Skip to main content

Topic: iCharger 106B+ - Balance port not connected (Read 2353 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iCharger 106B+ - Balance port not connected

Pozdrav,

imam problem. Imam navedeni punjač kojeg nisam neko vrijeme koristio, sve je stajalo spakirano u ormaru od RC opreme. I nekidan odlučim to malo pregledati pošto planiram nabavku vozila. I idem si provjeriti baterije što imam. I spojim na punjač batke, i sve spojim, startam ga, provjerava bateriju. I kad počne punit, samo mi izbaci "Balance port not connected".  Kad prebacim na V čelija, prikazuje mi napone koje izmjerim i multimetrom.

Sve je podešeno po uputama. Sve radim kao i prije dok sam uredno punio.

Ima tko ideju?

Odg: iCharger 106B+ - Balance port not connected

Reply #1
glupo pitanje ali vjerume da si balance port spojio sa baterijom.


ako je spojen provjeri pojedine žice na balance kabelu, da nije koja žica zacvikana.


ako koristiš parallel board za punjenje mozda ti je koji bakreni vod oštećen na pločici, to se meni jednom dogodilo.


i da li imaš ispravno postavljen broj čelija koje se pune u odnosu na bateriju.
Moguće da imaš premali napon na bateriji pa ti umjesto 5s automatski prepozna 4s ili nešto.



9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: iCharger 106B+ - Balance port not connected

Reply #2
Možda ti je napajanje punjača preslabo, pa sigurnosno izbacuje?Samo jedan od razloga ;)

Odg: iCharger 106B+ - Balance port not connected

Reply #3
glupo pitanje ali vjerume da si balance port spojio sa baterijom.


ako je spojen provjeri pojedine žice na balance kabelu, da nije koja žica zacvikana.


ako koristiš parallel board za punjenje mozda ti je koji bakreni vod oštećen na pločici, to se meni jednom dogodilo.


i da li imaš ispravno postavljen broj čelija koje se pune u odnosu na bateriju.
Moguće da imaš premali napon na bateriji pa ti umjesto 5s automatski prepozna 4s ili nešto.

Jesam,

palo mi je to na pamet pa sam probavao redom sve batke. I onda sam provjeravao multimetrom.

Ne koristim.

Prepozna automatski, i dobro prepozna. Nisam pametan.



Probavao sam danas, kad stavim Charge/Discharge mod, napuni mi bez problema batku, sve ćelije puni ravnomjerno. Tako da ajde, mogu napunit batke.


@Mario

Neznam, koristim napajanje od računala. To sam koristio i prije. No ne isključujem tu mogućnost.

Hvala vam obojici na savjetima.

Odg: iCharger 106B+ - Balance port not connected

Reply #4
Imam i 106 i 206 već par godina i nikada niti jedan problem.
Znam da ima automatsko prepoznavanje.  kada se balans konektor od batke spoji an napise na displeju koja je.
Znao mi je pokazivati tu grešku ako sam slučajno naopačke spojio balans konektor ili nedovoljno ga umetnuo, ali u osnovi to je to.
Pogledaj spoj na balans portu, sam kabl i konektor od ploče do punjača, možeš s ommetrom....