Skip to main content

Topic: Hobbyking Y-3 (Read 9559 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #15
Vidim da se riješio problem oko NTM motora, znači da mogu flashat ESC-ove (a i KK2) odmah prije nego ih ubacim u frame?

Cak preporucam,
KK2 1.5 je dosta bolji od 1.0 i 1.2 u self level modu,
Simon dozvoljava da dobro leti skoro sa svim PI brojevima, te ne mozes pogrijesiti u postavkama jer imas samo th range ( teoretski imas reverse s reprogramiranjem),
NTM je od 30.9 verzije testiran i ispravljen od Simona, prijasna verzija je opasno stekala.

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #16
Stigao frame, težina 370g
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #17
Dali će biti problem ako svu elektroniku (uključujući i servo) napajam samo sa BEC-om od jednog ESC-a?
Pitam jer vidim da se koriste i dodatni BEC-ovi...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #18
Dali je moguće prije flashanja SimonK firmwarea spremiti negdje originalni firmware sa ESC-a ?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #19
Dali je moguće prije flashanja SimonK firmwarea spremiti negdje originalni firmware sa ESC-a ?

Nazalost ne, vecina je zakljucana,
iako procita sadrzaj nije pravi.

Navodno su neki dobili otkljucan ali tesko je naci orginal fw.

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #20
Dali će biti problem ako svu elektroniku (uključujući i servo) napajam samo sa BEC-om od jednog ESC-a?
Pitam jer vidim da se koriste i dodatni BEC-ovi...

Ako koristis KK2 M1 je za plocicu i receiver,
a M2-M8 su paralelni ja pustim na M2 isto struju pa s time napajam ledice spojene na M7 i M8, u tvom slucaju servo se napaja s drugog ESC i ima vise nego dovoljno struje.

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #21
Znači  BEC sa drugog ESC-a spojim na M2 i stvar riješena ?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20


Odg: Hobbyking Y-3

Reply #23
KK2 uredno flashao na 1.5. Problem je nastao kad sam flashao ESC na SimonK. Nemam onaj socket za chip već sam lemio 6 žica na pločicu. Evo što ispiše na KK2 Multicopter Flash tool-u:

"G:\Moji Dokumenti\Modeli\Tricopter\KK2\KKFlashTool\lib\avrdude\windows\avrdude.exe -C G:\Moji Dokumenti\Modeli\Tricopter\KK2\KKFlashTool\lib\avrdude\windows\avrdude.conf -p m8 -P usb -c usbasp -B 8 -e -U lfuse:w:46:m -U hfuse:w:202:m

avrdude.exe: set SCK frequency to 93750 Hz
avrdude.exe: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.05s

avrdude.exe: Device signature = 0x1e9307
avrdude.exe: erasing chip
avrdude.exe: set SCK frequency to 93750 Hz
avrdude.exe: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude.exe: reading input file "46"
avrdude.exe: writing lfuse (1 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 0.01s

avrdude.exe: 1 bytes of lfuse written
avrdude.exe: verifying lfuse memory against 46:
avrdude.exe: load data lfuse data from input file 46:
avrdude.exe: input file 46 contains 1 bytes
avrdude.exe: reading on-chip lfuse data:

Reading | ################################################## | 100% 0.01s

avrdude.exe: verifying ...
avrdude.exe: 1 bytes of lfuse verified
avrdude.exe: reading input file "202"
avrdude.exe: writing hfuse (1 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: 1 bytes of hfuse written

avrdude.exe: verifying hfuse memory against 202:
avrdude.exe: load data hfuse data from input file 202:
avrdude.exe: input file 202 contains 1 bytes
avrdude.exe: reading on-chip hfuse data:

Reading | ################################################## | 100% 0.01s

avrdude.exe: verifying ...
avrdude.exe: 1 bytes of hfuse verified

avrdude.exe done.  Thank you.

Pogreška prilikom pisanja flash memorije"

Umjesto 8Kb upiše i provjeri samo 1 byte, neznam dali je problem u samom sklopu ili ne dobije odgovarajući fajl
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #24
Imao sam problema i sa KK2 jer nije htjela preko interneta nego sam morao skinuti fw na računalo pa ga onda flashat, moguće da je i sada sličan problem. Može li netko postat fw za HK Blueseries 30A pa da probam.


... problem riješen tako da sam skinuo bs_nfet.hex sa stranice i onda pokrenuo.... 8)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #25
Na stanici podesio sve subtrimove tako da na KK2 svi kanali budu na nuli. Postavio model ravno i kalibrirao senzore. Ipak kada počnem dodavati gas zavrte se svi motori ( na manjem gasu) ali s vremenom s prvo zaustavi zadnji pa zatim i prednji desni a prednji lijevi kao da počne još i pojačavati. Ispada kao da vučem palicu nazad i u desno. Dali je problem u kalibraciji i što?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #26
Na stanici podesio sve subtrimove tako da na KK2 svi kanali budu na nuli. Postavio model ravno i kalibrirao senzore. Ipak kada počnem dodavati gas zavrte se svi motori ( na manjem gasu) ali s vremenom s prvo zaustavi zadnji pa zatim i prednji desni a prednji lijevi kao da počne još i pojačavati. Ispada kao da vučem palicu nazad i u desno. Dali je problem u kalibraciji i što?

Jesi napravio th range,
prvi i cetvrti gumb drzis na KK2
stanica upaljena gas na max
palis kk2
bep bepp ESC
gas do dolje
beep
tek sada smijes pustiti 1 i 4 gumb
th range podesen

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #27
Th range sam radio pojedinačno direkt sa prijemnika bez kk2. Probat ću sutra preko kk2.
Dali je moguće promjeniti defaultne postavke smjera vrtnje motora ? Na layout mi pokazuje smjer vrtnje ali ne da ga mogu i izmjeniti
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #28
Th range sam radio pojedinačno direkt sa prijemnika bez kk2. Probat ću sutra preko kk2.
Dali je moguće promjeniti defaultne postavke smjera vrtnje motora ? Na layout mi pokazuje smjer vrtnje ali ne da ga mogu i izmjeniti

Teoretski je moguce preko MIXERA, ali je bolje da uskladis s preporucenim.
Iako tri je poseban slucaj jer yaw ide zakretanjem a ne pojacanim gasom pa mislim da radi u svim vrtnjama ( nisam siguran).
Ja bi ipak kako prikaze postavio.

Bolje je kalibrirati preko KK2 je malo obradi gas. nije 100% stanice ono sto izadje iz KK2.

Odg: Hobbyking Y-3

Reply #29
Napravio throttle range preko kk2 i sada rade ravnomjerno - hvala. Pošto imam Mystery 30A BEC Brushless Speed Controller (Blue Series) koji nemaju SBEC nije bilo potrebe da odvajam + kontakt sa nijednog utikača. Sveukupno masa (doduše prije led osvjetljenja) 950g, znači sada RTF oko 1Kg. Moram još izbalansirati elise 10x4.5 a primjetio sam da ma malo "švindlaju" i osovine na NTM motorima - morat ću se malo poigrat sa ona tri šarafića kojima su spojeni za motor. Možda već u nedjelju malo na zrak...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20