Skip to main content

Topic: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz (Read 3218 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Imam problem s bindanjem ili s stanicom.
Prijemnik je na 5V stanica na 12.1V
S straznje strane neprestalno blinka crveno.
Otvorio sam je i mini konektor izgleda kao da je oplet oko koaksialnog svucen. Pa neznam dal je to mozda zbog toga ili nesto drugo?
Hvala unaprijed na pomoci

Milos @ Galaxy S3

Odg: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #1
sta bas nitko nezna sta bi to moglo znaciti ? pretrazio sam cijeli net i ne nadjem odgovor.

Odg: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #2
Meni što pada na pamet je da ako je ant na konektor onda ju diskonektiraj pa probaj onda bez antene ubindat, na tu daljinu od 1m mora moći ubindat bez antene, ako ubinda onda ti je u kratkom spoju konektor antene tu na tom djelu za koji kažeš da se kao plet vidi ili je svučen.
Drugo što mi pada na pamet je da još jednom za svaki slučaj provjeriš u user manualu točnu proceduru bindanja.
 :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #3
Na plocici je u.fl konektor. Probao sam i njega otkacit da on ne pravi gresku u kratkom spoju. Sad sam narucio u.fl na rp-sma i onda na to neku wifi antenu?



Milos @ Galaxy S3

Odg: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #4
Može i tako ali trebalo bi ti se moći ubindat i sa otpojenom antenom, ako neće onda je dalje stvar elektroničke spretnosti.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #5
Hjoj ... bem ti. Oke. Sacekat cu da dodje konektor pa kad on dodje cu spojiti pa vidit.

Milos @ Galaxy S3

Odg: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #6
a sto mislis pod elektronickom spretnoscu ?

Odg: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #7
Ako postiji negdje kvar na predajnom ili na prijemnom djelu elektronike, pa ako je to hladan lem, znati ga naći ili eventualno prepuhati cijelu pločicu, provjeriti dali svi IC-i imaju adekvatno napajanje pa ako neki nema pronaći njegov izvor (regulator) pa ga po potrebi zamjeniti, promjeniti neki IC ako je dobavlji i ako je isplativo, znači pričam o servisu elektronike.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #8
Upravo  sam rastavljao laptop radi ciscenja i ajd reko da prekontrolisem dal radi stanica jer i na njemu imam iste konektore u.fl.
Stanica i dalje samo blinka crveno.

Sad me zanima da li je itko voljan da mu posaljem stanicu i da je on pregleda ili da sacekam da mi dodje u.fl kabel i to spojim i tad saljem. Dosta se razumijem u elektriku al meni sve izgleda kako treba. Nema hladnih lemova i sl.

Milos @ Galaxy S3

 

Odg: Problem s futaba 3PM 2.4Ghz

Reply #9
stila D-Link original antenica, i dalje nije radilo, pa sam onda isao opet provjeriti sve spojeve i to i ocito je neki radio kratak spoj di nije trebalo, paste za lemljenje je bilo na pola ploce pa sam to skidao s kontakata... i napokon je proradila.