Skip to main content

Topic: APM i ESC (Read 2217 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

APM i ESC

Pozdrav,
imam nedoumicu, a posto se ne bavim elektronikom, rekoh da pitam one koji znaju  ;)

Radi se o sledecem:
Radi se o quadcopteru, sa APM 2.6, na OUTPUTS delu imam spojena 4 ESC- a sa BEC- om (nisu OPTO), pretrazujuci net, nasao sam da se OUTPUTS moze napajati sa sva cetiri ESC- a istovremeno, tj. da se ESC- ovi, bez uklanjanja +5V voda, mogu ukopcati na OUTPUTS, da to nije lose, jer osigurava napajanje, tako sam i uradio.
Moje pitanje je sledece:
Da li smeta ESC- ovima (grejanje, smetnje, nekakvo "opterecenje" i sl), ako se napajanje OUTPUTS- a, radi istovremeno sa vise ESC- ova (BEC-ova)?
Tacnije, da li postoji bilo kakvo "opterecivanje" ESC- ova, ako se istovremeno, sa svakog, koristi +5v na OUTPUTS- u?

Gledao sam da li je neko vec postavio ovakvo pitanje, nisam pronasao, izvinjavam se, ako je vec bilo reci o ovome, a ja nisam nasao temu.

Unapred hvala, lepo vreme i pozdrav svima!

Odg: APM i ESC

Reply #1
Ja APM napajam sa samo jednim BECom, sa jednog ESC, sa ostalih ESC sam povadio +5V vod , nikakvih problema nisam imao.

Odg: APM i ESC

Reply #2
Ja sam također APM napajao sa jednog ESC-a, al sam stavio zasebno BEC jer su velike oscilacije u naponu pa me bilo strah brownouta.
Lp,
Alex

Odg: APM i ESC

Reply #3
Hvala na odgovorima!
I ja sam napajanje APM- a (OUTPUTS- a) radio sa jednog ESC- a, sa preostala tri ESC- a, sam uklonio +5V vod,
Porobao i drugu varijantu, sa zasebnim UBEC- om, a sa ESC-ova uklonio +5V.
Pretrazujuci net (trenutno ne mogu naci link), negde sam nasao da zbog varijacija u naponu BEC- a sa ESC- a, kao mera bezbednosti, moze da se izvrsi napajanje OUTPUTS- a tako sto se istovremeno, sa sva cetiri ESC- a koriste +5V vodovi.
Uklonio sam UBEC za napajanje OUTPUTS- a da bih smanjio kolicinu zica i elektronike.

Odg: APM i ESC

Reply #4
Kaže ovdje u službenim uputama za modalitete napajanja APM-a kako se smije napajati sa jednoga ESC-a:
Quote
No Power Module and no servos and power provided by BEC from ESC
  • If you do not have a power module and you are not using servos.
  • Ensure JP1 is installed and provide the necessary power via the BEC from one of your ESC’s.
  • Connect one ESC’s BEC power and ground wires to one pair of the APM OUTPUT connectors power and ground pins.
  • Clip the BEC power leads on the remaining 3 wire connectors.
  • Ensure that the ESC’s signal wires are connected to the appropriate APM OUTPUT connector signal pins.
  • You must ensure that your ESC’s BEC has a sufficient power capability (at least 2 amps).
    • Most 20 amp or higher ESCs have 2 amp BECs.

 

Odg: APM i ESC

Reply #5
@skyfall
da, procitao sam, tnx ;) !


Namera mi je da saznam, ako koristim +5V sa sva cetiri ESC- a, da li to predstavlja problem za ESC- ove?


Napajanje sam uradio preko dodatnogUBEC- a, za OUTPUTS, sa ESC- a sam maknuo +5V, ali mi se cini zanimljivim pitanje za poznavaoce elektronike ;)
Kako sad stvari stoje, nema objasnjenja, za cinjenicu (ili ne), da takvo povezivanje "opterecuje" ESC- ove?!


Evo malo price na ovu temu: http://diydrones.com/forum/topics/connecting-esc-directly-to-apm?id=705844%3ATopic%3A272862
Namera mi je da cujem Vasa iskustva...