Skip to main content

Topic: throttle curve ili expo (Read 5199 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

throttle curve ili expo

dakle pre zivcan mi je heli kad je na idle up-u
 sa jako malim pomacima sticka sa sredine gore ili dolje heli odleti jako brzo

dali da expo na evlvatoru povecam ili da mozda krivulju gasa smanjim?
trenutno je expo elevatora na 40% i krivulja gasa je 85-80-75-80-85

Odg: throttle curve ili expo

Reply #1
Možda imaš previše pitcha, ako je heli s flybarom, odi u swash menu i smanji cyclic pitch (prvo izmjeri koliko pitcha dobivaš pomoću pitch gaugea)
40% je malo previše expa, radije si složi recimo 30ak posto expoa i smanji si cyclic pitch (ili u swash meniju ili smanji dual rate)
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #2
+12 0 -12 je pitch tolko sam ga stavio jos prije dok sam ga slagao
smanjit cu swash mix pitch za 10 % pa sutra vidim kako ce reagirat

prije mi je bio expo na 25% i stavio na 40 i puno bolje je ali svejedno jos uvjek je prezivcan na gasu

Odg: throttle curve ili expo

Reply #3
cekaj, jel te muci kolektiva, ciklika(elevator) ili jedno i drugo?
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: throttle curve ili expo

Reply #4
Mislio sam koliko pitcha dobivaš na ciklici, ne na kolektivu
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #5
znaci drzim stick u sredini i ako  malo pomaknem npr gore poleti gore jako brzo
ako malo pomjerim stick dolje poleti dolje jako brzo


Odg: throttle curve ili expo

Reply #6
Ja sad više niš ne kužim  :D
Ajmo ovako. Da li letiš u mode 2 (gas i rudder na lijevoj palici, ciklika, tj. aileron i elevator na desnoj)?
Ako da, kamo ti heli "odleti" kad pomakneš koju palicu  :D
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #7
Mislio sam koliko pitcha dobivaš na ciklici, ne na kolektivu

ovo prvi put cujem dosad sam mjerio samo nagib elisa na max i min pozicijama sticka pitch gauge na elise i to je to
pojasni mi ovo pitch na ciklicki

Odg: throttle curve ili expo

Reply #8
lol ajmo iz pocetka  ;D

znaci pricam za stick gas

upalim idle up i on se fino zavrti lagano dignem heli od zemlje i sa mali pomacima tog sticka heli je preosjetljiv znaci ako mrdnem malo palicu gore heli jako brzo krene gore

Odg: throttle curve ili expo

Reply #9
OK, onda si složi +/-10 (ili 9) collective pitcha i završena priča (čak je ispala i glupa rima)
A kaj se tiče cyclic pitcha, niš čudno. Mjeri se isto kao i kad mjeriš collective, staviš palicu kolektiva na sredinu, dodaš recimo full elevator i izmjeriš pitch gaugeom
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #10
sad sam procitao sta sam napisao  :) :)

pobrkao elevator aileron ruder pitch i ostale pizdarije  ;D

ako sam dobro poslozio sve to u glavi samo u swash mix menu-u trebam smanjit postotak PITCHA   

Odg: throttle curve ili expo

Reply #11
jes, ili u swash mixu ili direkt krivulju srezi.
Alternativno ak se ne zelis odreci 2-3posto pitcha mozes malo sravnat krivulju od 0 do recimo 5posto ili spustit nulu na prvu cetvrtinu palice ak ti netreba sva negativa.. ali ovo su vec zesce kemije(nemoj:))



X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: throttle curve ili expo

Reply #12
jes, ili u swash mixu ili direkt krivulju srezi.
Alternativno ak se ne zelis odreci 2-3posto pitcha mozes malo sravnat krivulju od 0 do recimo 5posto ili spustit nulu na prvu cetvrtinu palice ak ti netreba sva negativa.. ali ovo su vec zesce kemije(nemoj:))

nesto cu vec iskemijat

koji sim imas,ako imas phoenix-a kolko je u stvarnosti i u simulatoru slicnost t-rex 500

Odg: throttle curve ili expo

Reply #13
Mislio sam koliko pitcha dobivaš na ciklici, ne na kolektivu

ovo prvi put cujem dosad sam mjerio samo nagib elisa na max i min pozicijama sticka pitch gauge na elise i to je to
pojasni mi ovo pitch na ciklicki

Pitch na kolektivi je za 3D -11° - 0° - +11° (u nekim slucajevima ljudi stavljaju stupanj vise ili manje ovisi o setupu helica i td)
A cyclic pitch bi trebao biti oko 7° kad pomices palice na stanici u krajnje pozicije za kretanje naprjed nazad i roll (kod ovog kretanja polozaj palica kolektive mora biti u neutrali dakle 0° da mozes adekvatno izmjeriti kutove ciklike)
Expo jos kasnije namjestas po zelji koliko ti odgovara za tvoj stil letenja.

Za normal mode pitch na kolektivi je -4° - 0° - +10° (ako se dobro sicam... nek me netko ispravi ako sam sto krivo napisao ili ako netko ima bolji tip za podjeliti s nama :) )

To bi dakle bilo ono po PS-u iz literature koju sam imao dostupnu... meni je tako slozeno i ja zadovoljan... a i vidim da masu njih na netu koristi isti setup
Jeli to ispravno ili ne neznam... meni odgovara
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: throttle curve ili expo

Reply #14
+/- 11 je pre malo. Po uputstvima je od 12 do 14 ovisi po stilu. Normal bi trebal biti -5, 0, 10 po Alignu.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3