Skip to main content

Topic: Naze 32 full barometar PROBLEM (Read 1945 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naze 32 full barometar PROBLEM

Na quadcopteru imam naze 32 full verziju sa barometrom ali kada ga u letu prebacim u baro mod dogadaju se prevelike oscilacije- doslovno oscilira cca 5 metara gore dole ali to radi tako da se throttle naglo povecava i smanjuje kao da sa half sticka povucem full stick i opet vratim tako odrzava visnu... pa me zanima jeli moguce ikako postici bolje odrzavanje visine sto ukljucuje njeznije osciliranje i preciznije drzanje visine? Pomaze li prekrivanje baro senzora spuzvom? Ako da kakvom i na koji nacin da pokrijem. Isto tako kakve rezultate da ocekujem nakon toga? Te moze li se postici ista PID Tunningom?

Odg: Naze 32 full barometar PROBLEM

Reply #1
Ja imam rev6 i probao sam upalit baro samo da vidim sta kaze. Isto su bile neke sulude reakcije pa sam ga ugasil i kvit. Zapravo mi ne treba za letenje...

Odg: Naze 32 full barometar PROBLEM

Reply #2
Prvo moraš staviti spužvi jer ti baro zbog strujanja zraka od propova raditi kriva očitanja. Bez spužve niti jedan baro na fc kontrolerima ne radi kako treba(naze32, cc3d).ja ga isto ne koristim ali sam ga testirao na revo fc u i radi ok nakon instalacije spužve i na ravno ispravne kalibracije nakon toga. Lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Naze 32 full barometar PROBLEM

Reply #3
Na barometar moras staviti gustu crnu spuzvu da ga zastiti od strujanja zraka koji propeleri stvaraju i sunceve svjetlosti. Zalijepi komadic CRNE NEPROZIRNE spuzve tako da ju uhvatis cca vrucim plasticnim ljepilom oko barometra a ne za sam barometar kako ne bi zacepio i zaljepio njegov otvor. Nadam se da sam ti pomogao :)

Odg: Naze 32 full barometar PROBLEM

Reply #4
Rijeseno! Cijeli fc sam prekrio spuzvom i malo se igrao sa pidovima tako da sad radi solidno jos uvijek su tu vertikalne oscilacije oko 2m ali su potpuno blage bez trzaja.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Odg: Naze 32 full barometar PROBLEM

Reply #5
Isto jel zna neko kako baro senzor funkcionira? Dal se on kalibrira kad armam quad pa mu je 0 metara na visini s koje je poletio ili prema ukupnom tlaku racuna visinu?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


 

Odg: Naze 32 full barometar PROBLEM

Reply #6
Za naze neznam, ali na mom trikiju sa multiwii 2.4 kao 0 uzima armanje.