgleda da cu morati limitirati throtle do nekih 75% pa viditi sto se dogadja.
Probat cu snimiti maiden flight  :)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije


Odg: Hot liner ???

Reply #14
Eh, gledao sam taj video vec par puta  :)
Ja sam krila od polovice  prema vrhovima ojacao armiranom trakom da smanjim mogucnost flutteringa pri vecim brzinama. Ako uspijem mozda veceras i isprobam kako leti.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije